سرویس ویژه اقتصادی حمل بار هوایی (کارگو) چین به ایران، جهت استعلام قیمت با شماره 48000110 – 021 داخلی 1 تماس حاصل فرمایید

آنچه در این مقاله خواهید خواند

  مقالات

  تامین‌کننده : 5 نکته حیاتی برای پیدا کردن یک تامین‌کننده مناسب از علی بابا

  image_pdfimage_print

  تامین‌کنندگان بازارهای آنلاین مانند علی‌بابا می‌توانند گزینه‌ای سریع و ارزان برای تجارت شما باشند. با این حال شما باید بدانید که دنبال چه چیزی باشید و از چه چیزی در این مسیر دوری کنید. پیدا کردن تامین‌کننده مناسب برای تجارت شما از نان شب هم واجب‌تر است و تاثیر بسیار زیادی در موفقیت صادرات و واردات شما دارد. هزاران هزار تامین‌کننده مختلف وجود دارد که باعث سردرگمی شما خواهد شد.

  بنابراین هرگز نباید عجولانه تصمیم بگیرید. شما قبل از هر انتخابی بهتر است که کاملا تحقیق کنید و با موضوع آشنا شوید. در مورد خود تامین‌کننده و کالاهای ارائه شده آن‌ها اطلاعاتی کسب کنید.

  برای کمک به شما کارشناسان ما در گروه تجاری ققنوس 5 نکته بسیار مهم را که در هنگام انتخاب تامین‌کننده از علی‌بابا باید در نظر بگیرید را برای رسیدن به یک تجربه خوب و جلوگیری از برخی اشتباه‌های رایج آماده کرده‌اند که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

  یک تامین‌کننده که توانایی تهیه کالاها را از منابع مختلف دارد را انتخاب کنید.

  تحقیقات خود را شروع کنید. اگر هزاران تامین‌کننده در این بازار وجود نداشته باشد قطعا صد تامین‌کننده در این بازار است. بنابراین شما باید قبل از هر کاری در مورد آن‌ها اطلاعاتی کسب کنید که به سه تا پنج تامین‌کننده تایید شده و مورد اعتماد برسید.

  نتایج جستجو خود را تجزیه و تحلیل کنید. آیا با یک کارخانه یا شرکت بازرگانی سر و کار دارید؟ زمانی که صفحه تامین‌کننده را در علی بابا جستجو می‌کنید به محصولات خوب دقت کنید. آیا آن‌ها توانایی فروش محصولات مختلف دارند؟ اگر آن‌ها انواع زیادی از محصولات را در اختیار شما قرار می‌دهند احتمالا آن‌ها یک شرکت بازرگانی هستند.

  گاهی اوقات معامله با یک شرکت بازرگانی گزینه مناسبی است زیرا آن‌ها می‌توانند معمولا محصولاتی را با MOQ کمتری نسبت به برخی از کارخانه‌ها در اختیار شما قرار دهند.

  کنترل کیفیت خرید هنگام خرید از شرکت‌های بازرگانی ممکن است بسیار دشوار باشد مشکلاتی از قبیل کنترل کیفیت نهایی و بسته‌بندی ممکن است پیش بیاید که به همین دلیل توصیه می‌کنیم که با خود کارخانه در حد امکان طرف شوید.

  قیمت‌های ارائه شده هر تامین‌کننده را جداگانه بخوانید.

  هنگام تجزیه و تحلیل قیمت‌های ارائه شده اگر قیمت یک تامین‌کننده مناسب به نظر برسد به احتمال زیاد تامین‌کننده خود را پیدا کردید. با دقت بسیار زیاد قیمت ارائه شده را با کیفیت، مشخصات، قابلیت رهگیری و هم‌چنین حداقل مقدار سفارش مقایسه کنید.

  همیشه تمام پیشنهادات تامین‌کننده را با جزئیات مقایسه کنید زیرا ارزان‌ترین پیشنهادات ممکن است به یک دام پر هزینه تبدیل شود. شما می‌توانید جستجو خود را به چند تامین‌کننده با پتانسیل محدود کنید. آیا حداقل مقدار سفارش آن‌ها خیلی زیاد است؟ گاهی اوقات ممکن است شما بتوانید حداقل سفارش را پایین بیاورید ولی باید مبلغ بیشتری هم پرداخت کنید.

  شما می‌توانید حتی به صورت آزمایشی مقدار کمی از محصول را از تامین‌کننده درخواست کنید. این محصول کم را می‌توانید به صورت آزمایشی در اختیار مشتری‌های خود قرار دهید و اگر نتیجه مطلوبی حاصل شد به سراغ سفارش اصلی خود بروید.

  مذاکره برای رسیدن به قیمت مناسب در هنگام سفارش محصولات صادراتی

  شما باید این مساله را درک کنید که بین مذاکره برای قیمت پایین و دریافت محصولات با کیفیت پایین یک خط باریک فاصله است. حتی اگر پیشنهادهای خوبی در مذاکره بیان شود هم باید به این مساله دقت کنید که فشار بیش از حد روی قیمت ممکن است تامین‌کننده را به سمت کاهش هزینه‌ها با استفاده از مواد اولیه بی‌کیفیت، بررسی‌های ناقص کنترل کیفیت یا بسته‌بندی نامناسب سوق دهد.

  بنابراین باید به خاطر داشته باشید که این کارخانه‌ها برای سود فعالیت می‌کنند. برای جلوگیری از مشکلات کیفی حتما با یک قیمت مناسب و توجیه‌پذیر معامله خود را انجام دهید تا آن‌ها هم محصولات با کیفیتی برای شما تهیه کنند. اگر قیمت آن‌ها بالا بود می‌توانید برای افزایش حجم مذاکره کنید.

  نمونه‌های تولید شده بسیار دقیقی را از تامین‌کننده بخواهید.

  برخی از تامین‌کنندگان ممکن است کالای دقیقی را مشابه آن‌ چیزی که شما نیاز دارید را داشته باشند. اطلاعات، مشخصات و عکس‌هایی که برای شما ارسال کرده‌اند ممکن است دقیقا همان چیزی باشد که شما می‌خواهید. با این حال ممکن است محصولاتی که مناسب به نظر می‌رسند از نظر عملکرد واقعی، قدرت، دوام و مواد استفاده شده بسیار با شرایط شما و آن چیزی که فکر کرده‌اید متفاوت باشد.

  بنابراین توصیه می‌کنیم هرگز بدون دریافت نمونه‌های واقعی ساخته شده با مشخصات دقیق شما برای سفارش اقدام نکنید. هنگامی که نمونه‌ها را دریافت کردید اطمینان حاصل کنید که آن‌ها را کاملا از هر لحاظ بررسی و آزمایش کرده‌اید و از نتیجه آن راضی هستید.

  نمونه‌ها از قیمت تولید توافق شده معمولا قیمت بیشتری دارند اما ارزش آن را دارد که وقت و هزینه‌ای صرف بررسی آن‌ها شود تا اطمینان حاصل کنید که سفارش شما همان چیزی است که واقعا به آن نیاز دارید.

  هنگامی که از کیفیت نمونه‌ها مطمئن شدید و خواستید که برای سفارش اصلی اقدام کنید یک سند خرید سفارش تهیه کنید و آن را برای تامین‌کننده خود ارسال کنید.

  عجله نکنید و زمان انجام کار را در نظر بگیرید.

  بدون شک زمان فرآوری و تولید هر محصولی متفاوت است. به یاد داشته باشید که کارخانه‌ها و تامین‌کننده محصولات مورد نظر شما را در انبار موجود ندارند. محصولات آن‌ها به طور کلی از ابتدا ساخته و تولید می‌شود و این روند زمان خواهد برد.

  آن‌ها معمولا تامین مواد اولیه، تولید، تست‌های کنترل کیفیت، بسته‌بندی و بارگیری را برای صادرات در نظر می‌گیرند.

  این بسیار مهم است که زمان کافی برای تهیه و ساخت کالاها بدون عجله را در اختیار تامین‌کننده و کارخانه بگذارید. به این نکته دقت کنید که اگر عجله در تولید داشته باشید خطرات و مشکلاتی را باید به جان بخرید که ممکن است در آخر به ضرر شما تمام شود. اطمینان حاصل کنید قبل از بسته‌بندی و بارگیری در کانتینر عکس‌ها و فیلم‌های دقیق و واضحی از محصولات نهایی را تامین‌کننده برای شما ارسال کند. به یاد داشته باشید که یک تامین‌کننده خوب از تمام مراحل ساخت و تهیه محصول برای شما فیلم و عکس می‌فرستد.

  همیشه زمان کافی را در نظر بگیرید و حتی در برنامه‌ریزی‌های خود جایی برای تاخیر موجه خالی بگذارید. زمان فراوری معمولا بین 25 تا 30 روز پس از تایید سفارش است. تامین‌کننده و تولیدکننده تا زمانی که پولی در حساب بانکی خود نبینند تولید را شروع نمی‌کنند. پس از اتمام روند تولید، تامین‌کننده مابقی مبلغ را از شما می‌خواهد که اگر از محصول راضی بودید مانده را بدون تاخیر پرداخت کنید. توجه داشته باشید که پرداخت‌های بین‌المللی می‌تواند دو تا پنج روز کاری طول بکشد. بهتر است زمان کافی را  برای بارگیری کانتینر، حمل بار به بندر و بارگیری روی کشتی هم در نظر بگیرید.

  چگونه تامین‌کننده خود را از علی بابا پیدا کنم؟

  یافتن تامین‌کننده از علی بابا ممکن است گیج‌کننده باشد. با این وجود پیدا کردن یک تامین‌کننده مناسب برای موفقیت صادرات و واردات شما بسیار مهم است. با توجه به نکاتی که پیش‌تر به آن اشاره شد برای دستیابی به این موفقیت شما باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • در مورد تمام تامین‌کنندگان تحقیق جامع انجام دهید.
  • تمام پیشنهادات تامین‌کننده را با جزئیات بررسی کنید.
  • با قیمت مناسب توافق کنید تا تامین‌کننده محصول با کیفیتی برای شما تهیه کند.
  • هرگز بدون دریافت نمونه واقعی ساخته شده با مشخصات اعلامی خود چیزی سفارش ندهید.
  • زمان کافی برای تولید محصول در اختیار کارخانه بگذارید. عجله نکنید!

  در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با یکی از متخصصان ما در گروه تجاری ققنوس تماس بگیرید تا از آسیب‌های احتمالی جلوگیری کنید.

  کارشناسان ما میتوانند به شما در دریافت بهترین آفرهای حمل هوایی و دریایی از چین، امارات و سایر کشورها یاری برسانند.

  سوالات متداول

  حداقل مقدار سفارش چیست؟

  MOQ یا حداقل مقدار سفارش به این معنی است که شما باید به صورت عمده و عددی که تولیدکننده تعیین کرده است خریداری کنید و قادر به خرید تکی نیستید.

  چه موارد باید در سند سفارش خرید ذکر شود؟

  این سند باید شامل مشخصات دقیق محصول، کیفیت، اندازه، استاندارد، مقدار، زمان تحویل و شرایط پرداخت باشد.

  فهرست راهنمای علی بابا چه کمکی به خریدار می‌کند؟

  این لیست به شما این امکان را می‌دهد که در مورد تولیدکننده‌های با سابقه اطلاعاتی را کسب کنید، سوابق تجاری آن‌ها را بررسی کنید، مشتریان اصلی آن‌ها را پیدا کنید و سایر اطلاعات مورد نیاز در مورد تولیدکننده را ببینید.

  5 0
  آیا مقاله برای شما مفید بود ؟

  0رای
  لطفا رضایت خود را از این مقاله و توضیحات ارائه شده ثبت نمایید

  مقالاتی که پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید

  آموزش تمام نکات و مراحل خرید و مزایده از سایت eaby

  سایت خرید ایبی یکی از برترین فروشگاه‌های اینترنتی جهان است که بخاطر حراجی‌های بی‌نظیری که ارائه می‌دهد بسیار محبوب است. این سایت با فراهم سازی امکان مزایده، خرید و فروش به صورت آنلاین توجه کاربران زیا...

  نحوه ساخت حساب پی پال؛ انتقال پول به روشی ساده با افتتاح حساب پی پال

  پی پال یکی از سرویس‌های معتبر پرداخت و انتقال پول به صورت آنلاین است که این امکان را به کاربرانش می‌دهد تا با ایجاد حساب‌های مجازی به نقل و انتقال پول، خرید و فروش و تبدیل ارز در شبکه‌ای سریع، امن و ر...

  معروف‌ترین شهرهای چین

  اگر قصد سفر به چین را دارید این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا هیچ کدام جاذبه های گردشگری چین را از دست ندهید. در ادامه با معروف ترین شهرهای چین آشنا خواهید شد. ...

  آموزش خرید از ایبی؛ آموزش مراحل ساخت اکانت جدید در سایت ebay

  شرکت ebay از جمله شرکت‌های معتبری است که در حوزه تجارت الکترونیک در آمریکا فعالیت می‌کند. این شرکت با راه‌اندازی سایت خرید ایبی امکان مزایده، خرید و فروش محصولات را به صورت آنلاین فراهم کرده است. اگر ...

  خرید از وب سایت 1688 با استفاده از حساب کاربری تجاری علی پی {2021}

  kjb solution نوعی شیوه پرداخت برون مرزی است که به طور رسمی توسط وب سایت 1688 و علی پی رونمایی شده است....

  در سفر به چین به این 9 نکته توجه داشته باشید {راهنمای جامع 2021}

  در سالیان اخیر شاهد این بوده ایم که کشور چین تلاش های زیادی کرده است تا به قطب تجاری و اقتصادی در سراسر جهان تبدیل شود. جمعیت فعلی چین بیش از یک میلیارد می باشد که روز به روز در حال بیشتر شدن است. این...

  هر چیزی که لازم است درباره حساب کاربری تجاری علی پی بدانید

  برای این که بتوانید هزینه کالا و محصولات خریداری شده از سایت 1688 را پرداخت کنید به حساب کاربری علی پی یا Alipay Business Account نیاز دارید....

  هر چیزی که لازم است درباره پست هوایی چین بدانید {راهنمای 2021}

  پست مرسوله به صورت هوایی یکی از سرویس های ارائه شده از سوی اداره پست چین می باشد. در این شیوه، مرسوله به سه روش به دست مشتری می رسد....

  تائوبائو ؛ چگونه به طور مستقیم از این سایت خرید کنیم؟ راهنمای جامع 2021

  تائوبائو یک وب سایت آنلاین محبوب می باشد که در چین مستقر شده است و امکان دسترسی به تمام کالاها با قیمت های ارزان را برای مشتریان خود فراهم کرده است....

  8 نکته راهبردی جهت کاهش هزینه های حمل و نقل {راهنمای 2021}

  با توجه به راهکارهایی اعم از انتخاب بهترین شیوه حمل و نقل، افزایش اطلاعات خود در زمینه انتقال بار در زنجیره تدارکات و مواردی که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد، می توانید هزینه های این بخش را کاهش ...

  0

  دیدگاه کاربران عزیز