[ad_1]

به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس از تارنمای وزارت صنعت، معدن و تجارت، «برات قبادیان» امروز (شنبه) در دیدار با پژوهشگران دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف افزود: درونزا نبودن صنعت، فقط به صنعت خودرو منحصر نیست؛ بلکه در بسیاری دیگر از حوزه های صنعتی نیز با این مشکل روبروییم.
وی بر عزم وزارت صنعت، معدن و تجارت برای همکاری با دانشگاه ها و حمایت از طرح های کاربردی تاکید کرد و گفت: صنعت ما باید بتواند نیازها خود را از طریق دانشگاه ها تامین و مشکلات خود را با کمک دانشگاهیان برطرف کند.
قبادیان، یکی از معضلات اساسی دانشگاه ها را «مقاله محوریِ صرف» عنوان کرد و افزود: این موضوع به سیاست های آموزشی و دانشگاه ها و مسوولان اداری و حاکمیتی برمی گردد.
به گفته وی، دانشگاه ها باید «تقاضامحور» پژوهش کنند اما بهترین دانشگاه‌های کشور در حال تولید دانشجو بدون در نظر گرفتن نیاز روز صنعت و اقتصاد کشور هستند.
در این دیدار، گروه های لوله‌های حرارتی، مدیریت انرژی و کربن، انتقال حرارت، مهندسی سطح و گروه آب‌ شیرین‌کن دانشگاه صنعتی شریف طرح ها و پروژه های تحقیقاتی خود را معرفی و تشریح کردند.
به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، ساماندهی درونزایی و برون نگری اقتصاد از بندهای سیاست های اقتصاد مقاومتی است که در سال ۱۳۹۲ ابلاغ شد.
پس از آن، سال ۱۳۹۵ از سوی رهبر معظم انقلاب «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» نام گرفت. سال ۱۳۹۶ نیز «اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال» بود.
رهبر معظم انقلاب اسلامی شعار سال ۱۳۹۷ را «حمایت از کالای ایرانی» اعلام کردند.

اقتصام*۶۹۸۴*۱۹۶۱*

انتهای پیام /*

[ad_2]