1

بررسی هزینه ترخیص کالا , 10 درصد وزارت راه

ما در این مقاله به بررسی یکی از هزینه های فرایند ترخیص کالا در گمرک فرودگاه امام میپردازیم  که اغلب تجار و بازرگانان در غالب هزینه 10 درصد وزارت راه میشناسند  .

طبق قوانین جاری کشور هر شخص وارد کننده ای که اقدام به حمل کالاهای خود توسط ناوگان خارجی به کشور نماید میبایست 10 درصد هزینه بارنامه مستر را به گمرک پرداخت نماید و این مقدار برابر با مبلغ کل بارنامه هوایی شما میباشد که به صورت دلاری ، یورو  درج شده است  .

گاها برخی از مشتریان این سوال را از کارشناسان گروه تجاری ققنوس میپرسند که ایا امکان کاهش ارزش درج شده در بارنامه مستر میباشد یا خیر  ؟ تا نهایتا 10 درصد کمتری  را در غالب 10 درصد وزارت راه  به گمرک پرداخت نمایند  که پاسخ این عزیزان خیر میباشد  .

متاسفانه بر طبق قوانین یاتا امکان ویرایش و شخصی سازی نرخ های بارنامه نمیباشد و کلیه نرخ ها طبق نرخ مصوب این سازمان در بارنامه درج میگردد  .

به طور مثال در زمان حمل بارهای سنگین هوایی ممکن است هزینه 10 درصد وزارت راه  هزینه بالایی شود و تاجر را با مشکلات بسیاری روبه رو نماید  . به همین دلیل توصیه میشود شخص وارد کننده قبل از حمل کالای هوایی خود محاسبات و بررسی های لازم را انجام دهد  .

یکی از روش هایی که شما میتوانید مشکل 10 درصد وزارت راه را حل نمایید استفاده از ناوگان داخلی و ایرانی میباشد به طول مثال اگر در مسیری که شما میخواهید بار خود را حمل کنید یکی از لاین های ایرانی مثل ماهان  ، ایران ایر و …. استفاده  کنید تا معاف از از پرداخت 10 درصد وزارت راه شوید

لازم به ذکر است شرکت بازرگانی و خدمات حمل بار هوایی ققنوس تجارت خاورمیانه  ( گروه تجاری ققنوس  ) به عنوان یکی از اصلی ترین نمایندگان ایرلاین های داخلی و خارجی امکان ارائه بهترین نرخ های موجود در بازار را برای بارهای وارداتی و یا صادراتی مشتریان خود دارا میباشد لذا در صورتی که نیاز به استعلام هزینه های حمل بار خود دارید با دفتر مرکزی گروه تجاری ققنوس تماس حاصل نمایید