سرویس ویژه اقتصادی حمل بار هوایی (کارگو) چین به ایران، جهت استعلام قیمت با شماره 48000110 – 021 داخلی 1 تماس حاصل فرمایید

آنچه در این مقاله خواهید خواند

  مقالات

  تامین‌کننده‌ طلایی علی‌بابا : نکاتی که تمام واردکننده‌ها باید بدانند (راهنمای کامل 2020)

  image_pdfimage_print

  تامین‌کننده‌ طلایی علی‌بابا انتخاب‌ مناسب و عاقلانه‌ای به شمار می‌آید. اما چه فرآیندی باید طی شود که یک تامین‌کننده بتواند نشان طلایی را کسب کند؟ نشان طلایی و نشان الماسی به یک اندازه درست فهمیده نشده‌اند.

  در این یادداشت شما به کمک کارشناسان گروه تجاری ققنوس یاد می‌گیرید که تامین‌کننده طلایی کیست و چگونه می‌توانید از اطلاعات با ارزش تایید شده تامین‌کننده برای یک انتخاب هوشمندانه و آگاهانه تامین‌کننده بهره ببرید.

  به علاوه به بررسی کامل اطلاعاتی که می‌توانید در صفحه اطلاعات تامین‌کننده طلایی پیدا کنید، پرداخته‌ایم.

  تعریف تامین‌کننده طلایی

  تامین‌کننده طلایی علی‌بابا یک عضوی از این فروشگاه بزرگ در جهان به شمار می‌آید که هزینه عضویت خود را پرداخت کرده است. البته ثبت‌نام به صورت رایگان هنوز هم امکان‌پذیر است.

  گفته می‌شود که ترافیک زیادی از سایت علی‌بابا به سمت تامین‌کننده‌ طلایی هدایت می‌شود. در واقع به طور خلاصه تبدیل شدن به تامین‌کننده طلایی در چین یک ضرورت اساسی برای دیده شدن توسط خریداران آینده‌نگر است.

  آیا می‌توان نتیجه گرفت که هر تامین‌کننده طلایی قابل اعتماد و مطمئن است؟

  با توجه به تعریف و معنی تامین‌کننده طلایی میان صاحبان مشاغل کوچک سردرگمی کاملی وجود دارد. در ادامه به بررسی این مساله خواهیم پرداخت.

  • برنامه عضویت تامین‌کننده طلایی بخشی از تبلیغات علی‌بابا به شمار می‌آید. این مساله به هیچ عنوان اجباری نیست. اما یک تامین‌کننده طلایی بیش از یک عضو معمولی بازدیدکننده خواهد داشت. طبق آمار سایت علی‌بابا این بازدید تا بیش از 20 برابر خواهد رسید. در ضمن این مساله یکی از منابع مهم درآمد علی‌بابا به حساب می‌آید.
  • علی‌بابا تضمین می‌کند که هر تامین‌کننده طلایی یک شرکت قانونی ثبت شده است. در نقطه مقابل ممکن است یک عضو رایگان چنین نباشد و علی‌بابا آن را تایید نمی‌کند. علی‌بابا اطلاعات بسیار زیادی را در مورد تامین‌کننده طلایی ارائه می‌دهد. این اطلاعات می‌توانند در طی فرآیند بررسی آن‌ها استفاده شوند. در نقطه مقابل چنین اطلاعاتی برای اعضای معمولی ارائه نشده است.
  • تامین‌کننده طلایی علی‌بابا هیچ ربطی به قابلیت‌های تولیدی تامین‌کننده‌ها، کیفیت محصول یا رعایت توافق ندارد.

  اما چرا باید یک تامین‌کننده طلایی باشد؟ چون علی‌بابا بستری را فراهم کرده که چه شما یک تولیدکننده در گاراژ منزل باشید چه یک تولیدکننده باتجربه می‌توانید محصول خود را ارائه دهید.

  چرا ما باید به نشان طلایی تامین‌کننده اهمیت بدهیم؟

  برخلاف اعضای معمولی، علی‌بابا تمام مدارک تامین‌کننده طلایی را بررسی می‌کند. سپس تضمین می‌کند که این تامین‌کننده قانونی و ثبت شده است. علی‌بابا می‌توانست تنها تامین‌کننده را تایید کند و هیچ اطلاعات دیگری از آن در اختیار شما نگذارد. اما خوشبختانه آن‌ها بیشتر از هر کس دیگری بخشنده هستند.

  علی‌بابا اطلاعات بسیار زیادی در مورد هر تامین‌کننده طلایی ارائه می‌دهد. در واقع پایگاه داده علی‌بابا به عنوان بزرگترین پایگاه داده تایید شده تامین‌کننده‌های چینی و دیگر کشورها شناخته شده است.

  بسیاری از مشاغل کوچک از این امر آگاه نیستند. و بسیار کم در مورد استفاده از این گنجینه معتبر برای دوری از تامین‌کننده بی‌کیفیت می‌دانند.

  من چگونه می‌توانم از اطلاعاتی که توسط علی‌بابا ارائه می‌شود استفاده کنم؟

  برای مثال می‌توانید از رقم سرمایه ثبت شده آن برای بررسی توانایی تامین‌کننده طلایی استفاده کنید.

  از سال تاسیس شرکت می‌توانید متوجه شوید که آیا تازه تاسیس است و همین چند ماه پیش کار خود را آغاز کرده است یا یک شرکت باتجربه است که سال‌ها مشغول تولید است.

  در چند سال اخیر گزینه‌ای در اختیار تامین‌کننده گذاشته شده است که بتواند گزارش‌های حسابرسی، مجوزها و دیگر اسناد خود را که برای انتخاب دقیق و بهتر می‌تواند استفاده شود را بر روی صفحه خود قرار دهد.

  سرمایه ثبت شده تامین‌کننده طلایی

  گزارش‌های بسیاری را دریافت کرده‌ایم که سرمایه ثبت شده در پروفایل TrustPass دیگر قابل دسترسی نیست. با این وجود روش آسانی برای دسترسی به این اطلاعات وجود دارد:

  • شماره ثبت تامین‌کننده طلایی را کپی کنید.
  • به سایت wwwgsxt.gov.cn مراجعه و سپس شماره کپی شده را در آنجا جایگذاری کنید.
  • بر روی اسم شرکت کلیک کنید.
  • در نمای کلی می‌توانید سرمایه ثبت شده (注册资本) را مشاهده کنید.

  تفاوت بین تامین‌کننده طلایی و تضمین تجارت چیست؟

  برنامه تضمین تجارت روش استانداردی برای خرید انبوه کالا از تولیدکننده‌های چینی است.

  اگر مشکلی پیش آمد این ویژگی به خریدار کمک می‌کند که پول واریزی خود را پس بگیرد. البته که در واقعیت به همین سادگی نیست اما می‌توان به عنوان یک ویژگی مناسب به آن نگاه کرد. این برنامه تنها برای تامین‌کننده طلایی ارائه می‌شود و یک روش مدیریت و پرداخت است نه یک مدل عضویت.

  نمای کلی اطلاعات تامین‌کننده

  در ادامه نمای کلی اطلاعات مربوط به تامین‌کننده طلایی که توسط علی‌بابا ارائه شده است و همچنین چگونگی استفاده از آن بیان شده است. می‌توانید از آن‌ها در انتخاب تامین‌کننده مناسب و کم کردن خطر بروز مشکلات استفاده کنید.

  Trustpass Profile

  تاریخ صدور

  این تاریخ، تاریخ صدور پروانه کسب و کار است. نباید آن را با تاریخ سال تاسیس اشتباه بگیرید. ممکن است پروانه کسب و کار بنا به دلایل مختلف مانند تغییر آدرس یا نماینده به تازگی صادر شده باشد.

  تاریخ انقضا

  این تاریخ در واقع تاریخ انقضا پروانه کسب و کار است و جز اطلاعات بسیار مهم محسوب نمی‌شود.

  سرمایه ثبت شده تامین‌کننده طلایی

  این بخش از اطلاعات  نشانه بسیار قوی از اندازه و بزرگی شرکت است. در واقع سرمایه بزرگ ثبت شده (بیش از 10 میلیون یوان) حاکی از بزرگی تولیدکننده است. در حالی که سرمایه ثبت شده زیر 30 هزار یوان چیزی نیست به غیر از یک تولیدی که تولیدکننده تنها خودش در آن کار می‌کند.

  یک تامین‌کننده بسیار کوچک می‌تواند انتخابی خطرناک باشد. این تامین‌کننده منابع محدودی در اختیار دارد. حتی با بروز مشکلاتی برای بخشی از محصولات شاید حاضر نباشد که آن‌ها را تعمیر یا بازسازی کند.

  نام تامین‌کننده طلایی

  این بخش مهم‌تر از آن چیزی است که به نظر می‌رسد. با توجه به کلاهبرداری در پرداخت که امری رایج است بسیار دقت کنید که پول را به یک حساب بانکی انتقال دهید که نام ذینفع آن دقیقا همان چیزی باشد که در این بخش ذکر شده است.

  کشور یا منطقه

  کشور یا منطقه‌ای که تامین‌کننده طلایی به صورت قانونی ثبت شده است.

  آدرس ثبت شده

  بسیاری از تامین‌کننده‌ها در یک آدرس مشخص ثبت می‌شوند اما در محل دیگری کار را انجام می‌دهند. شما باید همیشه از تامین‌کننده‌هایی که کار را به دیگر تامین‌کننده‌ها می‌سپارند دوری کنید.

  شاید زیاد مهم به نظر نرسد اما اغلب این تامین‌کننده‌های خرد علاقه زیادی به تولید محصول ارزان و بی‌کیفیت دارند.

  سال تاسیس

  یک شرکت با سابقه زیاد می‌تواند تامین‌کننده مناسبی باشد. تامین‌کننده‌های بد عمر زیادی ندارند. کلاهبرداران هم باید شرکت‌های جدید و مختلفی را ثبت کنند.

  نماینده حقوقی

  این شخصی است که باید فاکتور و توافق‌نامه فروش را امضا کند. سندی که توسط مدیر فروش یا هر کارمند دیگر امضا شود فاقد ارزش قانونی است.

  فرم حقوقی تامین‌کننده طلایی

  تنها چیزی که در این بخش باید بدانید این مساله است که شرکت‌های LLC بسیار پایدارتر از شرکت‌های شخصی هستند.

  نهاد صادرکننده مجوز

  نهاد دولتی که مجوز تجاری تامین‌کننده را صادر کرده است باید در همان شهری باشد که تامین‌کننده ثبت شده است.

  Trade Capacity

  بازارهای اصلی

  بدون شک یک تامین‌کننده با توانایی بالا در صادرات نسبت به تامین‌کننده‌ای که تمرکز اصلی او بازار داخلی است ارجعیت دارد. اگرچه تامین‌کننده‌های آمریکایی و اروپایی باید بسیار مراقب باشند زیرا تمام تامین‌کننده‌ها این بازارها را هدف قرار نمی‌دهند.

  کسانی که عمدتا به کشورهای آفریقایی، آسیایی جنوب شرق، آمریکا لاتین یا روسه توجه می‌کنند از تولید محصولاتی با استانداردهای اروپا و آمریکا و سطح کیفیت آن دوری می‌کنند.

  مشتری اصلی تامین‌کننده طلایی

  یک برند مشهور به عنوان مشتری، همیشه یک نشانه خوب است. زیرا برندهای معتبر و مشهور فرآیند دقیق و وسواسی برای انتخاب تامین‌کننده دارند. با این حال بسیار بعید است که تامین‌کننده طلایی علی‌بابا مشتری اصلی خود را لو بدهد. این امر به دلیل ترس از رقبای تجاری رخ می‌دهد.

  فروش کلی سالیانه

  این مقدار و اندازه شرکت را نشان می‌دهد.

  درصد صادرات

  تامین‌کننده طلایی که به طور عمده روی صادرات متمرکز است نسبت به دیگران محصول با کیفیت‌تری ارائه می‌دهد. آن‌ها همچنین از استانداردهای اروپا و آمریکا آگاه هستند.

  حمل و نقل

  تمام تامین‌کننده‌ها EXW و FOB را می‌پذیرند و برخی از آن‌ها CIF را قبول می‌کنند. کارشناسان ما به واردکننده‌هایی که کار خود را تازه شروع کرده‌اند توصیه می‌کنند که از طریق CIF اقدام کنند. این ترم محموله را در بندر مقصد به آن‌ها تحویل می‌دهد.

  ارز مورد قبول تامین‌کننده طلایی

  دلار ارز بسیار مناسبی برای واردکننده‌های آمریکایی و همچنین اروپایی به شمار می‌آید. بسیاری از تامین‌کننده‌ها تمایلی به دریافت یورو ندارند. زیرا در این چند سال اخیر نسبتا ناپایدار بوده است.

  نوع پرداخت مورد قبول

  تمام تامین‌کننده‌های طلایی شرکت‌های حقوقی ثبت شده هستند. بنابراین حساب بانکی نیز دارند.

  رایج‌ترین مدل پرداختی انتقال مستقیم پول است. اعتبارنامه دیگر روش پرداختی است که می‌توانید از آن استفاده کنید. البته این روش به طور معمول برای سفارش‌های زیر 30 هزار دلار پذیرفته نمی‌شود.

  کارشناسان ما همیشه توصیه می‌کنند از تامین‌کننده‌هایی با پرداخت از طریق Western Union جدا فاصله بگیرید زیرا نمی‌توانید این پول را ردیابی کنید.

  حداقل حجم سفارش

  به نظر من زیاد قابل توجه نیست. تامین‌کننده طلایی بیشتر از حجم به حداقل مقدار سفارش اهمیت می‌دهد.

  بندر

  این مکان باید در همان جایی باشد که تامین‌کننده به صورت قانونی در آن ثبت شده است. در واقع این همان بندری است که شما باید محصول را بارگیری و حمل کنید.

  آیا می‌خواهید محصولی سفارشی با برچسب و نام خود تولید کنید؟

  قبل از هر چیزی بهتر است این مساله را درک کنید که رسیدن به آن چیزی که طرح آن کشیده شده است در تولید نهایی بسیار سخت است. بهتر است از بسته‌های آموزشی از پیش آماده شده استفاده کنید. در ضمن شما می‌توانید مستقیما بازرسی کیفیت، آزمایش محصول و حمل و نقل را نظارت کنید.

  سلب مسئولیت

  این یادداشت تنها با هدف ارائه اطلاعات کلی ارائه شده است. نه نویسنده و نه گروه تجاری ققنوس هیچ تضمینی مبنی بر صحت، کامل بودن یا مناسب بودن اطلاعات ارائه نمی‌دهد. در واقع این یادداشت تنها اطلاعات پایه‌ای برای آشنایی اولیه شما را ارائه داده است و تصمیم‌گیری بر روی این اطلاعات بدون تجربه کافی ممکن است منجر به ضرر شود. برای انتخاب یک تامین‌کننده طلایی مناسب و کاهش خطرات احتمالی و جلوگیری از ضررهای جبران‌ناپذیر توصیه می‌کنیم که با کارشناسان ما به صورت تلفنی یا حضوری صحبت کنید تا با بررسی تمام جوانب به یک تامین‌کننده مناسب برسید.

  سوالات متداول

  آیا می‌توان برای انتخاب تامین‌کننده تنها به اطلاعات ارائه شده در صفحه بسنده کرد؟

  به هیچ عنوان نمی‌توانید تنها بر اساس اطلاعات ارائه شده در صفحه تامین‌کننده طلایی او را انتخاب کنید. در واقع این اطلاعات یکی از فیلترهای اساسی برای دسته‌بندی نامزدهای نهایی به تعداد قابل کنترل‌تری به شمار می‌آید.

  سرمایه ثبت شده چگونه ارائه می‌شود؟

  سرمایه ثبت شده به شکل مضربی از 10000 یوان ارائه می‌شود. برای مثال:
  注册资本: 100.000000万人民 برابر است با
  100 * 10000 RMB = 1000000 RBM.

  پروفایل Trustpass  و پروفایل Trade Capacity چه تفاوتی دارند؟

  پروفایل Trustpass پروفایلی است که اطلاعات ذکر شده در آن توسط علی‌بابا تایید شده‌اند. در حالیکه پروفایل Trade capacity پروفایلی است که اطلاعات ذکر شده در آن توسط خود تامین‌کننده بیان شده است. ممکن است این اطلاعات دقیق نباشند.

  5 0
  آیا مقاله برای شما مفید بود ؟

  0رای
  لطفا رضایت خود را از این مقاله و توضیحات ارائه شده ثبت نمایید

  مقالاتی که پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید

  یادگیری سریع زبان چینی ؛ معرفی روش‌های کاربردی تقویت و بهبود زبان چینی

  باتوجه به گسترش اقتصاد جهانی چین و سلطه آن بر دنیای اقتصاد، یادگیری زبان چینی به یکی از مهارت‌های لازم در زمینه تجارت تبدیل شده تا افراد علاوه بر برقراری راحت‌تر ارتباط بتوانند سود بیشتری در رابطه با ...

  گیفت کارت ebay ؛ تجربه خرید اینترنتی راحت از سایت حراج ایبی با استفاده از گیفت کارت ebay

  فروشگاه ebay ا‌ز بزرگ‌ترین سایت‌های اینترنتی در زمینه خرید، فروش و مزایده محصولات به ویژه اجناس دست دوم مانند لوازم خانگی، اسباب بازی، لوازم برقی، پوشاک و.. است که توانسته از بسیاری از رقبای خود در سر...

  نحوه خرید از علی بابا ؛ آموزش مراحل و شرایط خرید کالا از Alibaba

  سایت خارجی علی بابا یکی از سایت‌های چینی معتبر و از بزرگ‌ترین فروشگاه‌های اینترنتی جهان است که نیاز خریداران آنلاین را در سراسر جهان پوشش می‌دهد. این سایت بیشتر به خرید عمده محصولات می‌پردازند و شما م...

  راهنمای خرید عمده از چین ؛ بهترین نکات برای پیشرفت و گسترش روابط تجاری خود

  امروزه خرید و فروش‌های جهانی پیشرفت قابل توجهی داشته‌اند و بسیاری از افراد به دنبال خریدی موفق با کمترین قیمت و بالاترین کیفیت هستند. خرید عمده از چین یکی بهترین روش‌ها برای صرفه جویی در هزینه‌هاست و ...

  خرید اینترنتی بدون کارت بانکی ؛ معرفی بهترین روش‌های انتقال وجه بدون کارت

  امروزه خرید و فروش اینترنتی بسیار مورد استقبال قرار گرفته است و بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند از سایت‌های خارجی یا داخلی به صورت آنلاین خرید کنند. از آنجا که برای خرید کالا از سایت‌های خرید و فروش نیا...

  فروش در سایت ebay ؛ چگونه کسب درآمد موفق از سایت ebay داشته باشیم؟

  سایت خرید و فروش ebay از بزرگ‌ترین سایت‌های تجارت انلاین در سطح جهان است که با ارائه خدمات کاربردی در زمینه خرید، فروش، مزایده و حراجی‌های بی‌نظیر توانسته محبوبیت زیادی کسب کند. اگر به دنبال کسب درآمد...

  آموزش تمام نکات و مراحل خرید و مزایده از سایت eaby

  سایت خرید ایبی یکی از برترین فروشگاه‌های اینترنتی جهان است که بخاطر حراجی‌های بی‌نظیری که ارائه می‌دهد بسیار محبوب است. این سایت با فراهم سازی امکان مزایده، خرید و فروش به صورت آنلاین توجه کاربران زیا...

  نحوه ساخت حساب پی پال؛ انتقال پول به روشی ساده با افتتاح حساب پی پال

  پی پال یکی از سرویس‌های معتبر پرداخت و انتقال پول به صورت آنلاین است که این امکان را به کاربرانش می‌دهد تا با ایجاد حساب‌های مجازی به نقل و انتقال پول، خرید و فروش و تبدیل ارز در شبکه‌ای سریع، امن و ر...

  معروف‌ترین شهرهای چین

  اگر قصد سفر به چین را دارید این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا هیچ کدام جاذبه های گردشگری چین را از دست ندهید. در ادامه با معروف ترین شهرهای چین آشنا خواهید شد. ...

  آموزش خرید از ایبی؛ آموزش مراحل ساخت اکانت جدید در سایت ebay

  شرکت ebay از جمله شرکت‌های معتبری است که در حوزه تجارت الکترونیک در آمریکا فعالیت می‌کند. این شرکت با راه‌اندازی سایت خرید ایبی امکان مزایده، خرید و فروش محصولات را به صورت آنلاین فراهم کرده است. اگر ...

  0

  دیدگاه کاربران عزیز