1

بخشنامه توقف درج قیمت کالا به کجا رسید؟

[ad_1]

محمد آقاطاهر درباره اجرای آخرین دستورالعمل وزیر پیشین صنعت، معدن و تجارت توسط برخی تولیدکنندگان و کارخانه ها، گفت: تاکنون موردی از ثبت نشدن قیمت روی کالاها مشاهده نکرده ام.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، اجرای طرح درج برچسب قیمت برخی از کالاها توسط خرده فروشی‌ها قرار بود از اول مهرماه اجرا شود اما 29 شهریور با بخشنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت تا اطلاع بعدی به تعویق افتاد.

آقاطاهر افزود: البته ممکن است برخی کارخانه ها در هفته های گذشته خود را برای درج نکردن قیمت روی محصول آماده کرده باشند یا در چند روز گذشته کالایی بدون قیمت از کارخانه وارد بازار شده باشد اما تاکنون گزارشی در این زمینه به اتحادیه ارسال نشده است.

وی تصریح کرد: تصمیم نهایی در این زمینه به عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت است و هر بخشنامه ای که به ما ابلاغ شود براساس آن عمل می کنیم.

 ایجاد فضای رقابتی سالم و بهبود فضای کسب و کار، رعایت همزمان حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و حذف واسطه‌های غیرضروری در زنجیره تامین و توزیع کالا از اهداف طرح قیمت گذاری برخی کالاها در خرده فروشی بود که «محمدرضا نعمت‌زاده» در آخرین روزهای حضور خود در وزارت صنعت، معدن و تجارت بخشنامه آن را ابلاغ کرد.

این طرح قرار بود در مرحله نخست از آغاز مهرماه برای محصولاتی مانند بیسکویت، شیرینی، کیک و شکلات، انواع چیپس و اسنک و محصولات صنایع سلولزی و بهداشتی اجرا شود و توزیع کننده بر مبنای فاکتور خرید شرکت پخش و با اعمال ضریب سود قانونی تعیین شده از سوی هیات عالی نظارت، قیمت کالاها را مشخص کند.

[ad_2]

Source link