کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی به چه صورت است ؟ - ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی به چه صورت است ؟

 

گمرک فرودگاه امام خمینی که در مجاورت این فرودگاه قرار دارد اصلی ترین مرز هوایی گمرکی کشور میباشد که حدود ۹۵ درصد حجم بار واردات و صادرات هوایی کشور را به خود اختصاص میدهد ، ما در این مقاله کوتاه توضیحات و نکاتی را برای ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی به شما خواهیم گفت تا در صورتی که در آینده بار هوایی جهت واردات و صادرات داشتید اطلاعات کافی را داشته باشید.

گمرک فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) بزرگترین مرز هوایی کشور می باشد که از سال ۱۳۸۴ به صورت شبانه روزی به خدمت گیرندگان و فعالان عرصه تولید ارائه می نماید که در مجموع دارای ۶ حوزه می باشد :

  • حوزه ۱ تجاری
  • حوزه ۲ تجاری
  • حوزه ۳ امانات پستی
  • حوزه ۴ امور مسافری
  • حوزه ۵ مهرآباد
  • حوزه ۶ گمرک تخصصی نفت

این گمرک از رویه های ورود قطعی و موقت، صادرات قطعی و موقت، ترانزیت داخلی و خارجی، مسافری، مرجوعی و قضایی برخوردار است.

گمرک فرودگاه امام خمینی مختص بارهای تجاری به شرح ذیل میباشد :

یعنی اگر شما از هر کشوری تمایل به واردات بار خود به صورت هوایی داشته باشید نیازمند هستید تا توسط یک شرکت حمل و نقل هوایی نظیر گروه تجاری ققنوس بار خود را توسط سرویس فریت به گمرک فرودگاه امام خمینی حمل کرده و سپس پروسه ترخیص کالا بر روی بارهای وارداتی شما انجام بگیرد.

البته لازم به ذکر است در گمرک فرودگاه امام خمینی شرکتهای فقط دارای دفتر و انبار نگهداری کالا هستند که دارای مجوز خدمات بار هوایی از سازمان هواپیمایی کشوری بوده که خوشبختانه گروه تجاری ققنوس یکی از این معدود شرکت ها در کشور میباشد .

پروسه ترخیص و انجام تشریفات گمرکی در فرودگاه امام بسیار متغیر میباشد و با توجه به نزدیکی این گمرک به پایتخت و گمرک مرکزی جمهوری اسلامی ایران معمولا دارای حساسیت بالای برای واردات و صادرات واردکنندگات قائل میشوند.

کلیه واردکنندگان که نیاز به ترخیص کالا در گمرک امام خمینی دارند میبایست پس از ورود کالا با مدارک کامل اعم از کارت بازرگانی ، ثبت سفارش  ، پروفورما ، پکینگ لیست به گمرک فرودگاه امام خمینی مراجعه کرده و اقدام به ترخیص کالای خود نمایند  .

البته توصیه میشود هیچوقت به صورت شخصا جهت ترخیص اقدام نفرمایید، ترخیص کالا فرایندی پیچیده میباشد که گاها ارتباطات در ان نقش بسزایی دارد و توصیه میگردد از کارگزاری حرفه ای که دارای تجربه و ارتباطات کافی در این گمرک میباشد استفاده نمایید تا به نیابت از شما پروسه ترخیص را انجام دهد .

به طور مثال شاید ترخیص شما این امکان را داشته باشد کالای شما را به صورت پته  ( غیرتجاری) ترخیص نماید که نهایتا منجر به ترخیص سریعتر و ارزانتر بار شما خواهد شد البته این موضوع باید توسط ترخیصکار و کارگزار به صورت دقیق بررسی گردد

شما میتوانید برای ترخیص کالا و انجام امور گمرکی خود از خدمات گروه تجاری ققنوس استفاده کنید، این شرکت با دارا بودن تیم های تخصصی ترخیص و سابقه چندین ساله یکی از اصلی ترین کارگزاران ترخیص کالا در کشور میباشد که به بسیاری از مشتریان حقیقی و حقوقی خود ارائه خدمات داده است  .

شما میتوانید کلیه امور واردات و صادرات خود را از ۰ تا ۱۰۰ با مناسب ترین هزینه ممکن به سرانجام رسانده و کلیه مشاوران و کارشناسان گروه تجاری ققنوس در طی این فرایند در کنار شما خواهند بود.