جهت استعلام قیمت سرویس کارگو هوایی چین – ایران و ترخیص کالا از گمرک در ساعات اداری با شماره تلفن 48000110 – 021  داخلی 1 تماس حاصل فرمایید

آنچه در این مقاله خواهید خواند

  مقالات

  بسته‌بندی مناسب و اهمیت آن در حمل و نقل

  image_pdfimage_print

  بسته‌بندی مناسب در حمل و نقل یکی از مهم‌ترین مسائلی است که باید به آن حتما دقت شود. از ماشین‌آلات و تجهیزات دارویی گرفته تا کالاهای ریز و شخصی هر روز هزاران محموله در سراسر جهان حمل می‌شود.

  چه برای اولین بار باشد که حمل و نقل را انجام می‌دهید چه به دنبال جابجایی  لوازم منزلتان به یک کشور جدید هستید باید مطمئن شوید که محموله شما در وضعیت خوبی به سر می‌برد.

  این یعنی داشتن بسته‌بندی مناسب برای جلوگیری از خسارت و آسیب با در نظر گرفتن عوامل خارجی مانند موقعیتی که ممکن است محموله شما در معرض دید باشد.

  آسیب دیدن محموله شما و هم‌چنین عدم توانایی استفاده از بیمه به دلیل بسته‌بندی مناسب آخرین چیزی است که شما دوست دارید به آن فکر کنید.

  برای درک اهمیت بسته‌بندی مناسب و چگونگی جلوگیری از خسارت متخصصان ما در گروه تجاری ققنوس نکاتی را برای شناخت بهتر این مساله تهیه کرده‌اند که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

  چرا بسته‌بندی مناسب بسیار مهم است؟

  به عنوان مثال اگر شما قرار است از حمل و نقل FCl استفاده کنید باید در نظر بگیرید که تعداد افراد کمی برای رسیدگی و تخلیه و بارگیری وجود خواهند داشت. در صورتی‌که اگر شما حمل و نقل داخلی LTL را انجام می‌دهید تعداد زیادی از افراد برای حمل و بارگیری و تخلیه حضور خواهند داشت. شما باید حتما تعداد دفعات بارگیری و تخلیه کالا را هم در نظر بگیرید.

  آیا استفاده از برچسب و ضربه‌گیر مناسب هنگام بسته‌بندی اهمیت دارد؟

  آن‌ها بسیار مهم هستند. کارگران فرودگاه یا شرکت‌های حمل و نقل دریایی یا شرکت‌های باربری هیچ اطلاعی از محتوا درون محموله شما ندارند و در هنگام بارگیری یا تخلیه نمی‌دانند چه چیزی را حمل می‌کنند.

  اگر محموله‌های شما باید به طور متفاوتی به آن‌ها رسیدگی شود حتما از برچسب‌هایی از قبیل «با دقت زیاد حمل شود»،«شکننده» یا «دوتایی حمل نشود» استفاده کنید.

   هم‌چنین بسیار مهم است که برچسب‌های شما از هر طرف پالت دیده شوند.

  معمولا در سال چند بار محموله‌ها به دلیل عدم بسته‌بندی نامناسب آسیب می‌بینند؟

  روزانه! بارگیری و تخلیه بسیار زیادی در صنعت حمل و نقل وجود دارد. در حین حمل و نقل، بار به طور مداوم در حال جابجایی، فشرده‌سازی و جابجایی است. علاوه بر این در معرض تغییر رطوب و دما نیز قرار داد.

  برای ما بسیار متداول است که اشتباه‌ها و مشکلات بسته‌بندی را مشاهده کنیم که منجر به تشکیل پرونده می‌شوند. با توجه به تجربه ما در شرکت تجاری ققنوس شرکت‌های حمل و نقل و بیمه غالبا این ادعاها را بر اساس بسته‌بندی نامناسب رد می‌کنند.

  این متاسفانه یک حقیقت تلخ است. بنابراین برای کاهش احتمال خسارت و آسیب حتما از بسته‌بندی مناسب استفاده کنید.

  به عنوان مثال هنگام حمل و نقل داخلی معمولا مردم تمایلی به صرف هزینه‌های زیاد ندارند. بنابراین آن‌ها فقط به خرید یک جعبه و نوار در فروشگاه محلی می‌پردازند و بسته‌بندی خود را انجام می‌دهند و انتظار دارند که کالاهای خود را در شرایط عالی دریافت کنند.

  اما بعد از باز شدن جعبه‌ها آن‌ها با دیدن شکستگی شوکه می‌شوند. پس فراموش نکنید وقتی باری را به درستی بسته‌بندی نمی‌کنید مشکلات زیادی به وجود خواهد آمد.

  یکی از رایج‌ترین اشتباه‌هاتی که در بسته‌بندی نامناسب دیده شده است داشتن بار اضافی یا استفاده از جعبه‌های اشتباه است. این دو مورد ممکن است باعث خرابی و آسیب‌ به خصوص هنگام بارگیری و تخلیه توسط لیفتراک شود.

  ما همچنین می‌بینیم برخی از افراد بار بسیار زیادی را روی پالت قرار می‌دهند که حمل آن‌ها بسیار سخت است و گاهی اوقات به دو لیفتراک برای حمل آن‌ها نیاز است و از این رو خطر آسیب افزایش پیدا می‌کند.

  یکی دیگر از متداول‌ترین اشتباه‌هات روی هم قرار دادن جعبه‌ها بدون محافظ  برای استفاده بیش از حد از پالت است.

  صاحب کالا یا واردکننده چگونه با تهیه بسته‌بندی مناسب یک سفر طولانی را تجربه کند؟

  اگر شما چیزی شکننده، گران، سنگین یا بزرگ را حمل می‌کنید بهتر است شرکتی را استخدام کنید که خدمات بسته‌بندی حرفه‌ای را ارائه دهد تا از مشکلات و خسارت جلوگیری کند

  بدون شک استفاده از یک جعبه کوچک کم قیمت برای تامین امنیت و ایمنی کالاهای گران‌قیمت بسیار به صرفه است.

  هر کسی دوست دارد که در هزینه‌ها به خصوص بسته‌بندی صرفه‌جویی کند اما باید آسیب رسیدن به محموله‌های باارزش و گران‌قیمت را در نظر بگیرید. آن‌چه که برای محموله خاص شما استاندارد است را انجام دهید. هم‌چنین در نظر بگیرید که محموله شما به کجا می‌رود، با چند نفر سر و کار خواهد داشت، چند بار بارگیری و تخلیه می‌شود.

  توصیه کارشناسان گروه تجاری ققنوس

  هنگام حمل و نقل به خارج از کشور بسیاری از صاحبان کالا شرایطی که محموله آن‌ها تجربه خواهد کرد را درک نمی‌کنند. آن‌ها به شکلی عمل می‌کنند که گویی حمل و نقل داخلی است یا سفر بین‌المللی بسیار کوتاهی در پیش است.

  حمل و نقل بین‌المللی با حمل و نقل داخلی بسیار متفاوت است. هنگام حمل و نقل بین‌المللی بسیار مهم است که تلاش بسیار در زمینه بسته‌بندی مناسب صورت بگیرد.

  نوع کالا را نیز باید در نظر بگیرید. روند حمل و نقل تجهیزات پزشکی با ماشین‌آلات تفاوت بسیار زیادی دارد. هنگام حمل کالاهای گران قیمت یا شکننده توصیه می‌کنیم کمی بیشتر روی بسته‌بندی سرمایه‌گذاری کنید تا مطمئن شوید کالا از راه ایمن به مقصد می‌رسد.

  فراموش نکنید که از ایمنی محموله خود حین حمل و نقل اطمینان حاصل کنید. شما می‌توانید با مشاوره کارشناسان ما در گروه تجاری ققنوس با خیال راحت محموله خود را ارسال کنید.

  کارشناسان ما میتوانند به شما در دریافت بهترین آفرهای حمل هوایی و دریایی از چین، امارات و سایر کشورها یاری برسانند.

  سوالات متداول

  حمل و نقل FCL چیست؟

  FCL در واقع حمل و نقل دریایی است که محموله به اندازه‌ای بزرگ و کافی باشد که بتواند یک کانتینر حمل 20 تا 40 فوتی را پر کند.

  حمل و نقل سنگین (HEA) چیست؟

  حمل و نقل سنگین هزینه‌ای اضافی برای حمل بار باز وزن بیش از حد استاندارد است و برای هر کانتینر جداگانه به کار می‌رود. این هزینه از طرف پایانه‌ها یا متصدی‌های حمل و نقل جرثقیل برای بلند کردن و رسیدگی به محموله‌های سنگین بر خلاف تجهیزات معمول همیشگی اعمال می‌شود.

  تاییدیه وزن کانتینر (VGM) چیست؟

  تاییدیه وزن کانتینر هزینه نسبتا جدیدی در دنیای حمل و نقل به حساب می‌آید. تاییدیه وزن کانتینر در واقع وزن کل محموله است که شامل کلیه پوشال‌ها، مهاربندها و وزن خالص کانتینر می‌شود.

  سرویس پست اقتصادی آمریکا به ایران مناسب چه افرادی است؟

  سرویس پست اقتصادی آمریکا به ایران مناسب برای افرادی میباشد که تمایل به حمل مرسولات بین بازه وزنی ۰٫۵ کیلوگرم تا ۵۰ کیلوگرم را با قیمت و زمانی مناسب دارند .

  5 5
  آیا مقاله برای شما مفید بود ؟

  1رای
  لطفا رضایت خود را از این مقاله و توضیحات ارائه شده ثبت نمایید

  مقالاتی که پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید

  با این 9 استراتژی هزینه های حمل و نقل دریایی را کاهش دهید!

  این روزها کمتر کسی دیده می شود که به فکر استفاده از استراتژی های موثر برای کاهش هزینه های ارسال دریایی نباشد....

  چگونه از تائوبائو خرید کنیم؟ راهنمای مرحله به مرحله {2021}

  از تمام مشکلاتی که شما در هنگام خرید از این سایت تجربه می کنید، خبر داریم. تائوبائو یک گنج آنلاین است و هر چیزی که قصد خرید دارید را در اینجا پیدا می کنید؛ از لوازم خانه گرفته تا جواهرات، خوراکی و همه...

  اگر از آمازون خرید می کنید باید از این 20 نکته مخفی خبر داشته باشید!

  آمازون یکی از بزرگ ترین پلتفرم های فروش کالا در سراسر جهان است که با ارائه خدمات و محصول عالی توانسته کاربران زیادی را علاقمند خود کند. ...

  ای بی : دراپ شیپینگ {dropshipping} در ای بی {راهنمای جامع 2021}

  از آن جایی که با گذشت زمان تعداد مشتریان وفادار ای بی افزایش می یابد و کسب و کارها گسترش پیدا می کنند، این پلتفرم آنلاین یک بازار جذاب برای بسیاری از فروشندگان تازه وارد و صاحبان کسب و کارهای کوچک به ...

  8 راهبرد که قبل از وارد کردن کالا از چین باید بدانید

  فرقی ندارد که به دنبال خرید ماشین آلات صنعتی، لوازم الکترونیکی، پوشاک یا وسایل خانه هستید؛ بی شک هر چیزی را می توان در چین، تولید کننده پیشرو در سطح جهان، پیدا کرد. امروزه چین نقش "کارخانه جهان" را به...

  چگونه هزینه های حمل و نقل دریایی را کاهش دهیم؟ {راهنمای 2021}

  در مقایسه با نرخ های سال گذشته شاهد افزایش 42 درصدی در نرخ های سال 2019 بودیم. حتی در حمل و نقل های ارزان تر هم مسلما دل تان نمی خواهد که هزینه های بیشتری پرداخت کنید....

  چگونه از ebay خرید کنیم؟ {راهنمای جامع 2021}

  ebay {ای بی} یک پلتفرم مشهور خرید آنلاین است که افراد معمولی و بازرگانان می توانند کالاهای نو و دست دوم خود را از آن خریداری کرده یا به فروش برسانند....

  علی بابا : با این استراتژی ها با فروشندگان علی بابا مذاکره کنید {راهنمای 2021}

  یکی از آسان ترین شیوه هایی که سود کسب و کار را بیشتر می کند، خرید کالاها به قیمت های پایین است. گفتگو با فروشندگان سایت علی بابا تاثیر مستقیم بر روی افزایش سود و کارایی تان دارد. ...

  عمده فروشی : با این 7 وب سایت برتر عمده فروشی چینی آشنا شوید

  در این مقاله قصد داریم تا درباره وب سایت های برتر عمده فروشی در چین با شما صحبت کرده و اطلاعاتی را درباره این شرکت ها با شما به اشتراک بگذاریم. در حال حاضر، در مجموع تعداد 7 وب سایت عمده عمده برتر و ق...

  نماینده سورسینگ در چین ؛ وظایف و مزایای همکاری

  منبع یابی مواد اولیه، نیروی کار ماهر و تکنولوژی از پیش نیازهای راه اندازی هر گونه کار تولیدی محسوب می شود. اهمیت نماینده سورسینگ در وسعت های بیشتر و سطح جهان پر رنگ تر می شود. کارخانجات تولیدی و شرکت ...

  0

  دیدگاه کاربران عزیز