سرویس ویژه اقتصادی حمل بار هوایی (کارگو) چین به ایران، جهت استعلام قیمت با شماره 48000110 – 021 داخلی 1 تماس حاصل فرمایید

آنچه در این مقاله خواهید خواند

  مقالات

  بسته‌بندی مناسب و اهمیت آن در حمل و نقل

  image_pdfimage_print

  بسته‌بندی مناسب در حمل و نقل یکی از مهم‌ترین مسائلی است که باید به آن حتما دقت شود. از ماشین‌آلات و تجهیزات دارویی گرفته تا کالاهای ریز و شخصی هر روز هزاران محموله در سراسر جهان حمل می‌شود.

  چه برای اولین بار باشد که حمل و نقل را انجام می‌دهید چه به دنبال جابجایی  لوازم منزلتان به یک کشور جدید هستید باید مطمئن شوید که محموله شما در وضعیت خوبی به سر می‌برد.

  این یعنی داشتن بسته‌بندی مناسب برای جلوگیری از خسارت و آسیب با در نظر گرفتن عوامل خارجی مانند موقعیتی که ممکن است محموله شما در معرض دید باشد.

  آسیب دیدن محموله شما و هم‌چنین عدم توانایی استفاده از بیمه به دلیل بسته‌بندی مناسب آخرین چیزی است که شما دوست دارید به آن فکر کنید.

  برای درک اهمیت بسته‌بندی مناسب و چگونگی جلوگیری از خسارت متخصصان ما در گروه تجاری ققنوس نکاتی را برای شناخت بهتر این مساله تهیه کرده‌اند که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

  چرا بسته‌بندی مناسب بسیار مهم است؟

  به عنوان مثال اگر شما قرار است از حمل و نقل FCl استفاده کنید باید در نظر بگیرید که تعداد افراد کمی برای رسیدگی و تخلیه و بارگیری وجود خواهند داشت. در صورتی‌که اگر شما حمل و نقل داخلی LTL را انجام می‌دهید تعداد زیادی از افراد برای حمل و بارگیری و تخلیه حضور خواهند داشت. شما باید حتما تعداد دفعات بارگیری و تخلیه کالا را هم در نظر بگیرید.

  
  
  
  
  

  آیا استفاده از برچسب و ضربه‌گیر مناسب هنگام بسته‌بندی اهمیت دارد؟

  آن‌ها بسیار مهم هستند. کارگران فرودگاه یا شرکت‌های حمل و نقل دریایی یا شرکت‌های باربری هیچ اطلاعی از محتوا درون محموله شما ندارند و در هنگام بارگیری یا تخلیه نمی‌دانند چه چیزی را حمل می‌کنند.

  اگر محموله‌های شما باید به طور متفاوتی به آن‌ها رسیدگی شود حتما از برچسب‌هایی از قبیل «با دقت زیاد حمل شود»،«شکننده» یا «دوتایی حمل نشود» استفاده کنید.

   هم‌چنین بسیار مهم است که برچسب‌های شما از هر طرف پالت دیده شوند.

  معمولا در سال چند بار محموله‌ها به دلیل عدم بسته‌بندی نامناسب آسیب می‌بینند؟

  روزانه! بارگیری و تخلیه بسیار زیادی در صنعت حمل و نقل وجود دارد. در حین حمل و نقل، بار به طور مداوم در حال جابجایی، فشرده‌سازی و جابجایی است. علاوه بر این در معرض تغییر رطوب و دما نیز قرار داد.

  برای ما بسیار متداول است که اشتباه‌ها و مشکلات بسته‌بندی را مشاهده کنیم که منجر به تشکیل پرونده می‌شوند. با توجه به تجربه ما در شرکت تجاری ققنوس شرکت‌های حمل و نقل و بیمه غالبا این ادعاها را بر اساس بسته‌بندی نامناسب رد می‌کنند.

  این متاسفانه یک حقیقت تلخ است. بنابراین برای کاهش احتمال خسارت و آسیب حتما از بسته‌بندی مناسب استفاده کنید.

  به عنوان مثال هنگام حمل و نقل داخلی معمولا مردم تمایلی به صرف هزینه‌های زیاد ندارند. بنابراین آن‌ها فقط به خرید یک جعبه و نوار در فروشگاه محلی می‌پردازند و بسته‌بندی خود را انجام می‌دهند و انتظار دارند که کالاهای خود را در شرایط عالی دریافت کنند.

  اما بعد از باز شدن جعبه‌ها آن‌ها با دیدن شکستگی شوکه می‌شوند. پس فراموش نکنید وقتی باری را به درستی بسته‌بندی نمی‌کنید مشکلات زیادی به وجود خواهد آمد.

  یکی از رایج‌ترین اشتباه‌هاتی که در بسته‌بندی نامناسب دیده شده است داشتن بار اضافی یا استفاده از جعبه‌های اشتباه است. این دو مورد ممکن است باعث خرابی و آسیب‌ به خصوص هنگام بارگیری و تخلیه توسط لیفتراک شود.

  ما همچنین می‌بینیم برخی از افراد بار بسیار زیادی را روی پالت قرار می‌دهند که حمل آن‌ها بسیار سخت است و گاهی اوقات به دو لیفتراک برای حمل آن‌ها نیاز است و از این رو خطر آسیب افزایش پیدا می‌کند.

  یکی دیگر از متداول‌ترین اشتباه‌هات روی هم قرار دادن جعبه‌ها بدون محافظ  برای استفاده بیش از حد از پالت است.

  صاحب کالا یا واردکننده چگونه با تهیه بسته‌بندی مناسب یک سفر طولانی را تجربه کند؟

  اگر شما چیزی شکننده، گران، سنگین یا بزرگ را حمل می‌کنید بهتر است شرکتی را استخدام کنید که خدمات بسته‌بندی حرفه‌ای را ارائه دهد تا از مشکلات و خسارت جلوگیری کند

  بدون شک استفاده از یک جعبه کوچک کم قیمت برای تامین امنیت و ایمنی کالاهای گران‌قیمت بسیار به صرفه است.

  هر کسی دوست دارد که در هزینه‌ها به خصوص بسته‌بندی صرفه‌جویی کند اما باید آسیب رسیدن به محموله‌های باارزش و گران‌قیمت را در نظر بگیرید. آن‌چه که برای محموله خاص شما استاندارد است را انجام دهید. هم‌چنین در نظر بگیرید که محموله شما به کجا می‌رود، با چند نفر سر و کار خواهد داشت، چند بار بارگیری و تخلیه می‌شود.

  توصیه کارشناسان گروه تجاری ققنوس

  هنگام حمل و نقل به خارج از کشور بسیاری از صاحبان کالا شرایطی که محموله آن‌ها تجربه خواهد کرد را درک نمی‌کنند. آن‌ها به شکلی عمل می‌کنند که گویی حمل و نقل داخلی است یا سفر بین‌المللی بسیار کوتاهی در پیش است.

  حمل و نقل بین‌المللی با حمل و نقل داخلی بسیار متفاوت است. هنگام حمل و نقل بین‌المللی بسیار مهم است که تلاش بسیار در زمینه بسته‌بندی مناسب صورت بگیرد.

  نوع کالا را نیز باید در نظر بگیرید. روند حمل و نقل تجهیزات پزشکی با ماشین‌آلات تفاوت بسیار زیادی دارد. هنگام حمل کالاهای گران قیمت یا شکننده توصیه می‌کنیم کمی بیشتر روی بسته‌بندی سرمایه‌گذاری کنید تا مطمئن شوید کالا از راه ایمن به مقصد می‌رسد.

  فراموش نکنید که از ایمنی محموله خود حین حمل و نقل اطمینان حاصل کنید. شما می‌توانید با مشاوره کارشناسان ما در گروه تجاری ققنوس با خیال راحت محموله خود را ارسال کنید.

  کارشناسان ما میتوانند به شما در دریافت بهترین آفرهای حمل هوایی و دریایی از چین، امارات و سایر کشورها یاری برسانند.

  سوالات متداول

  حمل و نقل FCL چیست؟

  FCL در واقع حمل و نقل دریایی است که محموله به اندازه‌ای بزرگ و کافی باشد که بتواند یک کانتینر حمل 20 تا 40 فوتی را پر کند.

  حمل و نقل سنگین (HEA) چیست؟

  حمل و نقل سنگین هزینه‌ای اضافی برای حمل بار باز وزن بیش از حد استاندارد است و برای هر کانتینر جداگانه به کار می‌رود. این هزینه از طرف پایانه‌ها یا متصدی‌های حمل و نقل جرثقیل برای بلند کردن و رسیدگی به محموله‌های سنگین بر خلاف تجهیزات معمول همیشگی اعمال می‌شود.

  تاییدیه وزن کانتینر (VGM) چیست؟

  تاییدیه وزن کانتینر هزینه نسبتا جدیدی در دنیای حمل و نقل به حساب می‌آید. تاییدیه وزن کانتینر در واقع وزن کل محموله است که شامل کلیه پوشال‌ها، مهاربندها و وزن خالص کانتینر می‌شود.

  سرویس پست اقتصادی آمریکا به ایران مناسب چه افرادی است؟

  سرویس پست اقتصادی آمریکا به ایران مناسب برای افرادی میباشد که تمایل به حمل مرسولات بین بازه وزنی ۰٫۵ کیلوگرم تا ۵۰ کیلوگرم را با قیمت و زمانی مناسب دارند .

  5 5
  آیا مقاله برای شما مفید بود ؟

  1رای
  لطفا رضایت خود را از این مقاله و توضیحات ارائه شده ثبت نمایید

  مقالاتی که پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید

  یادگیری سریع زبان چینی ؛ معرفی روش‌های کاربردی تقویت و بهبود زبان چینی

  باتوجه به گسترش اقتصاد جهانی چین و سلطه آن بر دنیای اقتصاد، یادگیری زبان چینی به یکی از مهارت‌های لازم در زمینه تجارت تبدیل شده تا افراد علاوه بر برقراری راحت‌تر ارتباط بتوانند سود بیشتری در رابطه با ...

  گیفت کارت ebay ؛ تجربه خرید اینترنتی راحت از سایت حراج ایبی با استفاده از گیفت کارت ebay

  فروشگاه ebay ا‌ز بزرگ‌ترین سایت‌های اینترنتی در زمینه خرید، فروش و مزایده محصولات به ویژه اجناس دست دوم مانند لوازم خانگی، اسباب بازی، لوازم برقی، پوشاک و.. است که توانسته از بسیاری از رقبای خود در سر...

  نحوه خرید از علی بابا ؛ آموزش مراحل و شرایط خرید کالا از Alibaba

  سایت خارجی علی بابا یکی از سایت‌های چینی معتبر و از بزرگ‌ترین فروشگاه‌های اینترنتی جهان است که نیاز خریداران آنلاین را در سراسر جهان پوشش می‌دهد. این سایت بیشتر به خرید عمده محصولات می‌پردازند و شما م...

  راهنمای خرید عمده از چین ؛ بهترین نکات برای پیشرفت و گسترش روابط تجاری خود

  امروزه خرید و فروش‌های جهانی پیشرفت قابل توجهی داشته‌اند و بسیاری از افراد به دنبال خریدی موفق با کمترین قیمت و بالاترین کیفیت هستند. خرید عمده از چین یکی بهترین روش‌ها برای صرفه جویی در هزینه‌هاست و ...

  خرید اینترنتی بدون کارت بانکی ؛ معرفی بهترین روش‌های انتقال وجه بدون کارت

  امروزه خرید و فروش اینترنتی بسیار مورد استقبال قرار گرفته است و بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند از سایت‌های خارجی یا داخلی به صورت آنلاین خرید کنند. از آنجا که برای خرید کالا از سایت‌های خرید و فروش نیا...

  فروش در سایت ebay ؛ چگونه کسب درآمد موفق از سایت ebay داشته باشیم؟

  سایت خرید و فروش ebay از بزرگ‌ترین سایت‌های تجارت انلاین در سطح جهان است که با ارائه خدمات کاربردی در زمینه خرید، فروش، مزایده و حراجی‌های بی‌نظیر توانسته محبوبیت زیادی کسب کند. اگر به دنبال کسب درآمد...

  آموزش تمام نکات و مراحل خرید و مزایده از سایت eaby

  سایت خرید ایبی یکی از برترین فروشگاه‌های اینترنتی جهان است که بخاطر حراجی‌های بی‌نظیری که ارائه می‌دهد بسیار محبوب است. این سایت با فراهم سازی امکان مزایده، خرید و فروش به صورت آنلاین توجه کاربران زیا...

  نحوه ساخت حساب پی پال؛ انتقال پول به روشی ساده با افتتاح حساب پی پال

  پی پال یکی از سرویس‌های معتبر پرداخت و انتقال پول به صورت آنلاین است که این امکان را به کاربرانش می‌دهد تا با ایجاد حساب‌های مجازی به نقل و انتقال پول، خرید و فروش و تبدیل ارز در شبکه‌ای سریع، امن و ر...

  معروف‌ترین شهرهای چین

  اگر قصد سفر به چین را دارید این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا هیچ کدام جاذبه های گردشگری چین را از دست ندهید. در ادامه با معروف ترین شهرهای چین آشنا خواهید شد. ...

  آموزش خرید از ایبی؛ آموزش مراحل ساخت اکانت جدید در سایت ebay

  شرکت ebay از جمله شرکت‌های معتبری است که در حوزه تجارت الکترونیک در آمریکا فعالیت می‌کند. این شرکت با راه‌اندازی سایت خرید ایبی امکان مزایده، خرید و فروش محصولات را به صورت آنلاین فراهم کرده است. اگر ...

  0

  دیدگاه کاربران عزیز