سرویس ویژه اقتصادی حمل بار هوایی (کارگو) چین به ایران، جهت استعلام قیمت با شماره 48000110 – 021 داخلی 1 تماس حاصل فرمایید

آنچه در این مقاله خواهید خواند

  اخبار اقتصادی

  جهرمی: شاخص دولت الکترونیک در سال آینده به 200 درصد می رسد

  image_pdfimage_print

  [ad_1]

  به گزارش خبرنگار روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، ‘محمدجواد آذری جهرمی’ وزیر ارتباطات و ‘امیر ناظمی’ معاون وزیر و رییس سازمان فناوری اطلاعات شامگاه دوشنبه در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات میزبان تعدادی از اعضای فراکسیون نفت و نیروی مجلس بودند.
  وزیر ارتباطات درباره راه های استعلام برای مشخص کردن گروه مشمول یارانه کالا توضیح داد: بانک های اطلاعاتی متعددی در این زمینه وجود دارد. افرادی که کارمند دولت هستند، میزان حقوق شان در بانک اطلاعاتی موجود است، اگر فردی کار اداری نداشته باشد اما تحت بیمه باشد می‌توان حقوقش را از سازمان بیمه استعلام کرد. شیوه استعلام از بانک مرکزی نیز یک جمله است این که ماهانه بیش از 3 میلیون درآمد دارد یا نه.
  جهرمی در ادامه گفت: آماری را رئیس سازمان فناوری اطلاعات درخصوص استعلام های یارانه کالا در آذرماه ارایه دادند. این کار باعث صرفه جویی بسیار زیادی در هزینه و کاغذ شد. زیرساخت ها را اماده کردیم اما به معنای این نیست که دستاورد بسیار بزرگی در توسعه و بهره گیری از منابع دولت الکترونیکی داریم. زیرساخت ها آمادگی کامل دارند اما درحال حاضر 10 درصد از دستگاه ها متصل شده اند که باعث رشد خوبی شده است.
  وی‌ ادامه داد: ابتدا شاید اختلاف نظرهایی درخصوص همکاری نهادها وجود داشت. طبیعتا شورای عالی فضای مجازی به عنوان مرجع که بتواند در این عرصه تصمیم‌گیری کند تشکیل جلسه و مصوبه ای به این مفهوم داد که دولت الکترونیک به معنای حاکمیت الکترونیک است و قوه قضاییه و نیروهای مسلح به اتصال به این شبکه ملزم شدند. اولین اتصال ما با ناجا برقرار شد و این ارگان همکاری بسیار خوبی انجام داد و انصافا پای کار آمدند و سرویس را برقرار کردند.
  وزیر ارتباطات در ادامه توضیح داد: بانک مرکزی به این شبکه متصل نشده بود اما با همین فرآیند کارت سوخت وارد کار شد و سایر خدماتش را نیز قرار است بیاورد. با قوه قضاییه تفاهمنامه امضا کردیم و فکر می‌کنم ظرف سه ، چهار ماه آینده این اتصال نیز اتفاق بیفتد. انصافا مجلس و خصوصا کمیسیون صنایع و کمیته ارتباطات نیز بسیار همکاری کردند.
  جهرمی در ادامه گفت: رئیس جمهوری نیز بارها به دولت الکترونیک اشاره کرده و از لزوم آن گفته و از ما خواسته راه اندازی دولت الکترونیک را در حوزه سلامت پیگیری کنیم.
  وزیر ارتباطات عنوان کرد: در ارزیابی های دولت الکترونیک، وزارت امور اقتصاد و دارایی امسال رتبه اول را کسب کرد و آنان سهم خودشان را به خوبی ایفا کرده اند و زیرساخت های این بخش به خوبی پیش رفته و فقط در تبادل اطلاعات مشکلاتی وجود دارد که این به مطالبه ما و گفت وگو پیرامون این موضوع برمی گردد.
  جهرمی تصریح کرد: در این جلسه اشاره ای به ساختار وزارت ارتباطات در شهرهای دیگر شد. باید بگویم تا زمانی که ما شرکت مخابرات را داشتیم نماینده مان در شهرهای دیگر همان مخابرات بود که این روند بعد از خصوصی سازی کمرنگ شد. در دوره آقای واعظی وزیر سابق ارتباطات ساختار استان ها احیا و اداره کل آی سی تی تشکیل شد. ارشدیت پست، پست بانک و حتی اپراتورها در حوزه هماهنگی عضو شورای برنامه ریزی استان ها هستند. در استان های مختلف ضعف و قدرت داریم. مدیری تمام ساختارها را درست کرده و مدیری هم خوب عمل نکرده و در هر حال این ساختار در حال کامل شدن است.
  وزیر ارتباطات گفت: در حوزه دولت الکترونیک به عنوان مهم ترین وظیفه سازمان فناوری اطلاعات، پیگیری های نمایندگان را برای خود یک فرصت بی نظیر می دانیم و قدردان آن هستیم. امیدوارم که بتوانیم در سال 98 رشد 200 درصدی را در شاخص های دولت الکترونیک داشته باشیم.

  *اتصال بیشتر دستگاه ها
  ناظمی رییس سازمان فناوری اطلاعات در ابتدای نشست گفت: به نمایندگان قول داده بودیم شاخص دولت الکترونیک در کشورمان در رتبه جهانی 30 رتبه ارتقا پیدا کند. امروز در این بخش 20 رتبه پیشرفت کرده ایم و 10 رتبه بدهکار مجلس هستیم و برنامه ما این است که در آینده نزدیک به رتبه 66 برسیم وکمکی که از مجلس در این باره می خواهیم از جنس مالی نبوده بلکه همراهی آنان را می‌خواهیم.
  وی با بیان اینکه زیرساخت مناسب، سرویس خوب و کاربری که از این سیستم استفاده کند سه شاخص برای رسیدن به دولت الکترونیک است ، عنوان کرد: یکی از کارهای خوب دولت الکترونیک صدور کارت سوخت بود؛ باید برای صدور هر کارت سوخت با قیمت کنونی دلار، حداقل 35 هزار تومان خام و 55 هزار تومان با چاپ و توزیع هزینه می کردیم. با احتساب هزینه تحویل کارت های سوخت به متقاضیان، هر فرد باید نزدیک به 100هزار تومان هزینه می کرد اما با 2 میلیون و 600 هزار کارت صادرشده تاکنون، 260 میلیارد تومان برای نظام اداری کشور صرفه جویی کردیم.
  رییس سازمان فناوری اطلاعات با بیان اینکه دولت هوشمند سه ویژگی دارد عنوان کرد:دولت هوشمند باید موجب بیشترین اتصال بین دستگاه ها شود تا بتوانند با هم ارتباط داشته باشند و دستگاه ها کمترین خطا را داشته باشند. قرارگرفتن بانک های اطلاعات در کنار هم منجر به هوشمند دستگاه ها شده و خطاها به کمترین حد می‌رسد. همچنین در دولت هوشمند کمترین میزان تغییر در رفتار شهروند به وجود می آید.
  ناظمی با بیان اینکه شناسایی بازماندگان از تحصیل از کارهای دولت الکترونیک بود گفت: طبق این طرح، 136هزار نفر شناسایی و از طریق کد ملی والدین با آن‌ها ارتباط برقرار شد. در ادامه به خانواده ها پیامکی ارسال کردیم که چرا فرزند شما تحصیل نمی کند؟ با پیگیری تماس ها متوجه شدیم تعدادی از کودکان فوت کرده اند و والدین برای دریافت یارانه، وقوع فوت را اعلام نکرده اند و حدود 7 هزار نفر به این شکل شناسایی شدند.
  وی یادآور شد: در این بین، کودکان معلولی نیز بودند که وزارت رفاه زمینه بازگشت آنان به مدرسه را ایجاد کرد و این خدمت خوب تنها با اشتراک داده ها امکان پذیر شد.
  به گفته رئیس سازمان فناوری اطلاعات، ریجستری موبایل که جلوی قاچاق موبایل را گرفت، از دیگر مصادیق است؛ با طرح ریجستری سالانه جلوی 2 هزار میلیارد تومان زیان مستقیم گرفته شد.
  ناظمی درباره طرح یارانه کالا ادامه داد: باید به دهک های پایین و افرادی با درآمد زیر 3 میلیون یک کالا ارائه شود و برای این مهم اول باید این افراد را استعلام کرد.
  وی توضیح داد: یکی از راه های استعلام برای مشخص کردن گروه مشمول یارانه کالا واردکردن کد ملی در یو اس اس دی بود. در فاز بعدی که امیدواریم ماه آینده انجام شود، حقوق افراد را استعلام می کنیم تا مشخص شود کدام گروه دریافتی کمتر از 3 میلیون تومان دارند؛ این کار زمینه ساز حذف خانوارهایی با تمکن مالی بالا از یارانه کالا است.
  رییس سازمان فناوری اطلاعات یادآور شد: مانند تمام دنیا ما به هیچ عنوان به حساب های بانکی مردم سرک نمی‌کشیم؛ افراد مدعی دریافت حقوق زیر 3 میلیون تومان چنانچه اجازه بررسی حساب خودرا ندهند به معنای انصراف آنان از یارانه کالا خواهد بود. تا هفته گذشته بیش از 28 میلیون نفر وضعیت خود را استعلام کرده اند،اگر این تعداد قرار بود به شکل دیگری استعلام شوند، اختلال و اغتشاش در زندگی مردم ایجاد می کرد.
  همچنین برخی نمایندگان حاضر در نشست درباره مسایلی مانند عدم آنتن دهی در برخی از روستاهای حوزه های انتخابیه خود سخن گفتند. وزیر در پاسخ با مقایسه عملکردها در سال گذشته و امسال گفت:در ابتدای سال 96 روستاهای فاقد ارتباطات 9 درصد بود. این تعداد در سال 97, 4 درصد کاهش پیدا کرده است. برنامه ما بر این است که تا پایان امسال این عدد را به نزدیک صفر برسانیم. روستاهایی که فقط یک نوع ارتباط – یا تلفن ثابت یا همراه یا اینترنت – داشتند در سال گذشته 40 درصد بودند، این عدد به 14درصد رسیده است. 17 درصد از روستاهای کشور دو ارتباطه بودند که تاکنون به 28 درصد رسیده است. در روستاهایی که همه نوع ارتباط داشتند پیشتر این رقم 34 درصد بود که در حال حاضر به 51 درصد رسیده و این آمار و ارقام در واقع شاخص عملکرد دولت الکترونیک است.
  شبک*م.ش*2017**1983**1392

  انتهای پیام /*

  [ad_2]

  5 0
  آیا مقاله برای شما مفید بود ؟

  0رای
  لطفا رضایت خود را از این مقاله و توضیحات ارائه شده ثبت نمایید

  مقالاتی که پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید

  دستاورد خوکفایی گندم به واردات گندم تبدیل می شود؟

  [ad_1] ایران در 3 سال اخیر موفق به خودکفایی در تولید گندم شده است؛ اما عدم تعیین صحیح قیمت خرید تضمینی آن...

  برند پست بانک، باید اولویت اول همه کارکنان و کارگزاران باشد

  [ad_1]  به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس و به نقل از روابط عمومی پست بانک ایران؛ شیری افزود: حرکت بسیار خوبی...

  اصلاحیه مصوبه هیات وزیران درباره ترخیص خودروهای وارداتی ابلاغ شد

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، گمرک ایران اصلاحیه مصوبه هیات وزیران در مورد تاریخ قبض انبار  و اصلاحیه مصوبه...

  آذری‌جهرمی: در موضوع فیلترینگ براساس قانون عمل می‌کنیم

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس از دماوند، محمدجواد آذری جهرمی عصر امروز در نشست با جوانان با عنوان «رویش...

  بازار سوریه برای بخش خصوصی یک فرصت است

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه، با اشاره به سفر اخیر اسحاق...

  تبلیغات شبانه غیر قانونی یک کاندید انتخابات اتاق بازرگانی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، این کاندید با دعوت از برخی چهره‌های سیاسی و اعضای اتاق بازرگانی در هتل...

  چاره‌اندیشی وزارت اقتصاد درباره نظام بانکی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، فرهاد دژپسند در سفر به استان سیستان و بلوچستان  با اشاره به سیاست وزارت...

  صعود طلا پرشتاب می‌شود

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: نظرسنجی جدید رویترز نشان داد نگرانی‌ها نسبت به رشد اقتصادی و احتمال توقف روند تحکیم سیاست...

  روسیه و آمریکا درباره INF به توافق نرسیدند

    وزارت خارجه روسیه از شکست مذاکره با آمریکا درباره پیمان موشک‎های هسته‌ای میان‎برد خبر داد که این امر به معنای آغاز...

  ساماندهی مشاغل نیازمند فراهم کردن زیرساختها است

  [ad_1] عضو هئیت رئیسه اتاق اصناف تهران در خصوص وضعیت طرح ساماندهی مشاغل و انتقال اصناف به خارج از پایتخت اظهار کرد:...

  0

  دیدگاه کاربران عزیز