1

بی اعتنایی شرکت های هندی به تحریم های آمریکا

[ad_1]

روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: مسئول همکاری های بین المللی وزارت نفت و گاز هند گفت: «شرکت های دولتی ما سفارشاتی را برای خرید نفت از ایران در ماه نوامبر ثبت کرده اند.»

به گزارش خبرگزاری روابط عمومی گروه تجاری ققنوس  به نقل از ایندیا تایمز، سونجای سودهیر، مسئول همکاری های بین المللی وزارت نفت و گاز هند گفت: «شرکت های دولتی ما سفارشاتی را برای خرید نفت از ایران در ماه نوامبر ثبت کرده اند.»

این مقام دولت هند در مراسم معرفی فرصت های سرمایه گذاری هند به سرمایه گذاران سنگاپوری گفت: «ایران همواره یکی از تامین کنندگان کلیدی نفت هند بوده است… در هند، ما ملاحظات امنیت انرژی را مد نظر قرار می دهیم.»

سودهیر افزود، مقامات هندی در حال مذاکره با مقامات دولت آمریکا برای معاف کردن شرکت های هندی از تحریم های نفتی واشنگتن علیه تهران هستند.

65 درصد از نفت مورد نیاز هند از کشورهای خاورمیانه یعنی عراق، عربستان و ایران تامین می شود. ونزوئلا و نیجریه دو تامین کننده دیگر عمده نفت هند هستند.

عرضه نفت آمریکا به هند به دلیل محدودیت های آمریکا در بخش خطوط لوله و پایانه های نفتی کاهش یافته است. به گفته این مقام هندی، «این محدودیت ها به بخش زیرساخت های آمریکا مربوط می شود.»

در طی سال مالی گذشته، که از اکتبر 2017 آغاز شد، هند حدود 30 میلیون بشکه نفت خام از آمریکا خریداری کرد. هند بیش از 80 درصد نیازهای نفتی خود را از طریق واردات تامین می کند.

[ad_2]