1

حضور بانک پارسیان در طرح های توسعه ای در مناطق محروم

[ad_1]

روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: دبیرکمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با اشاره به حضور بانک پارسیان در طرح‌های توسعه‌ای کشور گفت: بانک‌های دولتی و خصوصی در تامین مالی طرح‌های اشتغالزایی و توسعه روستایی نقش داشته‌‎اند.

به گزارش خبرگزاری روابط عمومی گروه تجاری ققنوس ،  علی بختیاری دبیر کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور بانک پارسیان در طرح‌های توسعه‌ای کشور گفت: بانک‌های دولتی و خصوصی در تامین مالی طرح‌های اشتغالزایی و توسعه روستایی نقش پررنگی داشته‌‎اند. برخی از بانک ها از محل منابع صندوق توسعه ملی، در شهرهای کمتر از ۱۰ هزار نفر جمعیت وام‌هایی در قالب  اشتغالزایی اعطا کرده‌اند که در رفع معضل بیکاری تاثیر قابل ملاحظه‌ای داشته است.

وی افزود: بانک پارسیان علاوه بر این در ارائه تسهیلات به بخش خصوصی یا پرداخت تسهیلات در بخش قرض‌الحسنه، ازدواج، جهیزیه، درمان و کمک به مددجویان کمیته امداد و بهزیسیتی همواره پیشرو بوده است.

نماینده بافت، رابر و ارزوئیه بیان کرد: بانک‌های خصوصی همچنین در طرح‌های آب‌رسانی و گازرسانی به مناطق محروم و مرزی با دولت مشارکت داشته‌اند. بانک پارسیان ویژه تر به این بخش وارد شده به طوری که خدمات این بانک در آب‌رسانی طبق ماده ۵۶ توافق کنسرسیوم در طرح‌های عمرانی کشور و حمایت از تولید داخلی ستودنی است.

وی خاطرنشان کرد: برخی از بانک‌های خصوصی در طرح گازرسانی از بندرعباس به سیرجان با شرکت گلگهر مشارکت داشته‌اند و اقدام به سرمایه گذاری کرده اند که قطعا در رفاه حال مردم نقش تعیین کننده ای خواهد داشت.

بختیاری همچنین گفت: تلاش بانک‌های خصوصی و به ویژه بانک پارسیان در بخش های دیگر هم قابل توجه است. برای نمونه بانک های خصوصی در ساخت بیمارستان، نوسازی ناوگان حمل ونقل، پراخت تسهیلات به مردم و آبرسانی و گازرسانی به مناطق محروم مطلوب بوده است و امید می رود که عملکرد آنها در این راستا ادامه دار باشد.

[ad_2]