[ad_1]

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس با ۱۷۱ رای موافق، ۸ رای مخالف و ۴ رای ممتنع به کلیات لایحه اصلاح قانون تسریع در امر تخلیه و بارگیری کشتی‌ها در بنادر رای دادند.

در بررسی جزئیات لایحه مذکور ماده یک آن که اصلاحاتی را در بند ۲ قانون تسریع در امر تخلیه و بارگیری کشتیها در بنادر انجام می داد، حذف شد.

براساس بند ۲ قانون مذکور که سازمان بنادر  و دریانوردی موظف است جهت کاهش انتظار نوبت کشتی‌های تجاری نسبت به توسعه و تکمیل بنادر و تاسیسات بندری و تامین تجهیزات مورد نیاز دریایی و بندری کشور در چارچوب قوانین و مقررات حاکم در مناطق ویژه اقتصادی و آزاد تجاری صنعتی از محل منابع داخلی خود مندرج در بودجه سنواتی اقدام نماید که اصلاحات فوق نیز دراین بند اعمال شد.

همچنین براساس بند ۵ از قانون تسریع در امر تخلیه و بارگیری کشتیها در بنادر صراحت دارد که سازمان بنادر و دریانوردی و کلیه سازمانهای مسئول در امر پذیرش ورود و خروج (پاس) کشتیها موظف هستند حداکثر ظرف مدت یک ماه از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون نماینده خود را در محلی که توسط سازمان بنار و دریانوردی در بنادر کشور از جمله شهید رجایی، شهید باهنر، امام خمینی (ره)، خرمشهر، امیرآباد انزلی، نوشهر، بوشهر، شهید بهشتی، شهید کلانتری و چابهار تعیین می‌شود، مستقر نمایند تا با مدیریت نماینده سازمان بنادر و دریانوردی بدون فوت وقت و به صورت مستمر در طول شبانه روز امور پذیرش ورود و خروچ  کشتیها را انجام دهد.

نمایندگان مجلس مصوب کردند که در ابتدا و انتهای این بند از قانون مذکور پس از عبارت «ورود و خروج(پاس) کشتیها» عبارت « و همچنین ورود و خروج کالا به / از بنادر» الحاق می شود.

ماده سه لایحه نیز به دلیل ابهامات و مغایرتهایی که با برنامه توسعه‌ای داشت، یک بند از آن حذف و سایر موارد هم به کمیسیون عمران جهت بررسی‌های بیشتر ارجاع شد.

[ad_2]

Source link