[ad_1]

اسدالله قره‌خانی نماینده مردم علی‌آباد کتول در مجلس شورای اسلامی، از کلید خوردن طرح تحقیق و تفحص پیرامون تعرفه، واردات و ثبت سفارش خودرو در مجلس خبر داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از میزان ، وی افزود: نمایندگان مجلس در حال حاضر مشغول جمع‌آوری امضا برای این طرح تحقیق و تفحص هستند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: متاسفانه مسئولان در گذشته یک بار اعلام کردند که ما تا فلان مقدار قدرت موتور را به کشور وارد می‌کنیم که این امر باعث ایجاد جهشی دربرخی از قیمت‌ها شد.

قره خانی تاکید کرد: همچنین مسئولان در نوبت بعد اعلام کردند که ما ثبت سفارش نمی‌کنیم درحالی که ماشین‌های زیادی در گمرکات وجود داشته و ۸ الی ۹ نفری که وارد کننده اصلی بودند سود کلانی به جیب زدند.

این نماینده مجلس با اشاره به سیاست مسئولان جهت تغییر در تعرفه گذاری خودرو‌ها بیان داشت: بر اساس این سیاست هم افرادی که از پیش از تعرفه‌ها مطلع شدند بلافاصله دست به سوءاستفاده گری زدند.

وی افزود: همچینین در یک نوبت هم مسئولان عنوان کردند که ثبت سفارش خودرو را بر عهده نمایندگان فروش خودرو قرار داده ایم که این موضوع هم در زمان خود موجب رانت شد.

سخنگوی کمیسیون انرژی با بیان اینکه مسئولان در چندین مرحله آمدند و با موضوعاتی از قبیل ثبت سفارش، واردات و تعرفه گذاری خودرو بازی کردند، اظهار داشت: معتقدم در یکسال اخیر این موارد باعث شد تا مسئولان سه الی چهار تصمیم بگیرند که هر چهار تصمیم آن‌ها باعث ایجاد رانتی برای اشخاصی شد.

[ad_2]

Source link