سرویس ویژه اقتصادی حمل بار هوایی (کارگو) چین به ایران، جهت استعلام قیمت با شماره 48000110 – 021 داخلی 1 تماس حاصل فرمایید

آنچه در این مقاله خواهید خواند

  اخبار اقتصادی

  تولید ۴۰۰ هزار تن مس محتوا تا پایان سال ۹۹ در کشور

  image_pdfimage_print

  [ad_1]

  مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: بر اساس برنامه ریزی انجام شده، تا پایان سال ۱۳۹۹ ظرفیت شرکت مس به تولید ۴۰۰ هزار تن مس محتوا از معادن ایران خواهد رسید.

  به گزارش ایسنا، احمد مرادعلیزاده با بیان اینکه صنعت و بویژه معدن به لحاظ جغرافیایی و آب و هوایی یکی از سخت ترین شرایط کاری را دارند، اظهار کرد: مجموعه مس منطقه کرمان مجتمع های مس سرچشمه، خاتون آباد و میدوک را مدیریت می کند.

  وی با بیان این که ظرفیت تولید مس در سال ۹۵ در کشور ۲۸۲ هزار و ۵۰۰ تن مس محتوا بوده است، ادامه داد: روندی که در چهار سال اخیر طراحی شده و فرآیندهای تصمیم گیری، اجرایی و کاری بازنگری شده که منجر به این تولید شده است.

  مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با اشاره به اینکه خوشبختانه روند تولید هر ساله رو به رشد است، تصریح کرد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده، تا پایان سال ۱۳۹۹ ظرفیت شرکت مس به تولید ۴۰۰ هزار تن مس محتوا از معادن ایران خواهد رسید.

  مرادعلیزاده خاطرنشان کرد: در حوزه توسعه یک هدف مشخص شده که از سال ۱۴۰۰ به بعد، شرکت ملی صنایع مس ایران قادر خواهد بود، سالانه ۴۰۰ هزار تن مس خالص از معادن تولید و به بازار داخلی و هدف ارسال کند.

  او بیان کرد: غیر از سرمایه گذاری هایی که تاکنون انجام شده، برای رسیدن به این ظرفیت هنوز به سرمایه گذاری ۱۴ هزار میلیارد تومانی نیاز داریم.

  وی عمده توسعه معادن مس را در استان کرمان برشمرد و گفت: این توسعه ها شامل معادن دره زار، دره آلو، چاه فیروزه، طرح توسعه مس سرچشمه است.

  مرادعلیزاده عنوان کرد: در چند سال اخیر علیرغم تحریم و رکود، شرکت ملی صنایع مس ایران با تامین منابع مالی از طریق بانکها یا منابع دیگر توسعه های خود را انجام داده است.

  مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران اظهار کرد: امروز بیش از ۳ هزار میلیارد تومان از سرمایه گذاری های انجام شده در بخش ذوب سرچشمه، نیروگاه سیرجان، پالایشگاه خاتون آباد، اصلاحات و نوسازی پالایشگاه سرچشمه و … آماده افتتاح است.

  مرادعلیزاده تصریح کرد: در چهار سال اخیر با وجودی مشکلاتی که داشتیم توانستیم از توان نیروی انسانی شرکت استفاده بهتری کنیم، به نحوی که امسال به ازای هر نفر ۱۴.۵ تن مس تولید می شود، ضمن اینکه کاهش مصرف انرژی در شرکت مس یکی دیگر از دستاوردهای چهار سال اخیر بوده است.

  وی به کاهش هزینه تمام شده برای تولید مس اشاره و مطرح کرد: در همه حوزه ها برای توسعه، اصلاحات و افزایش تولید در شرکت تلاش مضاعفی انجام می شود که حاصل آن این بوده که قیمت تمام شده مس به ازای هر تن مس از ۴۹۰۰ دلار در سال ۹۲ به ۳۸۰۰ دلار در سال جاری رسیده است.

  مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با بیان اینکه پس از برجام، تحریم از فلز مس برداشته شد و کالای خود را به راحتی در بازارهای جهانی عرضه کنیم، یادآور شد: علیرغم اینکه متوسط قیمت فروش مس در بازار جهانی در سال ۹۵ به کمترین میزان در چند سال اخیر رسیده بود اما فروش شرکت مس خوشبختانه به ۷ هزار میلیارد تومان و میزان صادرات به یک میلیارد و ۱۷۰ میلیون دلار افزایش یافت.

  مرادعلیزاده بیان کرد: امروز اعتبار بین المللی شرکت مس بازیابی شده و اعتماد بین کارکنان سیستم و مشتریان به بالاترین میزان رسیده است که این جریان رشد باید توسط مدیران میانی در آینده نیز تداوم یابد.

  به گفته وی رویکرد دیگری که پس از برجام در شرکت مس اتفاق افتاد، استفاده از شرکتهای بسیار معتبر برای ایجاد گروههای مشارکت برای توسعه اکتشافات در ایران بود.

  انتهای پیام

  [ad_2]

  Source link

  5 0
  آیا مقاله برای شما مفید بود ؟

  0رای
  لطفا رضایت خود را از این مقاله و توضیحات ارائه شده ثبت نمایید

  مقالاتی که پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید

  دستاورد خوکفایی گندم به واردات گندم تبدیل می شود؟

  [ad_1] ایران در 3 سال اخیر موفق به خودکفایی در تولید گندم شده است؛ اما عدم تعیین صحیح قیمت خرید تضمینی آن...

  برند پست بانک، باید اولویت اول همه کارکنان و کارگزاران باشد

  [ad_1]  به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس و به نقل از روابط عمومی پست بانک ایران؛ شیری افزود: حرکت بسیار خوبی...

  اصلاحیه مصوبه هیات وزیران درباره ترخیص خودروهای وارداتی ابلاغ شد

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، گمرک ایران اصلاحیه مصوبه هیات وزیران در مورد تاریخ قبض انبار  و اصلاحیه مصوبه...

  آذری‌جهرمی: در موضوع فیلترینگ براساس قانون عمل می‌کنیم

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس از دماوند، محمدجواد آذری جهرمی عصر امروز در نشست با جوانان با عنوان «رویش...

  بازار سوریه برای بخش خصوصی یک فرصت است

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه، با اشاره به سفر اخیر اسحاق...

  تبلیغات شبانه غیر قانونی یک کاندید انتخابات اتاق بازرگانی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، این کاندید با دعوت از برخی چهره‌های سیاسی و اعضای اتاق بازرگانی در هتل...

  چاره‌اندیشی وزارت اقتصاد درباره نظام بانکی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، فرهاد دژپسند در سفر به استان سیستان و بلوچستان  با اشاره به سیاست وزارت...

  صعود طلا پرشتاب می‌شود

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: نظرسنجی جدید رویترز نشان داد نگرانی‌ها نسبت به رشد اقتصادی و احتمال توقف روند تحکیم سیاست...

  روسیه و آمریکا درباره INF به توافق نرسیدند

    وزارت خارجه روسیه از شکست مذاکره با آمریکا درباره پیمان موشک‎های هسته‌ای میان‎برد خبر داد که این امر به معنای آغاز...

  ساماندهی مشاغل نیازمند فراهم کردن زیرساختها است

  [ad_1] عضو هئیت رئیسه اتاق اصناف تهران در خصوص وضعیت طرح ساماندهی مشاغل و انتقال اصناف به خارج از پایتخت اظهار کرد:...

  0

  دیدگاه کاربران عزیز