سرویس ویژه اقتصادی حمل بار هوایی (کارگو) چین به ایران، جهت استعلام قیمت با شماره 48000110 – 021 داخلی 1 تماس حاصل فرمایید

آنچه در این مقاله خواهید خواند

  اخبار اقتصادی

  تولید اعضای اوپک پلاس چه میزان کاهش خواهد یافت؟1776240

  image_pdfimage_print

  [ad_1]

  روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: اوپک با هدف تقویت اعتماد بازار نفت نسبت به تلاشهای این گروه و متحدانش برای متعادل کردن بازار، فهرستی از سهمیه کاهش تولید هر کشور تحت توافق اوپک پلاس را منتشر شد.

  به گزارش خبرگزاری روابط عمومی گروه تجاری ققنوس ، اوپک و شرکای غیراوپک این گروه شامل روسیه در اوایل دسامبر تصمیم گرفتند دور جدیدی از کاهش تولید را اجرا کنند تا از قیمت نفت که به دلیل واهمه بازار نسبت به مازاد عرضه و ابهامات پیرامون دورنمای رشد اقتصاد جهانی ریزش پیدا کرده بود، پشتیبانی کنند.

  تحت توافق اوپک پلاس، مجموعا ۱.۲ میلیون بشکه در روز عرضه نفت در نیمه اول سال ۲۰۱۹ از بازار حذف خواهد شد. گزارشهای اولیه که پس از دیدار دسامبر اوپک و متحدانش در وین منتشر شد، حاکی از این بود که این گروه میزان کاهش تولید هر کشور تحت توافق جدید را افشا نخواهد کرد.

  اما دو هفته بعد محمد بارکیندو، دبیرکل اوپک در نامه‌ای نوشت:  در جهت روشنگری و شفافیت و برای پشتیبانی از اعتماد بازار، لازم است که اطلاعات مربوط به تمامی این کاهش تولیدها به صورت عمومی قابل دسترس باشد.

  اوپک روز جمعه سرانجام فهرستی از کشورهایی که تولیدشان را کاهش خواهند داد منتشر کرد که نام کشورهای ایران، لیبی و ونزوئلا به دلیل معافیت از مشارکت در کاهش تولید در آن قرار نداشت.

  طبق فهرست اوپک، تولیدکنندگان اوپک و غیراوپک مجموعا ۱.۱۹۵ میلیون بشکه در روز از میزان عرضه به بازار را حذف خواهند کرد و تولیدشان در فاصله ژانویه تا ژوئن را در ۴۳.۸۷۴ میلیون بشکه در روز محدود نگه خواهند داشت. مبنای کاهش تولید این کشورها، سطح تولید اکتبر سال ۲۰۱۸ است اما مبنای کاهش تولید کشورهای کویت، آذربایجان و قزاقستان به ترتیب سطح تولید سپتامبر ۲۰۱۸، سپتامبر ۲۰۱۸ و نوامبر ۲۰۱۸ است.

  اوپک تولیدش را ۸۱۲ هزار بشکه در روز کاهش می‌دهد و سقف تولیدش به ۲۵.۹۳۷ میلیون بشکه در روز محدود می‌شود در حالی که تولیدکنندگان غیراوپک تولیدشان را ۳۸۳ هزار بشکه در روز کاهش داده و به ۱۷.۹۳۷ میلیون بشکه در روز خواهند رساند. عربستان سعودی که بزرگترین عضو اوپک است، تولیدش را از سطح تولید ۱۰.۶۳۳ میلیون بشکه در روز اکتبر به میزان ۳۲۲ هزار بشکه در روز کاهش خواهد داد و ۱۰.۳۱۱ میلیون بشکه در روز تولید می‌کند. روسیه نیز در میان کشورهای غیراوپک، بزرگترین سهمیه کاهش تولید را دارد و قرار است تولیدش را به میزان ۲۳۰ هزار بشکه در روز از سطح تولید ۱۱.۴۲۱ میلیون بشکه در روز اکتبر کاهش دهد و ۱۱.۱۹۱ میلیون بشکه در روز نفت تولید کند.

  به همراه فهرست سهمیه‌های کاهش تولید، بیانیه کوتاهی از سوی کمیته مشترک وزیران اوپک و غیراوپک منتشر شد که از همه مشارکت کنندگان خواست تلاشهایشان برای اجرای به موقع کاهش تولید و تضمین تعادل بازار در سال ۲۰۱۹ را مضاعف کنند.

  اوپک همچنین تایید کرد نشست کمیته نظارتی مشترک وزیران اوپک و غیراوپک ۱۸ مارس سال ۲۰۱۹ در باکوی آذربایجان برگزار خواهد شد.

  [ad_2]

  5 0
  آیا مقاله برای شما مفید بود ؟

  0رای
  لطفا رضایت خود را از این مقاله و توضیحات ارائه شده ثبت نمایید

  مقالاتی که پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید

  دستاورد خوکفایی گندم به واردات گندم تبدیل می شود؟

  [ad_1] ایران در 3 سال اخیر موفق به خودکفایی در تولید گندم شده است؛ اما عدم تعیین صحیح قیمت خرید تضمینی آن...

  برند پست بانک، باید اولویت اول همه کارکنان و کارگزاران باشد

  [ad_1]  به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس و به نقل از روابط عمومی پست بانک ایران؛ شیری افزود: حرکت بسیار خوبی...

  اصلاحیه مصوبه هیات وزیران درباره ترخیص خودروهای وارداتی ابلاغ شد

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، گمرک ایران اصلاحیه مصوبه هیات وزیران در مورد تاریخ قبض انبار  و اصلاحیه مصوبه...

  آذری‌جهرمی: در موضوع فیلترینگ براساس قانون عمل می‌کنیم

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس از دماوند، محمدجواد آذری جهرمی عصر امروز در نشست با جوانان با عنوان «رویش...

  بازار سوریه برای بخش خصوصی یک فرصت است

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه، با اشاره به سفر اخیر اسحاق...

  تبلیغات شبانه غیر قانونی یک کاندید انتخابات اتاق بازرگانی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، این کاندید با دعوت از برخی چهره‌های سیاسی و اعضای اتاق بازرگانی در هتل...

  چاره‌اندیشی وزارت اقتصاد درباره نظام بانکی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، فرهاد دژپسند در سفر به استان سیستان و بلوچستان  با اشاره به سیاست وزارت...

  صعود طلا پرشتاب می‌شود

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: نظرسنجی جدید رویترز نشان داد نگرانی‌ها نسبت به رشد اقتصادی و احتمال توقف روند تحکیم سیاست...

  روسیه و آمریکا درباره INF به توافق نرسیدند

    وزارت خارجه روسیه از شکست مذاکره با آمریکا درباره پیمان موشک‎های هسته‌ای میان‎برد خبر داد که این امر به معنای آغاز...

  ساماندهی مشاغل نیازمند فراهم کردن زیرساختها است

  [ad_1] عضو هئیت رئیسه اتاق اصناف تهران در خصوص وضعیت طرح ساماندهی مشاغل و انتقال اصناف به خارج از پایتخت اظهار کرد:...

  0

  دیدگاه کاربران عزیز