[ad_1]

به گزارش تراز ،معامله ۷ گروه خودرویی در بازار سرمایه حاکی از نوسان مثبت تمامی گروه‌ها در معاملات است.

سایپا (خساپا)

سهام گروه سایپا در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از یک هزار و ۶۷۹ سهم در ابتدای هفته به یک هزار و ۶۵۳ سهم کاهش یافت و حجم از ۲۰ میلیون و ۷۲۷ سهم با رشد به ۲۷ میلیون و ۲۰۹ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند مثبت ۰٫۸۳ درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته متوقف و به کاهش ۱٫۴۷ درصدی رسید.

ایران خودرو (خودرو)

سهام گروه ایران خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از ۴۹۴ سهم در ابتدای هفته به ۵۸۳ سهم افزایش یافت و حجم از ۴ میلیون و ۷۷۴ سهم با رشد به ۶ میلیون و ۲۸۶ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم بدون تغییر روبرو شده که این روند در پایان هفته به رشد ۰٫۳ درصدی رسید.

حرکت پر سرعت خودرویی‌ها در جاده تالار

زامیاد (خزامیا)

سهام گروه زامیاد در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از ۳۶۷ سهم در ابتدای هفته به ۸۷۸ سهم افزایش یافت و حجم از ۵ میلیون و ۱۴ سهم با رشد به ۱۴ میلیون و ۳۸ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند نزولی ۰٫۷۱ درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته متوقف به روند مثبت ۲٫۴۱ درصدی رسید.

حرکت پر سرعت خودرویی‌ها در جاده تالار

سایپا دیزل (خکاوه)

سهام گروه سایپا دیزل در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و ۲۳۰ سهم در ابتدای هفته به ۴۳۰ سهم افزایش یافت و حجم از ۳ میلیون و ۴ سهم با رشد به ۵ میلیون و ۸۴۸ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند نزولی ۰٫۹۱ درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته متوقف و به روند مثبت ۱٫۲۸
درصدی رسیده است.

حرکت پر سرعت خودرویی‌ها در جاده تالار

پارس خودرو (خپارس)

سهام گروه پارس خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت ۶۶۷ سهم در ابتدای هفته به ۳ هزار و ۵۵۶ سهم افزایش یافت و حجم از ۸ میلیون و ۲۵۸ هزار با کاهش به ۶۶ میلیون و ۲۰۱ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با کاهش ۰٫۳۷ درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته متوقف به روند مثبت ۴٫۰۴ درصدی رسید.

حرکت پر سرعت خودرویی‌ها در جاده تالار + نمودار

گروه بهمن (خبهمن)

سهام گروه بهمن در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از ۸۴ سهم در ابتدای هفته به ۸۶ سهم افزایش یافت و حجم از یک میلیون و ۴۲۲ با افزایش به یک میلیون و ۲ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند نزولی ۰٫۴ درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته ادامه و به کاهش ۰٫۱ درصدی رسید.

حرکت پر سرعت خودرویی‌ها در جاده تالار + نمودار

ایران خودرو دیزل (خاور)

سهام گروه ایران خودرو دیزل در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از ۲۸۸ سهم در ابتدای هفته به ۴۳۴ سهم افزایش یافت و حجم از ۳ میلیون و ۷۱۶ با کاهش به ۴ میلیون و ۷۵ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند نزولی ۰٫۶۹ درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته بدون تغییر رسید.

حرکت پر سرعت خودرویی‌ها در جاده تالار + نمودار

در این رابطه همایون دارابی کارشناس بازار سرمایه گفت: گروه خودرویی در بازار سرمایه این هفته شرایط متعادلی داشت اکثر نمادها در حاشیه و رنج قیمتی ثابتی نوسان می‌کردند؛ به علاوه روند رشد و نزول مشخصی در بازار وجود نداشت به همین دلیل بازار از تب و تاب‌های معمول هفته‌های گذشته دور بود.

وی در ادامه افزود: کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: در اواسط هفته پایانی آبان ماه تلاش بسیاری در جهت صدر نشینی گروه خودرویی در بازار صورت گرفت ولی به دلیل نبود توانایی و کمبود حجم نقدینگی کافی در بازار این امر محقق نشد.

کارشناس بازار سرمایه خاطر نشان کرد: در آخرین روز معاملاتی هفته کاهش سود برخی از قطعه‌سازها از جمله محور خودرو برای بازار سنگین بود و در مجموع بازار با توجه به شرایط سیاسی، کمبود نقدینگی و نگرانی نسبت به تحولات آتی در یک حالت ثابت و حاشیه‌ای قرار دارد و فعلا روند مشخصی را در معاملات انتظار نداریم.

گزارش میزان حاکی از معامله گروه‌های سایپا، سایپا دیزل، پارس خودرو، زامیاد، گروه بهمن، ایران خودرو و ایران خوردو دیزل با توجه به روند صعودی شاخص بورس تا انتهای هفته با نوسان نسبتا مثبت معامله شدند.

[ad_2]

Source link