سرویس ویژه اقتصادی حمل بار هوایی (کارگو) چین به ایران، جهت استعلام قیمت با شماره 48000110 – 021 داخلی 1 تماس حاصل فرمایید

آنچه در این مقاله خواهید خواند

  اخبار اقتصادی

  تشدید روزهای سرد بازار سهام

  image_pdfimage_print

  [ad_1]

  به گزارش خبرنگار روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، جزییات داد و ستدهای بازار سهام بر اساس آمارهای ثبت شده نشان می‌دهد که همه شاخص‌های معاملاتی در بازار سهام امروز با کاهش مواجه شدند.

  کاهش شاخص‌ها

  بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص‌های بورس با ریزش دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (۶۰۳) واحد افت معادل (۰.۳۸) درصد به ۱۵۹ هزار ۱۴۶ واحد، شاخص قیمت «وزنی – ارزشی»  با (۱۷۵) واحد کاهش معادل (۰.۳۸) درصد به ۴۶ هزار ۲۶۳ واحد، شاخص کل «هم وزن» با (۲۱۶) واحد افت معادل (۰.۸۰) درصد به ۲۷ هزار و ۱۷۹ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (۲۱۶) واحد کاهش، معادل (۰.۸۰) درصد به ۱۸ هزار و ۹۸۹ واحد، شاخص آزاد شناور با (۶۲۰) واحد ریزش، معادل (۰.۳۶) درصد به ۱۷۰ هزار و ۵۸۱ واحد، شاخص بازار اول با (۲۶۹) واحد افت معادل (۰.۲۳) درصد به ۱۱۶ هزار و ۷۵۷ واحد و شاخص بازار دوم با (۲۰۴۸) واحد ریزش معادل (۰.۶۴) درصد، به ۳۱۹ هزار و ۳۸۷ واحد رسید.

  نمادهای تاثیرگذار

  از سویی دیگر،جزییات داد و ستدهای روز جاری مشخص می کند که امروز ۶ نماد «شپنا با (۸۳) واحد، شتران با (۷۷) واحد، شبندر با (۷۵) واحد، مبین با (۶۳) واحد، فارس با (۶۲) واحد، و پارس با (۵۸) واحد» افت، بیشترین تاثیر منفی را در ریزش شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

  افت شاخص صنایع

  این گزارش می‌افزاید، روز جاری اکثر شاخص صنایع تالار شیشه ای با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «وسایل ارتباطی با (۶۴) واحد افت معادل (۲.۱۵) درصد به ۲ هزار و ۹۲۷ واحد، سایر مالی با (۵۹) واحد کاهش معادل (۲.۲۶) درصد به ۲ هزار و ۵۸۷ واحد، محصولات فلزی با (۸۱۵) واحد افت معادل (۲.۹۹) درصد به ۲۶ هزار و ۴۲۴ واحد، منسوجات با (۵۰) واحد ریزش معادل (۳.۰۶) درصد به یک هزار و ۵۹۳ واحد، خودرو با (۷۵۲) واحد کاهش، معادل (۳.۶۶) درصد به ۱۹ هزار و ۸۳۳ واحد، محصولات کاغذ با (۷۱۵) واحد ریزش معادل (۴.۲۰) درصد به ۱۶ هزار و ۳۱۳ واحد، سایر معادن با (۷۷۱) واحد کاهش معادل (۴.۵۰) درصد به ۱۶ هزار و ۳۹۵ واحد» رسید.

  بیشترین کاهش قیمت‌ها

  در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «قصفها، غشصفا، کسرام، ولصنم، وبیمه، قلرست و زمگسا»  بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «غدام، لابسا، چکاوه، خشرق، غگل، خاذین و پتایر» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

  توقف و بازگشایی نمادها

  طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های «ذغال‌سنگ نوین طبس، گروه دارویی سبحان، صنایع سیمان دشتستان، نوسازی ساختمان تهران، فرابورس ایران، محورسازان ایران‌خودرو، فرآورده‌های غذایی و قند چهارمحال، سرمایه‌گذاری مسکن الوند، گروه صنعتی بارز، مهندسی نصیرماشین و حق تقدم خرید سهام آن و بیمه تعاون» از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های پالایش نفت تبریز، پارس‌مینو، قند شیرین خراسان، درخشان تهران، سرمایه‌گذاری صنعت بیمه، بانک تجارت، سایپادیزل، متوقف شدند.

  به این ترتیب، در پایان سومین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، در ۹۲ هزار و ۶۵۲ نوبت معاملاتی، یک میلیارد و ۵۳ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۳ هزار و ۱۶۷ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار به ۶۰۴ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان رسید.

  [ad_2]

  5 0
  آیا مقاله برای شما مفید بود ؟

  0رای
  لطفا رضایت خود را از این مقاله و توضیحات ارائه شده ثبت نمایید

  مقالاتی که پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید

  دستاورد خوکفایی گندم به واردات گندم تبدیل می شود؟

  [ad_1] ایران در 3 سال اخیر موفق به خودکفایی در تولید گندم شده است؛ اما عدم تعیین صحیح قیمت خرید تضمینی آن...

  برند پست بانک، باید اولویت اول همه کارکنان و کارگزاران باشد

  [ad_1]  به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس و به نقل از روابط عمومی پست بانک ایران؛ شیری افزود: حرکت بسیار خوبی...

  اصلاحیه مصوبه هیات وزیران درباره ترخیص خودروهای وارداتی ابلاغ شد

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، گمرک ایران اصلاحیه مصوبه هیات وزیران در مورد تاریخ قبض انبار  و اصلاحیه مصوبه...

  آذری‌جهرمی: در موضوع فیلترینگ براساس قانون عمل می‌کنیم

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس از دماوند، محمدجواد آذری جهرمی عصر امروز در نشست با جوانان با عنوان «رویش...

  بازار سوریه برای بخش خصوصی یک فرصت است

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه، با اشاره به سفر اخیر اسحاق...

  تبلیغات شبانه غیر قانونی یک کاندید انتخابات اتاق بازرگانی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، این کاندید با دعوت از برخی چهره‌های سیاسی و اعضای اتاق بازرگانی در هتل...

  چاره‌اندیشی وزارت اقتصاد درباره نظام بانکی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، فرهاد دژپسند در سفر به استان سیستان و بلوچستان  با اشاره به سیاست وزارت...

  صعود طلا پرشتاب می‌شود

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: نظرسنجی جدید رویترز نشان داد نگرانی‌ها نسبت به رشد اقتصادی و احتمال توقف روند تحکیم سیاست...

  روسیه و آمریکا درباره INF به توافق نرسیدند

    وزارت خارجه روسیه از شکست مذاکره با آمریکا درباره پیمان موشک‎های هسته‌ای میان‎برد خبر داد که این امر به معنای آغاز...

  ساماندهی مشاغل نیازمند فراهم کردن زیرساختها است

  [ad_1] عضو هئیت رئیسه اتاق اصناف تهران در خصوص وضعیت طرح ساماندهی مشاغل و انتقال اصناف به خارج از پایتخت اظهار کرد:...

  0

  دیدگاه کاربران عزیز