سرویس ویژه اقتصادی حمل بار هوایی (کارگو) چین به ایران، جهت استعلام قیمت با شماره 48000110 – 021 داخلی 1 تماس حاصل فرمایید

آنچه در این مقاله خواهید خواند

  اخبار اقتصادی

  بار دیگر بحث برقراری تعرفه ترجیحی میان ایران و ترکیه

  image_pdfimage_print

  [ad_1]

  وزیر صنعت ایران و وزیر اقتصاد ترکیه در خصوص برداشتن دیوارهای تعرفه‌ای و کاهش تعرفه‌ها، برداشتن safe card، مقررات گمرکی طرفین، برقراری تعرفه‌های ترجیحی بین دو کشور و نیز مشکلات شرکتهای فعال بخش خصوصی طرفین برای فعالیت در کشور مقابل بحث و گفتگو کردند.

  به گزارش ایسنا، محمد شریعتمداری در دیدار با وزیر اقتصاد ترکیه وهیات همراه او متذکر شد: معتقدم با توجه به اراده مستحکم رهبران دو کشور ایران و ترکیه به گسترش همه جانبه روابط، باید قدم‌هایمان را سریعتر برداریم.

  وزیر صنعت، معدن و تجارت با ابراز خرسندی از  اینکه در کنار سند کمیسیون مشترک یک پیش نویس توافقنامه همکاری در زمینه صدور خدمات فنی و مهندسی و نیز همکاری های مشترک برای این فعالیتها در کشور ثالث بین دو کشور آماده امضا شده، اظهار کرد: امیدوارم آغازی برای فعالیت‌های گسترده و همکاری‌های مشترک خدمات فنی و مهندسی بین دو کشورایران وترکیه و سرآغاز ارزشمندی برای فعالیتهای بزرگ آینده باشد.

  شریعتمداری تصریح کرد : مناسب است در مفاد پیش نویس صورت جلسه کمیسیون مشترک برخی نکات عملیاتی تری را در متن صورت جلسه کمیسیون مشترک همکاریهای همه جانبه دوکشور وارد کنیم و اجرایی تر و عملیاتی تر در حل مشکلات دو کشور وارد شویم.

  وی با اشاره به سفرهای ایرانیان به ترکیه افزود: واقعیت این است که مردم ما هم مثل دولتمردان نسبت به ترکیه احساس برادری و نزدیکی و اخوت دارند و سفرهای قابل ملاحظه ایرانیها به ترکیه نشانگر این است . البته امیدواریم با ایجاد پایه های مناسب گردشگری شاهد حضور اتباع کشور دوست و برادرترکیه بیش از پیش در ایران باشیم.

  وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت با اشاره به مذاکرات روسای جمهور دو کشور تصریح کرد: دراین مذاکرات دو طرف بسیار عملیاتی صحبت کردند و در شورای عالی همکاری های دو کشور روسای جمهور دو کشور و نیز معاون اول رییس جمهور ما و نخست وزیر ترکیه با هم مذاکرات بسیارروشنی داشتند.

  در ادامه وزیر اقتصاد ترکیه نیز در این نشست 2 ساعته با وزیر صنعت ، معدن و تجارت کشورمان بر تامین منافع دو کشور در امضای قراردادها و اسناد تاکید کرد.

  نیهات زیبکچی افزود: معتقدم راه درست در نظر گرفتن منافع مشترک دو طرف است. وی تصریح کرد : روابطی که در چارچوب آن فقط منافع یک طرف تامین شود روابط پایداری نخواهد بود.

  زیبکچی افزود: متنی که قرار است امروز در خصوص خدمات متقابل مهندسی رایزنی و مشاوره و امضا شود متن فوق العاده مهمی است و ارزش نمادینی دارد.

  وی یادآور شد: قطعا این جایگاهی که الان قرار داریم نقطه ایده آل ما نیست و باور داریم که کارهای بسیاری هست که می توانیم با هم انجام دهیم.

  زیبکچی تصریح کرد : این واقعیتی است که ما بعضا با اتفاقات نه چندان مثبت برای حل موانع و مشکلات زمان زیادی را هزینه می کنیم و فرصت را از دست می دهیم و گاهی با تمرکز بر روی جزئیات قراردادها و وسواسی که به خرج می دهیم گامی به عقب برداشته و در واقع فرصت سوزی می‌کنیم.

  وی افزود : روسای جمهور دو کشور با دیدگاه بلند نظرانه اهدافی که برازنده دو کشور است را با ایده های بزرگ مطرح می کنند و امیدوارم ما نیز هر چه زودتر اقدامات ملموس را شروع کنیم.

  وزیر اقتصاد ترکیه ادامه داد : ایران و ترکیه مکمل هم برای همکاری ها هستند و با در کنار هم قرارگرفتن این دو کشور و ایجاد هم افزایی ، قدرت فوق العاده ای پیدا می کنند .

  انتهای پیام

  [ad_2]

  Source link

  5 0
  آیا مقاله برای شما مفید بود ؟

  0رای
  لطفا رضایت خود را از این مقاله و توضیحات ارائه شده ثبت نمایید

  مقالاتی که پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید

  دستاورد خوکفایی گندم به واردات گندم تبدیل می شود؟

  [ad_1] ایران در 3 سال اخیر موفق به خودکفایی در تولید گندم شده است؛ اما عدم تعیین صحیح قیمت خرید تضمینی آن...

  برند پست بانک، باید اولویت اول همه کارکنان و کارگزاران باشد

  [ad_1]  به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس و به نقل از روابط عمومی پست بانک ایران؛ شیری افزود: حرکت بسیار خوبی...

  اصلاحیه مصوبه هیات وزیران درباره ترخیص خودروهای وارداتی ابلاغ شد

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، گمرک ایران اصلاحیه مصوبه هیات وزیران در مورد تاریخ قبض انبار  و اصلاحیه مصوبه...

  آذری‌جهرمی: در موضوع فیلترینگ براساس قانون عمل می‌کنیم

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس از دماوند، محمدجواد آذری جهرمی عصر امروز در نشست با جوانان با عنوان «رویش...

  بازار سوریه برای بخش خصوصی یک فرصت است

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه، با اشاره به سفر اخیر اسحاق...

  تبلیغات شبانه غیر قانونی یک کاندید انتخابات اتاق بازرگانی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، این کاندید با دعوت از برخی چهره‌های سیاسی و اعضای اتاق بازرگانی در هتل...

  چاره‌اندیشی وزارت اقتصاد درباره نظام بانکی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، فرهاد دژپسند در سفر به استان سیستان و بلوچستان  با اشاره به سیاست وزارت...

  صعود طلا پرشتاب می‌شود

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: نظرسنجی جدید رویترز نشان داد نگرانی‌ها نسبت به رشد اقتصادی و احتمال توقف روند تحکیم سیاست...

  روسیه و آمریکا درباره INF به توافق نرسیدند

    وزارت خارجه روسیه از شکست مذاکره با آمریکا درباره پیمان موشک‎های هسته‌ای میان‎برد خبر داد که این امر به معنای آغاز...

  ساماندهی مشاغل نیازمند فراهم کردن زیرساختها است

  [ad_1] عضو هئیت رئیسه اتاق اصناف تهران در خصوص وضعیت طرح ساماندهی مشاغل و انتقال اصناف به خارج از پایتخت اظهار کرد:...

  0

  دیدگاه کاربران عزیز