[ad_1]

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، حمیدرضا فولادگر پیش از ظهر امروز در مراسم بزرگداشت روز صادرات و تجلیل از صادرکنندگان برتر استان کرمان اظهار کرد: بخشی از مسائل صادرات مربوط به رقابت با قیمت، کیفیت کالا و خدمات پس از فروش است.

وی افزود: بخش دیگری از مشکلات به دلیل دشمنی هایی است که با کشور ما می شود و به دلیل تحریم ها و … هزینه ها بالا می رود که باید با مشوق ها و ایجاد شرایطی برای صادرکنندگان این مسائل را حل کنیم.

فولادگر تصریح کرد: اگر تسهیلات داده می شود، یارانه در نظر گرفته و جوایز صادراتی اعطا شود و از سو دیگر باید با ایجاد پیمان های دو طرفه، شرایط بهتری برای صادرکنندگان ایجاد کنیم.

وی بیان کرد: قوانین در سال های گذشته راهگشا بوده و قوانین خوبی در چهار سال گذشته تصویب شده که مهم این است نظارت کنیم خوب اجرا شود زیرا خیلی خلاء قانونی نداریم و بیشتر باید کار نظارتی کرد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: برای حضور در بازارهای جهانی، راهی به جز هلدینگ ها و کنسرسیوم های صادراتی نداریم.

وی عنوان کرد: در ۹ ماهه امسال نسبت به سال قبل تراز تجاری کشور منفی و واردات از صادرات بیشتر شد که این علامت خوبی نیست و باید با اتخاذ تدابیر خوب این مشکلات حل شود.

این نماینده مجلس افزود: محصولات خوبی در کشور تولید می شو اما تا زمانی که برندسازی نشود، نمی توانند در صحنه بین المللی رقابت کنند.

فولادگر در ادامه اظهار کرد: فرصت های خوبی در استان کرمان وجود دارد و تکمیل زنجیره فولاد و مس کار خوبی است و انصافا این استان موفقیت های خوبی هم در حمایت از بخش خصوصی و هم فرصت های ایجاد شده در بحث اشتغال و تکمیل زنجیره ارزش افزوده در سال های گذشته داشته است.

[ad_2]

Source link