جهت استعلام قیمت سرویس کارگو هوایی چین – ایران و ترخیص کالا از گمرک در ساعات اداری با شماره تلفن 48000110 – 021  داخلی 1 تماس حاصل فرمایید

بار رقابت بانک‌ها در بهره بر دوش تولید است
بار رقابت بانک‌ها در بهره بر دوش تولید است

آنچه در این مقاله خواهید خواند

  اخبار اقتصادی

  بار رقابت بانک‌ها در بهره بر دوش تولید است

  image_pdfimage_print

  [ad_1]

  رئیس خانه صنعت و معدن استان تهران در خصوص مشکلات بانکی تولیدکنندگان گفت: وقتی سود بانکی به ۲۲ تا ۲۳ درصد می‌رسد، رقابت بانک‌ها به سمت این سودها می‌رود و بار این رقابت بر روی دوش تولیدکننده می‌افتد و مسیر آنها را دشوار می‌کند.

  به گزارش ایسنا، محمدرضا مرتضوی در مراسم روز صنعت و معدن استان تهران که در مرکز همایش‌های صداوسیما برگزار شد، درباره وضعیت تولید گفت: تولیدکنندگان ایرانی سعی می‌کنند در تمام شرایط از تولید دور نشوند و در سخت‌ترین شرایط نیز در مسیر اهداف اقتصادی کشور حرکت کرده‌اند اما این مسیر بسیار سخت و دشوار است و می‌بینیم که همکاران ما به خاطر بهره مرکب و جریمه دیرکرد پرداخت وام دچار مشکلات مالی شدید شدند و این در حالی است که هر دو نوع این وجوه که دریافت می‌شود به لحاظ شرعی با استناد به فرمایش مراجع حرام است.

  وی با اشاره به این که موضوع خلاصه به بانک‌ها نمی‌شود و شرایط کارگرداری نیز سخت است، اظهار کرد: تولیدکنندگان به جایی می‌رسند که بیش از این که منافع را برای خود بخواهند برای کارگرانی می‌خواهند که در واحدهای آنها مشغول هستند و به عشق کارآفرینی دست از تولید در این شرایط سخت نمی‌کشند؛ در حالی که ایران تنها کشوری است که ۱۲ ماه کار می‌کند اما پرداختی آنها به کارگرانشان معادل ۱۶ ماه است.

  رئیس خانه صنعت و معدن استان تهران همچنین ظرفیت تهران در حوزه صنعت را نامحدود ندانست و خطاب به تولیدکنندگان و کارآفرینان، از آنان خواست که امکانات و سرمایه خود را به سمت حلقه‌های مفقوده صنعتی در تهران ببرند و به فکر رشد دادن خدمات نوین و فناوری‌های جدید در استان باشند.

  ۹ هزار واحد تولیدی باید از تهران خارج شوند

  در ادامه این مراسم محمدرضا مس‌فروش، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با اشاره به ممنوعیت فعالیت واحدهای تولیدی تا شعاع ۱۲۰ کیلومتری حریم شهری تهران گفت: یکی از برنامه‌هایی که برعهده این سازمان گذاشته شده است، موضوع ساماندهی به اصناف، واحدهای تولیدی و کسب و کارها در این استان است که طی آن نیاز است که ۹ هزار واحد تولیدی که واجد شرایط فعالیت در داخل حریم شهری تهران نیستند، باید از آن خارج شوند.

  وی ادامه داد: برای جابجایی آنها ۸ منطقه دیده شده است و مواردی مانند احداث زیرساخت‌ها، شناسایی مناطق مناسب برای تولید و رفع تداخلاتی که فعالیت‌های واحدهای مسئول در حوزه صنعتی معمولا در نواحی شهرکی پیدا می‌کنند، از جمله اقداماتی است که در این زمینه صورت می‌گیرد و این کار، کار آسانی نیست. ولی با تمام این اوصاف با سرعت مناسبی در حال انجام است.

  مس‌فروش همچنین با اشاره به واحدهایی که می‌توانند در حریم شهری تهران فعالیت کنند، تصریح کرد: براساس قوانین تنها واحدهای دانش‌بنیان اجازه فعالیت در شهر تهران را خواهند داشت که معمولا حداقل آلودگی را دارند و انرژی کمتری مصرف می‌کنند که این فعالیت‌های دانش‌بنیان شامل ۱۱ گروه اصلی و ۱۳۰۰ زیرعنوان می‌شوند که فقط هم منحصر به حوزه زیست‌فناوری و نانوتکنولوژی نمی‌شوند. این فعالیت‌ها در این راستا است که بتوانیم آینده صنعتی استان تهران را به یک آینده پاک و غیرآلاینده تبدیل کنیم.

  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با اشاره به دیگر عملکردهای این سازمان به تشکیل جلسات ستاد تسهیل اشاره کرد و گفت: این ستاد صرفاً برای رسیدگی به امور تولیدکنندگان و تسهیل امور تولیدی است. به‌گونه‌ای که فعالین بخش خصوصی شاهد هستند که جلسات این ستاد با حضور خودشان برگزار شده و قسمت عمده‌ای از فعالیت آن به رسیدگی به مشکلات بانکی، قانونی و بین اداره‌ای تولیدکنندگان می‌گذرد.

  وی با اشاره به وضعیت تسهیلات رونق تولید که از جانب دولت پرداخت می‌شود، عنوان کرد: با توافقی که با سیستم بانکی صورت گرفته است، مقرر شد تا هر واحدی که بخواهد از تسهیلات رونق تولید استفاده کند، با ارائه پرونده خود به شورای تسهیل بتواند تا مجوز لازم را بدون در نظر گرفتن جریمه دیرکردهای قبلی برای استفاده از وام رونق تولید دریافت کند.

  انتهای پیام

  [ad_2]

  Source link

  5 0
  آیا مقاله برای شما مفید بود ؟

  0رای
  لطفا رضایت خود را از این مقاله و توضیحات ارائه شده ثبت نمایید

  مقالاتی که پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید

  دستاورد خوکفایی گندم به واردات گندم تبدیل می شود؟

  [ad_1] ایران در 3 سال اخیر موفق به خودکفایی در تولید گندم شده است؛ اما عدم تعیین صحیح قیمت خرید تضمینی آن...

  برند پست بانک، باید اولویت اول همه کارکنان و کارگزاران باشد

  [ad_1]  به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس و به نقل از روابط عمومی پست بانک ایران؛ شیری افزود: حرکت بسیار خوبی...

  اصلاحیه مصوبه هیات وزیران درباره ترخیص خودروهای وارداتی ابلاغ شد

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، گمرک ایران اصلاحیه مصوبه هیات وزیران در مورد تاریخ قبض انبار  و اصلاحیه مصوبه...

  آذری‌جهرمی: در موضوع فیلترینگ براساس قانون عمل می‌کنیم

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس از دماوند، محمدجواد آذری جهرمی عصر امروز در نشست با جوانان با عنوان «رویش...

  بازار سوریه برای بخش خصوصی یک فرصت است

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه، با اشاره به سفر اخیر اسحاق...

  تبلیغات شبانه غیر قانونی یک کاندید انتخابات اتاق بازرگانی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، این کاندید با دعوت از برخی چهره‌های سیاسی و اعضای اتاق بازرگانی در هتل...

  چاره‌اندیشی وزارت اقتصاد درباره نظام بانکی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، فرهاد دژپسند در سفر به استان سیستان و بلوچستان  با اشاره به سیاست وزارت...

  صعود طلا پرشتاب می‌شود

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: نظرسنجی جدید رویترز نشان داد نگرانی‌ها نسبت به رشد اقتصادی و احتمال توقف روند تحکیم سیاست...

  روسیه و آمریکا درباره INF به توافق نرسیدند

    وزارت خارجه روسیه از شکست مذاکره با آمریکا درباره پیمان موشک‎های هسته‌ای میان‎برد خبر داد که این امر به معنای آغاز...

  ساماندهی مشاغل نیازمند فراهم کردن زیرساختها است

  [ad_1] عضو هئیت رئیسه اتاق اصناف تهران در خصوص وضعیت طرح ساماندهی مشاغل و انتقال اصناف به خارج از پایتخت اظهار کرد:...

  0

  دیدگاه کاربران عزیز