سرویس ویژه اقتصادی حمل بار هوایی (کارگو) چین به ایران، جهت استعلام قیمت با شماره 48000110 – 021 داخلی 1 تماس حاصل فرمایید

آنچه در این مقاله خواهید خواند

  مقالات

  تجهیزات حمل و نقل دریایی: معرفی تجهیزات و ابزارهایی که محموله شما به آن‌ها نیاز دارد

  image_pdfimage_print

  تجهیزات حمل و نقل دریایی و ماشین‌آلات مناسب با هر محموله امنیت آن را تامین می‌کند. تجربه به ما ثابت کرده است که مهم نیست شما چه محموله‌ای را وارد یا صادر می‌کنید در هر صورت به ماشین‌آلات و تجهیزات کافی برای کاهش آسیب و ضرر نیاز دارید.

  حمل و نقل محموله از طریق دریا با سفر دریایی از یک بندر به بندر دیگر تفاوت زیادی دارد. با بسته‌بندی مناسب و بارگیری در مبدا سفر محموله شما آغاز می‌شود و با تخلیه در مقصد این سفر به پایان می‌رسد. محموله شما در معرض خطرات بسیاری  به خصوص زمان بارگیری و تخلیه قرار دارد.

  برای کاهش این خطرات و آسیب‌های احتمایی محموله شما به مراقب بیشتری نیاز دارد. در ادامه کارشناسان ما در گروه تجاری ققنوس لیستی از تجهیزات و ماشین‌آلات مورد نیاز برای یک حمل و نقل ایمن محموله شما را تهیه کرده‌اند که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

   تجهیزات حمل و نقل دریایی: لیفت گیت (پل بالارو)

  لیفت گیت یکی از مهم‌ترین تجهیزات حمل و نقل دریایی به شمار می‌آید. لیفت گیت یک سکوی حرکتی است که پشت کامیون وصل می‌شود تا در هنگام بارگیری و تخلیه کالاها به شما کمک کند. این وسیله از سطح زمین تا کف کانتینر که به عنوان کف کامیون هم شناخته می‌شود می‌تواند بالا و پایین شود.

  لیفت گیت‌ها در مکان‌های تحویل یا بارگیری که لیفتراک حضور ندارد یا مناطق مسکونی و برخی فروشگاه‌های تجاری مورد نیاز است. این وسیله برای وسایلی طراحی شده است که بارگیری یا تخلیه آن‌ها با دست بسیار سخت است.

  تمام کامیون‌ها مجهز به این وسیله نیستند. بنابراین بسیار ضروری است که در صورت نیاز به این وسیله از کارگزار حمل و نقل خود بخواهید که برای شما یکی از آن‌ها را آماده کند.

  در صورتی که شما از طریق FCl حمل و نقل خود را انجام می‌دهید شما به این وسیله نیازی ندارید زیرا نمی‌توانند به کانتینرها متصل شوند. شما می‌توانید در اینجا از فورک لیفت استفاده کنید.

  تجهیزات حمل و نقل دریایی: فورک لیفت

  فورک لیفت یا همان لیتفراک یکی از پرکاربردترین تجهیزات حمل و نقل دریایی است که برای بارگیری یا تخلیه کالاهای بسته‌بندی شده روی پالت در کانتینرهای حمل و نقل و همچنین حمل آن‌ها در مسافت‌های کوتاه است.

  یک فورک لیفت به طور معمول از دوچنگال افقی با قدرت تشکیل شده است که جمع شده و به پایین می‌آیند. این دو چنگال پر قدرت توسط اپراتور لیفتراک کنترل می‌شوند.

  تجهیزات حمل و نقل دریایی: نوار نقاله

  از تجهیزات حمل و نقل دریایی می‌توان به نوار نقاله اشاره کرد. اگر جعبه‌های زیادی به خصوص جعبه‌های سنگین دارید توصیه می‌کنیم که از نوار نقاله برای جابه‌جایی آن‌ها استفاده کنید. در نظر داشته باشید که با استفاده از نوار نقاله هنگام بارگیری یا تخلیه دستی از آسیب رسیدن به محموله جلوگیری می‌کنید.

  انواع مختلف نوار نقاله در دسترس است. شما باید متناسب با نیاز خود یک نوار نقاله را انتخاب کنید. برخی ممکن است برای جابه‌جایی و انتقال بسته‌های کوچک مناسب باشند و برخی برای جابه‌جایی محموله‌های بزرگ استفاده شوند.

  نوار نقاله همچنین گزینه‌ی مطمئنی برای کارگران به شمار می‌آید زیرا نیاز نیست که جعبه‌های سنگین را جابه‌جا کنند.

  تجهیزات حمل و نقل دریایی: ورق‌های لغزش

  ورق‌های لغزش ورق‌های نازک و موجداری هستند که اغلب از پلاستیک، کاغذ یا الیاف جامد تهیه می‌شوند. آن‌ها بین کالاهایی که روی پالت قرار گرفته‌اند، بین پالت و کالا قرار می‌گیرند. این ورق‌ها در بعضی از موارد حتی به عنوان جایگزینی برای پالت‌ها استفاده می‌شوند.

  نوع ورقی که شما به آن نیاز دارید به شرایط حمل بار، وزن، ابعاد و تعداد دفعات بارگیری و تخلیه شما بستگی دارد.

  استفاده از این ورق‌ها باعث می‌شود دیگر تجهیزات حمل و نقل دریایی مانند لیتفراک‌ها بتوانند به راحتی کالای شما را بلند کنند. با توجه به نازک بودن ورق‌ها نسبت به پالت‌ها تخمین زده می‌شود که ورق‌های لغزش بتوانند 30 درصد فضای اشغال شده در کانتینر را کاهش دهند. همچنین با توجه به اینکه این ورق‌ها 20 درصد سبک‌تر از پالت‌ها هستند وزن کلی کانتینر کاهش پیدا کند.

  تجهیزات حمل و نقل دریایی: سطح شیبدار

  سطح شیبدار یکی از تجهیزات حمل و نقل دریایی است که در صورت نبود محل تخلیه یا بارگیری به کمک شما می‌آید. سطوح شیبدار به نیاز شما بستگی دارند. این سطوح توانایی تحمل وزن زیاد از جمله وزن لیتفراک و محموله‌ای که حمل می‌کند را دارند.

  سطح شیبدار معمولا از پای کامیون یا فضای کانتینر تا زمین قرار می‌گیرد تا لیفتراک به راحتی تردد کند.

  سطح معینی از سطح شیبدار روی کف کامیون قرار می‌گیرد تا به راحتی لیفتراک عبور کند. در صورتی که به این نکته توجه نکنید یک لبه بلند به وجود می‌آید که منجر به آسیب رسیدن به محموله شما می‌شود.

   شما می‌توانید در صورتی که سطح شیبدار شما توانایی تحمل وزن لیتفراک را نداشته باشد از قرقره استفاده کنید.

  تسمه‌ها

  تسمه‌ها از دیگر تجهیزات حمل و نقل دریایی به شمار می‌آیند که برای نگه داشتن محموله شما بسیار مفید هستند. با استفاده از آن‌ها می‌توانید خیال خود را راحت کنید.

  از آن‌ها برای محکم نگه داشتن محموله‌ها در هنگام سفر استفاده می‌شود تا از تکان خوردن و حرکات اضافی جلوگیری شود. همچنین اجازه نمی‌دهد که چیزی از بالا به پایین کانتینر پرتاب شود. این تسمه‌ها بسیار انعطاف‌پذیر و نرم هستند. بنابراین هیچ‌گونه نگرانی مبنی بر آسیب رسیدن کالا و زخم شدن آن‌ها جایز نیست.

  اگر شما یک ماشین را در کانتینر قرار دادید از تسمه‌ها برای محکم کردن چرخ‌ها و ایمن‌سازی آن‌ها استفاده کنید.

  پوشال

  پوشال یک اسم بسیار کلی برای موادی که هنگام بارگیری کانتینر حمل و نقل برای محافظت کالا در برابر رطوبت، آلودگی و آسیب است.

  پوشال در کجا قرار می‌گیرد؟

  • در فضاهای خالی برای به حداقل رساندن حرکت و ریزش محموله در طول سفرهای دریایی آن‌ها.
  • بین کالاها به عنوان بالشتک جداکننده و جلوگیری از آسیب رساندن یک کالا به دیگر کالا و همچنین شل شدن آن‌ها استفاده می‌شود.
  • بین محموله و دیواره‌های کانتینر
  • بین محموله و سقف کانتینر
  • روی کف کانتینر برای جلوگیری از آسیب رساندن رطوبت

  اگر از مصالح چوبی برای پوشال استفاده می‌کنید به این نکته دقت کنید که اگر مطابق قوانین گمرکی مقصد نباشد ممکن است کل بار رد و بازگردانده شود.

  برای جلوگیری از آسیب رسیدن به محموله و خسارت بهتر است که با متخصصان ما در گروه تجاری ققنوس صحبت کنید تا پس از یک مشاوره رایگان تجهیزات مورد نظر خود را تهیه یا از کارگزار مورد نظر طلب کنید. شما می‌توانید با کمی وقت گذاشتن در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید و آن‌ها را ایمن به مقصد برسانید.

  سوالات متداول

  پالت چیست؟

  تخته‌هایی که چندین کارتن را می‌توان روی آن قرار داد و پس از مهارسازی به عنوان یک واحد جدا توسط لیفتراک حمل می‌شود.

  چرا از پالت استفاده می‎‌کنیم؟

  ما برای کاهش تعداد دفعات جابجایی کالا هنگام بارگیری و تخلیه و در نتیجه کاهش زمان تخلیه و بارگیری و بسته‌بندی از پالت استفاده می‌کنیم.

  سرعت مجاز لیفتراک‌ها چه سرعتی است؟

  لیفتراک‌ها اجازه ندارند بیش از 25 کیلومتر در ساعت رانندگی کنند. این امر به منظور جلوگیری از صدمه رسیدن به محموله‌هاست.

  5 5
  آیا مقاله برای شما مفید بود ؟

  1رای
  لطفا رضایت خود را از این مقاله و توضیحات ارائه شده ثبت نمایید

  مقالاتی که پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید

  خرید اینترنتی بدون کارت بانکی ؛ معرفی بهترین روش‌های انتقال وجه بدون کارت

  امروزه خرید و فروش اینترنتی بسیار مورد استقبال قرار گرفته است و بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند از سایت‌های خارجی یا داخلی به صورت آنلاین خرید کنند. از آنجا که برای خرید کالا از سایت‌های خرید و فروش نیا...

  فروش در سایت ebay ؛ چگونه کسب درآمد موفق از سایت ebay داشته باشیم؟

  سایت خرید و فروش ebay از بزرگ‌ترین سایت‌های تجارت انلاین در سطح جهان است که با ارائه خدمات کاربردی در زمینه خرید، فروش، مزایده و حراجی‌های بی‌نظیر توانسته محبوبیت زیادی کسب کند. اگر به دنبال کسب درآمد...

  آموزش تمام نکات و مراحل خرید و مزایده از سایت eaby

  سایت خرید ایبی یکی از برترین فروشگاه‌های اینترنتی جهان است که بخاطر حراجی‌های بی‌نظیری که ارائه می‌دهد بسیار محبوب است. این سایت با فراهم سازی امکان مزایده، خرید و فروش به صورت آنلاین توجه کاربران زیا...

  نحوه ساخت حساب پی پال؛ انتقال پول به روشی ساده با افتتاح حساب پی پال

  پی پال یکی از سرویس‌های معتبر پرداخت و انتقال پول به صورت آنلاین است که این امکان را به کاربرانش می‌دهد تا با ایجاد حساب‌های مجازی به نقل و انتقال پول، خرید و فروش و تبدیل ارز در شبکه‌ای سریع، امن و ر...

  معروف‌ترین شهرهای چین

  اگر قصد سفر به چین را دارید این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا هیچ کدام جاذبه های گردشگری چین را از دست ندهید. در ادامه با معروف ترین شهرهای چین آشنا خواهید شد. ...

  آموزش خرید از ایبی؛ آموزش مراحل ساخت اکانت جدید در سایت ebay

  شرکت ebay از جمله شرکت‌های معتبری است که در حوزه تجارت الکترونیک در آمریکا فعالیت می‌کند. این شرکت با راه‌اندازی سایت خرید ایبی امکان مزایده، خرید و فروش محصولات را به صورت آنلاین فراهم کرده است. اگر ...

  خرید از وب سایت 1688 با استفاده از حساب کاربری تجاری علی پی {2021}

  kjb solution نوعی شیوه پرداخت برون مرزی است که به طور رسمی توسط وب سایت 1688 و علی پی رونمایی شده است....

  در سفر به چین به این 9 نکته توجه داشته باشید {راهنمای جامع 2021}

  در سالیان اخیر شاهد این بوده ایم که کشور چین تلاش های زیادی کرده است تا به قطب تجاری و اقتصادی در سراسر جهان تبدیل شود. جمعیت فعلی چین بیش از یک میلیارد می باشد که روز به روز در حال بیشتر شدن است. این...

  هر چیزی که لازم است درباره حساب کاربری تجاری علی پی بدانید

  برای این که بتوانید هزینه کالا و محصولات خریداری شده از سایت 1688 را پرداخت کنید به حساب کاربری علی پی یا Alipay Business Account نیاز دارید....

  هر چیزی که لازم است درباره پست هوایی چین بدانید {راهنمای 2021}

  پست مرسوله به صورت هوایی یکی از سرویس های ارائه شده از سوی اداره پست چین می باشد. در این شیوه، مرسوله به سه روش به دست مشتری می رسد....

  0

  دیدگاه کاربران عزیز