[ad_1]

علی اسماعیلی اظهار کرد: در هفت شهرستان اسلام آبادغرب، سرپل ذهاب، دالاهو، ثلاث باباجانی، جوانرود، قصرشیرین و گیلانغرب ۱۸ هزار و ۸۲۰ واحد صنفی داریم که از این تعداد ۱۶ هزار و ۳۶۵ واحد دارای پروانه کسب و ۲۴۵۵ واحد صنفی فاقد پروانه کسب است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: در این بین ۳۸۱۴ واحد صنفی در جریان زمین لرزه از ۲۰ تا ۱۰۰ درصد دچار خسارت شدند که عمده آنها مربوط به سرپل ذهاب بوده است.

معاون امور بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه تعداد واحدهای صنفی خسارت دیده در سرپل ذهاب را ۲۴۷۴ مورد اعلام کرد و افزود: از این تعداد ۱۸۲۴ واحد کمتر از ۲۰ درصد، ۲۰۰ واحد بین ۲۰ تا ۵۰ درصد، ۲۴۰ واحد بین ۵۰ تا ۸۰ درصد و ۲۱۰ واحد صنفی نیز بین ۸۰ تا ۱۰۰ درصد آسیب دیده است.

به گفته این مسئول، در ثلاث باباجانی نیز ۱۰۴۰ واحد صنفی آسیب دیدند که ۳۴ واحد بین ۸۰ تا ۱۰۰ درصد، ۱۰۰ واحد بین ۵۰ تا ۸۰ درصد، ۱۲۰ واحد بین ۳۰ تا ۵۰ درصد، ۱۹۷ واحد بین ۱۵ تا ۳۰ درصد و ۵۸۹ واحد نیز کمتر از ۱۵ درصد آسیب دیدند.

اسماعیلی تعداد واحدهای آسیب دیده در قصرشیرین را نیز حدود ۳۰۰ واحد اعلام کرد که خسارت وارده به همه آنها کمتر از ۲۰ درصد بوده است.

[ad_2]

Source link