“توجه دولت به بخش‌ها مساوی باشد/ خبری از ۳۰ هزار میلیارد تومان پول معدن نیست”،”تصمیم‌گیری اوپک برای کاهش تولید به سال آینده موکول می‌شود”،”سرنوشت قیمت نان چه می‌شود؟”،”طلای سیاه چگونه باعث بیکاری می‌شود؟”،”مبل‌ها هندوانه‌های دربسته‌اند…”،”طرح بزرگ ترانزیت برق با پاکستان اجرا می‌شود”، و…از مهمترین عناوین اخبار و گزارش‌های اقتصادی امروز ایسنا است.

به گزارش ایسنا، خلاصه مهم‌ترین اخبار اقتصادی امروز – چهارشنبه هشتم آذر ماه – در زیر آورده شده است که با کلیک بر روی تیتر هر خبر، متن کامل آن در دسترس خواهد بود.

توجه دولت به بخش‌ها مساوی باشد/ خبری از ۳۰ هزار میلیارد تومان پول معدن نیست

با وجود تاکید بر اهمیت بخش معدن در قانون برنامه ششم توسعه و لزوم گسترش فعالیت پایه در این بخش، ولی هنوز به نظر می‌رسد نگاه دولت به بخش های مختلف اقتصادی متوازن نشده است و به گفته مدیر اکتشاف سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ( ایمیدرو) نمونه آن پرداخت نشدن ۳۰ هزار میلیارد تومان پول بخش معدن، در شرایطی است که به برخی بخش‌های دیگر وزارت صنعت معدن و تجارت مداوم پول تزریق می‌شود.

تصمیم‌گیری اوپک برای کاهش تولید به سال آینده موکول می‌شود

یک کارشناس انرژی با اشاره به اجلاس روز پنجشنبه اوپک، اظهار کرد: در جلسه روز آینده اوپک توافق کاهش تولید یک میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه ای تمدید خواهد شد و تصمیم گیری درمورد کاهش حجم تولید به نیمه دوم سال میلادی موکول می‌شود.

سرنوشت قیمت نان چه می‌شود؟

پس از گذشت چند ماه از درخواست نانوایان برای افزایش قیمت نان و تصویب و ابلاغ نرخ‌های جدید، رئیس جمهور با این مصوبه مخالفت و آن را متوقف کرد که حالا پس از اظهارات شب گذشته روحانی در تلویزیون مشخص نیست سرنوشت قیمت نان چه می‌شود و تکلیف نرخ‌های جدید چیست؟

طلای سیاه چگونه باعث بیکاری می‌شود؟

اینکه ثروت‌های بادآورده همچون نفت برای ملت‌ها خوشبختی آورده یا نیاورده‌اند، محل بحث بسیاری است. درآمدهای نفتی به دلیل اینکه از فرایند تولید و تلاش ملت‌ها به دست نیامده اند وقتی وارد چرخه اقتصادی کشورها می‌شوند، باعث تغییراتی خواهند شد که لزوما به اشتغال و یا رفاه و آسایش مادی بیشتر نمی‌انجامد.

وزیر ارتباطات: گوشی‌های فعال شده تا ۱۴ آذر مجاز هستند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به آغاز اجرای فاز دوم طرح رجیستری از۱۴ آذر خاطر نشان کرد:تمام تلاشمان در اجرای این طرح این است که مردم به عنوان مصرف کنندگان نهایی دچار چالش نشوند.

مبل‌ها هندوانه‌های دربسته‌اند…

دبیر انجمن صنفی مبلمان و دکوراسیون ضمن هشدار به خریداران مبلمان و تشریح نکاتی که باید توسط آن‌ها مدنظر قرار گیرد، از عدم تعریف استانداردهای لازم و پیاده‌سازی آن در این صنعت خبر داد.

دلار مبادله‌ای ۳۵۲۴ تومان شد

دلار مبادله‌ای بعد از ۱۰ روز توقف در رنج قیمتی ۳۵۲۳ تومان برای امروز به ۳۵۲۴ تومان رسید.

تورم تولیدکننده تابستان ۹.۱ درصد اعلام شد

گزارش شاخص قیمت تولیدکننده در ایران- فصل تابستان ١٣٩۶ بر مبنای سال پایه ١٣٩٠ نشان می‌دهد تورم تولیدکننده فصل تابستان سال جاری ۹.۱ درصد، تورم تولیدکننده بخش کشاورزی معادل ۷.۳ درصد، تورم تولیدکننده بخش معدن معادل ۶.۳ درصد و تورم تولیدکننده بخش صنعت معادل ۱۰.۲ درصد بوده است.

سرمایه‌گذاران بورسی از هیجان بپرهیزند

مدیرعامل سرمایه‌گذاری غدیر با اشاره به رشد شاخص کل بورس تا روند ۹۱ هزار واحدی به سرمایه گذاران توصیه کرد که با علم و آگاهی به داد و ستد در بورس پردازند و از هیجان پرهیز کنند. او همچنین درباره تامین مالی نیروگاه بهبهان گفت: تامین مالی این پروژه با اخذ وام از محل صندوق توسعه ملی به صورت ارزی صورت گرفته و مابقی از طرف سهامداران که ۶۵ درصد آن متعلق به هلدینگ برق و انرژی غدیر و ۳۵ درصد متعلق به مپناست، تامین شده است.

طرح بزرگ ترانزیت برق با پاکستان اجرا می‌شود

ایران پتانسیل بالایی در حوزه برق وانرژی دارد که همین مساله نیز باعث شده با کشورهای همسایه مبادلات برقی داشته و به دنبال توسعه این روابط باشد، در همین راستا نیز رییس جمهور وعده داده تا در آینده‌ای بسیار نزدیک با کشور پاکستان نیز روابط برقی برقرار کنیم.

ایران سرانجام هاب ترانزیتی منطقه می‌شود

رئیس جمهوری شب گذشته در جریان گفت‌وگوی مستقیم با مردم برای ارائه گزارش عملکرد دولت دوازدهم در ۱۰۰ روزه ابتدایی به‌طور خاص به شاخص‌های حمل‌ونقل در سال‌های گذشته پرداخت و اعلام کرد ایران سرانجام به سمت تبدیل شدن به هاب ترانزیتی منطقه نزدیک می‌شود.

آمریکا هم از پس بیت‌کوین‌ها برنمی‌آید!

یک کارشناس حوزه تجارت الکترونیکی با اشاره به مزایای استفاده از بیت‌کوین‌ها به ویژه در فضای تحریم‌های مالی، نسبت به آسیب‌های این حوزه در صورت نداشتن اطلاعات کافی درباره سازوکار پولهای الکترونیکی نیز هشدار داد.

با این اپلیکیشن دیگر هدف فضول‌ها قرار نمی‌گیرید!

محققان گوگل اپلیکیشنی به نام “خطر غریبه” طراحی کرده‌اند که در صورتی که فردی غریبه از پشت سر قصد فضولی در صفحه گوشی کاربر را بدون اطلاع وی داشته باشد، به کاربر هشدار می‌دهد.

انتهای پیامSource link