جهت استعلام قیمت سرویس کارگو هوایی چین – ایران و ترخیص کالا از گمرک در ساعات اداری با شماره تلفن 48000110 – 021  داخلی 1 تماس حاصل فرمایید

آنچه در این مقاله خواهید خواند

  اخبار اقتصادی

  تحویل ماهواره پیام دانشگاه امیرکبیر تا یک ماه آینده/کشت برنج در استان کم‌آب فارس

  image_pdfimage_print

  [ad_1]

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات‌ از تحویل ماهواره پیام امیرکبیر تا یک ماه آینده خبر داد.

  به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس محمد جواد جهرمی امروز در بازید از پروژه‌های فضایی دانشگاه علم و صنعت ایران با اشاره به ویژگی‌های ماهواره پیام امیرکبیر، افزود: عملیات تحویل این ماهواره به پایان رسیده و تا یک ماه آینده تحویل داده می‌شود.

  وی اضافه کرد: ماهواره پیام اولین ماهواره کشور با عمر ۳ سال است که در مدار قرار می‌گیرد.

  جهرمی خاطر نشان کرد: تیم تحقیقاتی ماهواره پیام دانشگاه امیرکبیر تلاش‌های زیادی برای طراحی این ماهواره کردند، ولی دقت تصاویر آن ۴۵ متر است.

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، دقت تصاویر ماهواره ظفر دانشگاه علم و صنعت را ۲۲ متر دانست و اظهار کرد: این دانشگاه باید با سرعت بیشتری عملیات ساخت آن را به پایان برساند.

  وی مدت زمان ماندگاری ماهواره ظفر را ۲.۵ سال دانست و ادامه داد: بر اساس سند چشم‌انداز باید دقت تصاویر ماهواره‌ای تا ۱۴۰۴ به کمتر از یک برسد.

  کشت برنج در استان کم‌آب فارس

  وزیر ارتباطات با اشاره به برگزاری هفته پژوهش‌وفناوری گفت: امیدوارم مسیری که در حوزه پژوهش و فناوری در کشور ایجاد شده، ادامه یابد.

   وی همچنین با اشاره به فعالیتهای تحقیقاتی دانشگاه علم وصنعت، افزود: به دلیل پیگیری‌های این دانشگاه در حوزه‌های تحقیقات فضایی، به این دانشگاه آمده‌ام تا از دستاوردهای این دانشگاه بازدید کنم.

  وی با اشاره به تحقیقات این دانشگاه در حوزه‌های نوآوری، آی‌.سی‌.تی و آنتن، خاطر نشان کرد: ما در حوزه فضایی با تاخیر وارد شدیم، ولی امروزه چرخه فناوری‌های فضایی در کشور تکمیل شد.

  جهرمی با تاکید بر اینکه ماهواره “ظفر” دانشگاه علم وصنعت دارای مشخصات قابل توجهی است، یادآور شد: دقت تصاویر این ماهواره قابل توجه است، به گونه‌ای که دقت دو برابری نسبت به آن چه در کشور داشتیم، دارد.

  وی با تاکید بر اینکه در طراحی و ساخت ماهواره “نوید” تمرکز ما بر قدرت ساخت ماهواره بوده است، یادآور شد: ولی امروز چرخه صنعت فضایی به تکامل رسیده، به گونه‌ای که امروز آماده دریافت سیگنال‌های ماهواره‌ای و استفاده از پردازش اطلاعات در حوزه‌های مختلف هستیم.

  جهرمی با اشاره به ارائه گزارشی به دولت خاطرنشان کرد: در این گزارش نتایج پایش سازمان فضایی بر روی کشت برنج در استان فارس ارائه شده است.

  به گفته وی، بر اساس این گزارش ۲۵ هکتار از اراضی استان فارس زیر کشت برنج قرار دارد، در حالی که از سال گذشته درگیر کم آبی بوده است.

  وزیر ارتباطات با تاکید بر اینکه بر اساس داده‌های به دست آمده، ۵۸۰ میلیون مترمکعب آب صرف کشت برنج در استان فارس شده است، اظهار کرد: در مقابل ۱۷۳ میلیون متر مکعب این آب تبخیر شده است.

  وی همچنین با انتقاد به نوع کشت در کشور و مازاد مصرف آنها، گفت: اصلاح اینگونه عملکردها جز با استفاده از فناوری‌های فضایی امکان‌پذیر نخواهد بود.

  جهرمی با اشاره به کاربردهای فناوری‌های فضایی در پایش‌های کشاورزی، منابع آب و مسیرهای حمل ونقل، گفت: فناوری‌های فضایی در ۱۲ لایه کاربرد دارد و سازمان فضایی امروزه وارد این لایه‌ها شده است.

  جهرمی با اشاره به توسعه کاربردهای فناوری‌های فضایی در دستگاه‌های مختلف، یادآور شد: ماهواره “ظفر” دانشگاه علم وصنعت دارای تغییرات گسترده‌ای بوده و هربار ساخت آن ارتقا یافته، ولی این دانشگاه باید هرچه سریعتر به فازهای بعدی ساخت وارد شود.

  وزیر ارتباطات با اشاره به تحریم‌های ظالمانه علیه کشور گفت: در شرایطی که تحریم‌های ظالمانه علیه کشور اعمال شده و هیچ کشوری حاضر به همکاری با ایران نیست، جوانان کشور در بخش‌های مختلف علمی وارد شده‌اند و ما امروزه از دستاوردهای آنها بهره‌مند می‌شویم.

  وی با اشاره به انتشار پیام “یا مهدی” در فضا از طریق ماهواره “نوید”، گفت: زمانی که این ماموریت از سوی ماهواره “نوید” اجرایی شد، برخی انتقاد کردند؛ ولی امروز ثمره این دستاورد منجر به تکمیل چرخه فناوری در کشور شده است.

  انتهای پیام

  [ad_2]

  5 0
  آیا مقاله برای شما مفید بود ؟

  0رای
  لطفا رضایت خود را از این مقاله و توضیحات ارائه شده ثبت نمایید

  مقالاتی که پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید

  دستاورد خوکفایی گندم به واردات گندم تبدیل می شود؟

  [ad_1] ایران در 3 سال اخیر موفق به خودکفایی در تولید گندم شده است؛ اما عدم تعیین صحیح قیمت خرید تضمینی آن...

  برند پست بانک، باید اولویت اول همه کارکنان و کارگزاران باشد

  [ad_1]  به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس و به نقل از روابط عمومی پست بانک ایران؛ شیری افزود: حرکت بسیار خوبی...

  اصلاحیه مصوبه هیات وزیران درباره ترخیص خودروهای وارداتی ابلاغ شد

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، گمرک ایران اصلاحیه مصوبه هیات وزیران در مورد تاریخ قبض انبار  و اصلاحیه مصوبه...

  آذری‌جهرمی: در موضوع فیلترینگ براساس قانون عمل می‌کنیم

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس از دماوند، محمدجواد آذری جهرمی عصر امروز در نشست با جوانان با عنوان «رویش...

  بازار سوریه برای بخش خصوصی یک فرصت است

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه، با اشاره به سفر اخیر اسحاق...

  تبلیغات شبانه غیر قانونی یک کاندید انتخابات اتاق بازرگانی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، این کاندید با دعوت از برخی چهره‌های سیاسی و اعضای اتاق بازرگانی در هتل...

  چاره‌اندیشی وزارت اقتصاد درباره نظام بانکی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، فرهاد دژپسند در سفر به استان سیستان و بلوچستان  با اشاره به سیاست وزارت...

  صعود طلا پرشتاب می‌شود

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: نظرسنجی جدید رویترز نشان داد نگرانی‌ها نسبت به رشد اقتصادی و احتمال توقف روند تحکیم سیاست...

  روسیه و آمریکا درباره INF به توافق نرسیدند

    وزارت خارجه روسیه از شکست مذاکره با آمریکا درباره پیمان موشک‎های هسته‌ای میان‎برد خبر داد که این امر به معنای آغاز...

  ساماندهی مشاغل نیازمند فراهم کردن زیرساختها است

  [ad_1] عضو هئیت رئیسه اتاق اصناف تهران در خصوص وضعیت طرح ساماندهی مشاغل و انتقال اصناف به خارج از پایتخت اظهار کرد:...

  0

  دیدگاه کاربران عزیز