1

حجم مبادلات تجاری ایران و فرانسه به ۵میلیارد دلار می‌رسد/ افزایش حجم مبادلات تجاری دو کشور، مستلزم رفع موانع بانکی است

[ad_1]

غلامحسین شافعی امروز (سه شنبه) در همایش تجاری ایران و فرانسه که در اتاق ایران برگزارشد، افزود: باید در نظر داشت که افزایش حجم مبادلات تجاری دو کشور، مستلزم رفع موانع بانکی، مشکلات گمرکی، ترانزیتی و ارایه تسهیلات پیرامون صدور روادید است.به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا،وی اظهار امیدواری کرد که با رفع موانع تجاری موجود، بتوانیم بستری مناسب برای گسترش تعامل دو کشور و توسعه همکاری های تجاری -اقتصادی دو کشور پدید آوریم.

شافعی افزود: پس از سفرهای متعدد هیات اقتصادی ایران و فرانسه، اکنون سفرها، حالت های اکتشافی را پشت سر گذاشته و وارد مرحله عملیاتی شده اند.

رییس اتاق ایران با بیان اینکه ایران و فرانسه از دیرباز دارای روابط ژرف و مستحکم بوده اند که در دهه اخیر، تحت تاثیر عوامل مختلف سیاسی و موضوع هسته ای قرار گرفت؛ افزود: با توجه به شرایط ایجاد شده در ساختار اقتصادی ایران، از سال ٢٠١٥ میلادی همکاری های اقتصادی ایران و فرانسه افزایش چشمگیری داشت و رو به گسترش است.

شافعی ادامه داد: در سالهای اخیر هیات های تجاری – اقتصادی بلندپایه میان دو کشور تبادل شد و تفاهم نامه هایی میان بخش های خصوصی دو کشور به امضا رسید.

وی اضافه کرد: بخش بزرگی از این تفاهم نامه ها به قراردادهای تعهدآور منتهی شده است که از جمله می توان به تفاهم نامه خرید هواپیمای مسافربری ایرباس، خودروسازان رنو و پژو و شرکت توتال اشاره کرد.

 همایش تجاری ایران و فرانسه امروز با حضور تیبو دوسیلگی Thibault De Silguy نایب رییس انجمن کارفرمایان فرانسه (مدوف بین الملل) و ٤٠ شرکت فرانسوی در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد.

شرکت های فرانسوی حاضر در این همایش در زمینه های انرژی، حمل و نقل و زیرساخت، خدمات فرودگاهی، امور بانکی، کشاورزی و … فعال هستند.

[ad_2]

Source link