سرویس ویژه اقتصادی حمل بار هوایی (کارگو) چین به ایران، جهت استعلام قیمت با شماره 48000110 – 021 داخلی 1 تماس حاصل فرمایید

آنچه در این مقاله خواهید خواند

  اخبار اقتصادی

  ایران در مسیر تعامل سازنده با جهان است

  image_pdfimage_print

  [ad_1]

  به گزارش اقتصاد آنلاین ، در آیین افتتاح نهمین نمایشگاه معرفی فرصت‌های سرمایه‌ گذاری و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی، موسوم به کیش اینوکس ۲۰۱۷، محمد ابراهیم انصاری لاری برگزاری دو نمایشگاه مهم را  توام با دستاوردهای پر بار برای اقتصاد رو به رشد ایران و این نقطه ممتاز، جزیره امن و آرام کیش، خواند.

  مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش درباره  اهمیت و ارزش برگزاری چنین نمایشگاه‌ها و همایش‌هایی گفت: بی تردید ساعت‌ها می‌توان در خصوص ارزش‌های برگزاری این رویداد مهم سخن گفت؛ به خصوص برای کشور ما که بعد از سالها انفکاک و انفصال از اقتصاد جهانی، امروز به یمن امضای یک توافق بین‌المللی جامع در مسیری جدید و راهی نو مبتنی بر تعامل سازنده با جهان قرار دارد.

  وی ادامه داد: به اقتضای موضوعات نمایشگاه و همایش‌های مرتبط و شرایط کشور و همچنین به اعتبار وجود این خاکپاره در دانه یعنی جزیره کیش به نکاتی اشاره می‌کنم که برای همه مباحث پیش رو که در چند روز آینده مطرح خواهد شد به عنوان یک مقدمه محسوب می‌‌شود.

  انصاری لاری در تشریح این نکات با اشاره به آثار ابن خلدون گفت: این فیلسوف شهیر در اثر خود به نام «مقدمه ابن خلدون» می گوید، اخلاق و عادات بشر مداوم و یکسره دگرگون می‌شود؛ گویی خلق جدید و آفرینشی نو بنیاد و جهانی جدید پدید می آید.

   ابن خلدون، دو هدف تشریح کرده که یکی از این اهداف تحلیل و توصیف اوضاع واحوال نا بسامان در حال تغییر زمان خود و دوم در آوردن یک نسخه جامع برای دریافت چگونگی برخورد با رویکرد آینده در حال تغییر است.

  وی تاکید کرد: در عصر فعلی نیز نیازمند کسانی هستیم که به درستی کیفیت طبیعت، کشورها و نژادهای گوناگون را بشناسند و برای ما چگونگی رفتار در این شرایط را تبیین کنند.‌

  وی افزود: امروز در آغاز هزاره جدید گویی بشر و طبیعت در شرایطی قرار دارند که می‌توان این تعبیر ابن خلدون یعنی این آفرینش نو بنیاد را اگر نه منطبق بلکه نزدیک به شرایط جدید ارزیابی کرد و با توجه به اینکه این آفرینش نو بنیاد و این تغییر بزرگی که در جهان در حال اتفاق افتادن هست بر انقلاب مداوم اطلاعاتی و سرعت تصاعدی دانش استوار هست می توان گفت که جهان در آستانه آفرینش جدید دانش بنیان است.

   انصاری لاری ادامه داد: جالب توجه است که همین توصیه‌های ابن خلدون بعد از هفتصد سال مصداق تمام وکمال دارد و ما هم باید در گام نخست توصیف درستی از وضعیت موجود داشته باشیم و پس از آن بتوانیم یک نسخه جامع وکار آمد را برای برخورد با آینده داشته باشیم. ما امروز نیازمند به افراد آگاهی هستیم که اطلاعات کافی از کشورها داشته باشند و بتوانند برنامه جامعی برای ارتباط با کشورها تدوین کنند.

   مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش تاکید کرد: خوشبختانه دولت تدبیر و امید با امضای سند جامع بین‌ المللی برجام و علیرغم شیطنت‌ها و کار شکنی‌های دشمنان خارجی و گاهی بد فهمی‌ها و انتقادات داخلی توانست با شجاعت و صداقت تمام با حمایت‌ ها و هدایت‌ های رهبری و همراهی ملت بزرگ ایران راه درست را انتخاب کند و ما امروز در آغاز این راه هستیم.

  وی در ادامه با اشاره به  تعبیر بیهقی و اشعار مولانا  در خصوص تغییرات و تحولات جهان که بر اساس رشد دانش بشری شاهد آن هستیم گفت: امروز خوشبختانه در شرایط خوبی هستیم و  همزمانی بر آمدن دولت تدبیر و امید که در نام پر آوازه‌اش هم به عقلانیت و تدبیر تاکید شده است با این اتفاق بزرگ جهانی که آفرینش نو بنیاد دانش بنیان است را هم  به فال نیک می گیریم؛ اگر در کارها بر شجاعت و صداقت در کنار عقلانیت، خردمندی و فرزانگی تاکید کنیم اطمینان داریم که بهترین‌های دنیا تا منتهای حد خود نصیب ملت و دولت ایران می شود.

  [ad_2]

  Source link

  5 0
  آیا مقاله برای شما مفید بود ؟

  0رای
  لطفا رضایت خود را از این مقاله و توضیحات ارائه شده ثبت نمایید

  مقالاتی که پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید

  دستاورد خوکفایی گندم به واردات گندم تبدیل می شود؟

  [ad_1] ایران در 3 سال اخیر موفق به خودکفایی در تولید گندم شده است؛ اما عدم تعیین صحیح قیمت خرید تضمینی آن...

  برند پست بانک، باید اولویت اول همه کارکنان و کارگزاران باشد

  [ad_1]  به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس و به نقل از روابط عمومی پست بانک ایران؛ شیری افزود: حرکت بسیار خوبی...

  اصلاحیه مصوبه هیات وزیران درباره ترخیص خودروهای وارداتی ابلاغ شد

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، گمرک ایران اصلاحیه مصوبه هیات وزیران در مورد تاریخ قبض انبار  و اصلاحیه مصوبه...

  آذری‌جهرمی: در موضوع فیلترینگ براساس قانون عمل می‌کنیم

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس از دماوند، محمدجواد آذری جهرمی عصر امروز در نشست با جوانان با عنوان «رویش...

  بازار سوریه برای بخش خصوصی یک فرصت است

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه، با اشاره به سفر اخیر اسحاق...

  تبلیغات شبانه غیر قانونی یک کاندید انتخابات اتاق بازرگانی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، این کاندید با دعوت از برخی چهره‌های سیاسی و اعضای اتاق بازرگانی در هتل...

  چاره‌اندیشی وزارت اقتصاد درباره نظام بانکی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، فرهاد دژپسند در سفر به استان سیستان و بلوچستان  با اشاره به سیاست وزارت...

  صعود طلا پرشتاب می‌شود

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: نظرسنجی جدید رویترز نشان داد نگرانی‌ها نسبت به رشد اقتصادی و احتمال توقف روند تحکیم سیاست...

  روسیه و آمریکا درباره INF به توافق نرسیدند

    وزارت خارجه روسیه از شکست مذاکره با آمریکا درباره پیمان موشک‎های هسته‌ای میان‎برد خبر داد که این امر به معنای آغاز...

  ساماندهی مشاغل نیازمند فراهم کردن زیرساختها است

  [ad_1] عضو هئیت رئیسه اتاق اصناف تهران در خصوص وضعیت طرح ساماندهی مشاغل و انتقال اصناف به خارج از پایتخت اظهار کرد:...

  0

  دیدگاه کاربران عزیز