جهت استعلام قیمت سرویس کارگو هوایی چین – ایران و ترخیص کالا از گمرک در ساعات اداری با شماره تلفن 48000110 – 021  داخلی 1 تماس حاصل فرمایید

آنچه در این مقاله خواهید خواند

  اخبار اقتصادی

  تحریم‌های آبان ماه از تحریم‌های قبلی ضعیف‌تر است/ فروش کالاهای اساسی با دلار ۱۰هزار تومانی

  image_pdfimage_print

  [ad_1]

  به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوسبه نقل از مهر، اسدالله عسگراولادی رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین شب گذشته در برنامه پایش گفت : سفیر چین مشخص شده و همین هفته نام وی اعلام می شوند چون کارهای تایید صلاحیت وی باید انجام شود نمی توانم اسمش را بگویم.

  عسگراولادی در مورد تحریم های پیش افزود:به عقیده من تحریم های آبان ماه از تحریم های قبلی ضعیف تر است و هیچ اتفاقی در کشور نمی افتد، بازار در حال انجام کسب و کار خودش است. تنها مشکلی که داریم مسائل بانکی است و اگر در هر کشور اروپایی یک بانک با ما همکاری کند مشکلاتمان را حل می کنیم.

  وی افزود : مشکل اصلی در دستگاه های دولتی خودمان است و اگر بتوانیم مشکلات موجود در سیستم دولتی را حل کنیم موفق می شویم. گله ای که ما از دولت داریم این است که مشورت پذیر نیست، در حال حاضر ترس از تحریم ها بیشتر از قبل است وگرنه ما ۴۰ سال است که تحریم هستیم . در زمان جنگ هم تحریم بودیم ولی سختی کنونی تحریم به خاطر مدیریت در درون کشور است .

  عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران گفت: متاسفانه دولتمردان از تحریم ها می ترسند و مشکل در مدیریت داخلی است ، مثلا در صادرات مقررات جدید دردسرساز است، بخشنامه هایی که هر ساعت صادر می کنند و بخشنامه قبلی را نقض می کند صادرکنندگان را با مشکل روبرو کرده است.

  وی در مورد تعیین نرخ ۴۲۰۰ برای ارز در فروردین سال جاری گفت: تعیین این قیمت برای ارز کار غلطی بود، همین کار باعث شد که نرخ ارز بالا برود، اگر مبنای ارز را ۶ هزار تومان قرار می دادند هرگز نرخ ارز به ۱۵ هزار تومان نمی رسید، پیشنهاد من این است که این ارز ۴۲۰۰ تومانی را بردارند و قیمت همه ارزهای جهانگیری،  نیمایی و سنایی را ۱۰ هزار قرار دهند.

  عسگراولادی در پاسخ به این سوال که اگر ارز ۴۲۰۰ تومانی حذف شود شاهد گرانی کالاهای اساسی خواهیم بود گفت: هم دولت و هم مردم می دانند که هیچ کالایی با ارز ۴۲۰۰ تومانی فروخته نمی شود، ارز ۴۲۰۰ را می گیرند ولی جنس ها را با قیمت ارز ۱۰ هزار تومانی به مردم می فروشند. کسانی که ارز ۴۲۰۰ برای واردات می گیرند هیچوقت کالا را با قیمت ۴۲۰۰ به بازار وارد نمی کنند.

  رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین اظهار داشت: من یکبار گفتم سه ماه بانک مرکزی را به من بدهیم من مشکل ارز را حل می کنم، ولی کسی محل نذاشت و حتی با من مشورت نکرد. ۵ ماه پیش خدمت اقا رسیدم و اصرار کردم که می خواهم خدمت آقای روحانی برسم و حرفهایم را بزنم، ایشان فرمودند برو. از وقتی که آقا فرمودند برو تا وقتی که آقای روحانی وقت دادند ۲ تا دو و نیم ماه طول کشید یعنی من دو و نیم ماه در صف دیدن رئیس جمهور بودم .

  وی گفت: در آن جلسه همه حرفهایم را خدمت آقای روحانی گفتم ولی هیچکدام را عمل نکرد، به آقای روحانی گفتم آنقدر از تیم اقتصادی ات عصبانی هستم که می خواهم بروم دماوند و آنجا شلغم بکارم. اقای روحانی فقط حرفها را می شنود ولی عمل نمی کند. در حال حاضر به خاطر اینکه ما را مجبور می کنند که ارز را با قیمت ۸ هزار تومان بفروشیم صادرات من کم شده و در یک ماه اخیر به صفر رسیده است .

  عسگراولادی افزود: رئیس جمهور باید جلوی فساد را بگیرد، مبارزه با فساد مهم است در حال حاضر بدون استثنا در همه ادارات فساد وجود دارد و علت آن نیز بزرگ بودن دولت است. باید جلوی قاچاق قانونی را بگیرند، در حال حاضر طبق قانون وقتی که کالایی مجوز ورود نگیرد به انبار منتقل می شود، بعد از سه ماه نگهداری در انبار برچسب متروکه می خورد و همان کالا را دولت به بازار می آورد و می فروشد. این قاچاق قانونی است.

  [ad_2]

  5 0
  آیا مقاله برای شما مفید بود ؟

  0رای
  لطفا رضایت خود را از این مقاله و توضیحات ارائه شده ثبت نمایید

  مقالاتی که پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید

  دستاورد خوکفایی گندم به واردات گندم تبدیل می شود؟

  [ad_1] ایران در 3 سال اخیر موفق به خودکفایی در تولید گندم شده است؛ اما عدم تعیین صحیح قیمت خرید تضمینی آن...

  برند پست بانک، باید اولویت اول همه کارکنان و کارگزاران باشد

  [ad_1]  به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس و به نقل از روابط عمومی پست بانک ایران؛ شیری افزود: حرکت بسیار خوبی...

  اصلاحیه مصوبه هیات وزیران درباره ترخیص خودروهای وارداتی ابلاغ شد

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، گمرک ایران اصلاحیه مصوبه هیات وزیران در مورد تاریخ قبض انبار  و اصلاحیه مصوبه...

  آذری‌جهرمی: در موضوع فیلترینگ براساس قانون عمل می‌کنیم

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس از دماوند، محمدجواد آذری جهرمی عصر امروز در نشست با جوانان با عنوان «رویش...

  بازار سوریه برای بخش خصوصی یک فرصت است

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه، با اشاره به سفر اخیر اسحاق...

  تبلیغات شبانه غیر قانونی یک کاندید انتخابات اتاق بازرگانی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، این کاندید با دعوت از برخی چهره‌های سیاسی و اعضای اتاق بازرگانی در هتل...

  چاره‌اندیشی وزارت اقتصاد درباره نظام بانکی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، فرهاد دژپسند در سفر به استان سیستان و بلوچستان  با اشاره به سیاست وزارت...

  صعود طلا پرشتاب می‌شود

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: نظرسنجی جدید رویترز نشان داد نگرانی‌ها نسبت به رشد اقتصادی و احتمال توقف روند تحکیم سیاست...

  روسیه و آمریکا درباره INF به توافق نرسیدند

    وزارت خارجه روسیه از شکست مذاکره با آمریکا درباره پیمان موشک‎های هسته‌ای میان‎برد خبر داد که این امر به معنای آغاز...

  ساماندهی مشاغل نیازمند فراهم کردن زیرساختها است

  [ad_1] عضو هئیت رئیسه اتاق اصناف تهران در خصوص وضعیت طرح ساماندهی مشاغل و انتقال اصناف به خارج از پایتخت اظهار کرد:...

  0

  دیدگاه کاربران عزیز