سرویس ویژه اقتصادی حمل بار هوایی (کارگو) چین به ایران، جهت استعلام قیمت با شماره 48000110 – 021 داخلی 1 تماس حاصل فرمایید

آنچه در این مقاله خواهید خواند

  اخبار اقتصادی

  جزییات خط‌و‌نشان وزارت صنعت برای خودروسازان چینی/حداکثر استفاده از مزیت‌های گمرکی با داخلی‌سازی بالای ۴۰درصد

  image_pdfimage_print

  [ad_1]

  محسن صالحی نیا در گفت‌ و گو با خبرنگار اقتصاد آنلاین درباره اینکه میزان داخلی‌سازی در خودروهای چینی در سال97 باید به 40درصد برسد، اظهار کرد: وقتی خود را خودروساز تلقی می کنیم باید آن را از چند جنبه بررسی کنیم؛ یکی این که امکان طراحی و تحقیق و توسعه را برای رسیدن به کیفیت و شرایط از نظر استاندارد و ایمنی مصرف سوخت و استانداردهای مطلوب مشتری مهیا کنیم و دیگری این که به توسعه محصولات جدید بپردازیم.

  وی درباره شرایط گذرانده شده توسط خودروسازی داخلی خاطر نشان کرد: طراحی خودروها در کشور تا به امروز بیشتر بر اساس کپی برداری از خودروهای سایر کشورها بوده است و چنانچه امروز هم بخواهیم این سیاست را ادامه دهیم باید شرایط جدیدی را ایجاد کنیم.

  صالحی نیا با بیان اینکه با ایجاد انگیزه اقتصادی از نظر محصول و قیمت تمام شده می توانیم خودروسازان را به افزایش تولید داخل ترغیب کنیم، تاکید کرد: دلیل این که این تصمیم را درباره خودروهای چینی اعلام کردیم  این است که در حال حاضرخودروهای چینی نمادی از خودرو است که از نظر طراحی و توسعه محصول در مرحله عقب تری نسبت به سایر خودروها قرار دارند و در این میان خودروهای سمند، 206 و تیبا مرحله داخلی سازی خود را از این حداقل گذرانده اند.

  معاون وزیر صنعت با اشاره به مکانیزم طراحی شده این وزارتخانه در این زمینه، گفت:مکانیزمی طراحی کرده ایم که اگر خودروسازان نخواهند تیراژ ساخت اعلام شده را انجام دهند، از لحاظ اقتصادی با مشکل روبرو می شوند.این تفکیک به این صورت است که اگریک خودرو 20درصد ساخت داخل داشته باشد،هیچ مزیت تعرفه ای به آن نمی دهیم.یعنی اگر کسی بخواهد به میزان 20درصد ساخت داخل انجام دهد به همان میزان باید حقوق گمرکی را بپردازد که برای وارد کردن خودروی کامل باید پرداخت شود.اما اگر از 20درصد فراتر رفت و به 30درصد رسید، یک مزیت یک طبقه ای به آن می دهیم.همچنین اگر از 30درصد به 40درصد رسید یک مزیت یک طبقه ای دیگر نیز به آن می دهیم.

  وی با اشاره به امکان استفاده از شرایط حداکثری مزیت های گمرکی، افزود:حداکثر میزان استفاده از مزیت های گمرکی مربوط به زمانی است که داخلی سازی بالای 40درصد باشد. یعنی ما حداکثر حمایت خود را از خودروهایی انجام می دهیم که حداقل 40درصد ساخت داخل باشند، چراکه معتقدیم خودروسازان نمی توانند بدون تکیه به قطعه سازی و بدون استفاده از ظرفیت و پتانسیل آن ها به عنوان یک خودروساز دارای ریشه عمل کرده و فعالیت ادامه دار داشته باشند.

  صالحی نیا درباره اهداف این وزارت خانه برای ایجاد این شرایط اظهار کرد: خودروسازی که خودروی چینی مونتاژ می کند، وقتی می تواند اقتصادی عمل کند که تیراژ خود را با روند اقتصادی بالا ببرد.

  به گفته او تولید اقلام محوری مانند قطعات الکتریکی، قطعات فرمان و  مواردی از این دست  در رسیدن به داخلی سازی 40درصدی نقش بالایی دارد و اگر ما بخواهیم به داخلی سازی بیش از  40درصد برسیم باید برای این ها نهادسازی کنیم و قطعه سازان را در کشور به سمت ارتقای فن آوری سوق دهیم.

  صالحی نیا با اشاره به اینکه در مواردی که خلا قطعه سازان را داریم باید نسبت به ایجاد آن ها اقدام کنیم، گفت:در این صورت با تولید انبوه قطعات محوری می توانیم چندین خودرو را ایجاد کنیم زیرا خودروها بیشتراز نظر ظاهر یعنی بدنه و تزئینات داخلی و آپشن هایی که به آن اضافه می شود تفاوت دارند واغلب آن ها در قوای محوری و قوای محرکه دارای قطعات مشترک هستند.

  معاون وزیر نفت در پایان تاکید کرد:بنابراین سیاست حداقل 40درصد ساخت داخل برای خودروسازانی که می خواهند تولید خود را اقتصادی کنند موثر است.

  [ad_2]

  Source link

  5 0
  آیا مقاله برای شما مفید بود ؟

  0رای
  لطفا رضایت خود را از این مقاله و توضیحات ارائه شده ثبت نمایید

  مقالاتی که پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید

  دستاورد خوکفایی گندم به واردات گندم تبدیل می شود؟

  [ad_1] ایران در 3 سال اخیر موفق به خودکفایی در تولید گندم شده است؛ اما عدم تعیین صحیح قیمت خرید تضمینی آن...

  برند پست بانک، باید اولویت اول همه کارکنان و کارگزاران باشد

  [ad_1]  به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس و به نقل از روابط عمومی پست بانک ایران؛ شیری افزود: حرکت بسیار خوبی...

  اصلاحیه مصوبه هیات وزیران درباره ترخیص خودروهای وارداتی ابلاغ شد

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، گمرک ایران اصلاحیه مصوبه هیات وزیران در مورد تاریخ قبض انبار  و اصلاحیه مصوبه...

  آذری‌جهرمی: در موضوع فیلترینگ براساس قانون عمل می‌کنیم

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس از دماوند، محمدجواد آذری جهرمی عصر امروز در نشست با جوانان با عنوان «رویش...

  بازار سوریه برای بخش خصوصی یک فرصت است

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه، با اشاره به سفر اخیر اسحاق...

  تبلیغات شبانه غیر قانونی یک کاندید انتخابات اتاق بازرگانی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، این کاندید با دعوت از برخی چهره‌های سیاسی و اعضای اتاق بازرگانی در هتل...

  چاره‌اندیشی وزارت اقتصاد درباره نظام بانکی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، فرهاد دژپسند در سفر به استان سیستان و بلوچستان  با اشاره به سیاست وزارت...

  صعود طلا پرشتاب می‌شود

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: نظرسنجی جدید رویترز نشان داد نگرانی‌ها نسبت به رشد اقتصادی و احتمال توقف روند تحکیم سیاست...

  روسیه و آمریکا درباره INF به توافق نرسیدند

    وزارت خارجه روسیه از شکست مذاکره با آمریکا درباره پیمان موشک‎های هسته‌ای میان‎برد خبر داد که این امر به معنای آغاز...

  ساماندهی مشاغل نیازمند فراهم کردن زیرساختها است

  [ad_1] عضو هئیت رئیسه اتاق اصناف تهران در خصوص وضعیت طرح ساماندهی مشاغل و انتقال اصناف به خارج از پایتخت اظهار کرد:...

  0

  دیدگاه کاربران عزیز