جهت استعلام قیمت سرویس کارگو هوایی چین – ایران و ترخیص کالا از گمرک در ساعات اداری با شماره تلفن 48000110 – 021  داخلی 1 تماس حاصل فرمایید

آنچه در این مقاله خواهید خواند

  مقالات

  انواع بیمه در حمل و نقل بین المللی | راهنمای کامل مشتریان سال 2020

  image_pdfimage_print

  بدیهی است که گاهی اوقات شرایط دریا ممکن است که بسیار ناخوشایند شود. به همین دلیل بسیاری از شرکت های حمل و نقل بر اهمیت بیمه و بسته‌بندی مناسب و امنیت محموله شما تاکید می‌کنند. اما محموله‌ها با توجه به شرایط غیرقابل پیش‌بینی طبیعت هرگز به طور کامل مصون از خطر نیستند.

  مهاربندهای شما کاملا مطمئن هستند، پالت‌هایتان به درستی روی هم قرار گرفته‌اند و توزیع وزن هم کاملا مناسب و درست است. شما با توجه به تئوری‌ها و استاندردهای از قبل تعیین شده محموله خود را بسته‌بندی و ایمن کرده‌اید. در کانتینر بارگیری می‌شود و از بندر خارج و حمل دریایی خود را آغاز می‌کند. حالا شما می‌توانید یک نفس راحت بکشید اما آیا واقعا می‌توانید از رسیدن ایمن و سالم محموله خود مطمئن باشید؟

  چرا بیمه‌ باربری حائز اهمیت است؟

  در حالی‌که به شدت توصیه می‌شود که تمام اقدامات پیشگیرانه‌ی لازم برای جلوگیری از صدمه و آسیب رسیدن به محموله خود را انجام دهید باز هم عوامل خارج از کنترل شما وجود دارد. برای مثال شرایط آب و هوایی بد یا وجود محموله‌هایی با بسته‌بندی نامناسب در محوطه کشتی که محموله شما را حمل می‌کند (محموله‌های LCL) به راحتی می‌تواند امنیت محموله شما را به خطر بندازد. آتش‌سوزی که در اوایل سال جاری برای کشتی Maersk Honam رخ داد نمونه خوبی برای این مساله است. در حمل و نقل دریایی، یک لحظه غفلت یک عمر پشیمانی را به دنبال دارد. بیمه باربری یکی از راه‌های جلوگیری از این امر است.

  تمام خطوط حمل و نقل از نظر قانونی موظف هستند که تمام محموله‌هایی را که توسط کشتی‌های خود حمل می‌کنند را تحت پوشش بیمه قرار دهند. اما این پوشش بسیار محدود است. به همین دلیل کارشناسان گروه تجاری ققنوس توصیه می‌کنند که حتما افزون بر این بیمه، یک بیمه دیگر که کاملا از محموله شما مراقبت کند هم خریداری کنید.

  انواع مختلف بیمه بار

  به بیمه بار مانند بیمه سلامت و بیمه عمر خود نگاه کنید. بیمه‌های باربری مختلفی بیش از حد تصور شما با محدودیت‌ها و میزان پوشش خاص خود وجود دارد. در ادامه ما انواع متداول بیمه بار و میزان پوشش آن‌ها را با هم بررسی می‌کنیم. 

  بیمه زمینی

  بیمه زمینی همانطور که از اسم آن مشخص است محموله شما هنگام حمل روی زمین پوشش می‌دهد. به طور کلی این بیمه برای زمانی است که محموله شما توسط کامیون جابجا می‌شود اما در مورد بقیه وسایل حمل و نقل هم صدق می‌کند. این بیمه یک بیمه داخلی است و تنها در داخل کشور قابل استفاده است.

  میزان پوشش

  دزدی، آسیب‌های ناشی از تصادف و دیگر خطرها.

  بیمه دریایی یا هوایی

  بیمه دریایی محموله شما را روی دریا (در آسمان برای حمل و نقل هوایی) بیمه می‌کند. برخلاف بیمه زمینی این بیمه در مورد حمل و نقل بین‌المللی صدق می‌کند.

  میزان پوشش

  آسیب‌های ناشی از بارگیری و تخلیه، آب و هوای بد، دزدی دریایی و دیگر خطرها

  بیمه‌نامه دریایی می‌تواند قابل تمدید یا ثابت باشد. اگر شما مستمر بار حمل نمی‌کنید بهتر است که بیمه‌نامه قابل تمدید را انتخاب کنید که برای یک سفر تکی صدق می‌کند. این انتخاب یک انتخاب هوشمندانه است که می‌توانید از این راه مبلغ قابل توجه‌ای را پس انداز کنید. در مورد حمل مکرر بار هم پیشنهاد می‌شود که یک بیمه‌نامه دائمی انتخاب شود. این مدل بیمه‌نامه بدون توجه به تعداد محموله‌هایی که ارسال می‌کنید در یک بازه زمانی مشخص محموله‌های شما را پوشش می‌دهد.

  انواع تعهدات بیمه بار

  تعهدات بیمه بار شامل حمل و نقل محموله از طریق دریایی، آسمان، جاده و ریلی است. اما میزان پوشش و تعهدات بستگی خواهد داشت به مدل بیمه‌نامه‌ای که شما انتخاب می‌کنید. به جزییات بیمه‌نامه به شدت توجه کنید. همچنین قبل از امضا کردن قرارداد تمام شک و شبه‌ها را با بیمه‌گزار برطرف کنید.

  تمام خطر

  بیمه خطر یکی از گسترده‌ترین بیمه‌هایی است که طیف گسترده‌ای از محافظت‌ در مقابل عوامل خارجی را ارائه می‌دهد. به طور کلی این بیمه بیشترین مدل از آسیب‌ها و از بین رفتن‌های فیزیکی در نتیجه عوامل بیرونی یک کالا را شامل می‌شود.

  به طور کلی بیشتر آسیب‌ها و تلفات فیزیکی ناشی از عوامل خارجی که هر محموله ممکن است با آن‌ها روبرو شود را پوشش می‌دهد. این معمولا برای کالاهایی است که عمومی و امتحان شده تلقی می‌شوند. در واقع کالاهایی که جدید و نو هستند که به راحتی متحمل ضرر و زیان نمی‌شوند.

  تعهدات:

  • خطرات ناشی از اهمال- یک مثال خوب از این امر می‌توانید حمل و نقل محموله حساس به زمان به بندری باشد که مداوم با مشکلات ازدحام روبرو است.
  • عیب و نقص ذاتی- این مساله به مشکلاتی که برای طبیعت و ذات محموله پیش می‌آید اشاره دارد. برای مثال می‌توان به شراب و آب جو اشاره کرد که کیفیت آن‌ها در اثر تغییر دما یا جابجایی کاهش پیدا می‌کند.
  • عدم پذیرش گمرک
  • رها کردن
  • جنگ، اعتصاب، آشوب و اغتشاش داخلی (WSRCC)
  • از دست دادن فرصت‌های سودآور
  • عوامل خارجی شامل زمین‌لرزه، جنگ، آلودگی و آفت و…

  بیمه‌نامه خطرات معین

  خطرات معین که در گذشته «بیمه بدون تعهد جبران خسارت ویژه» شناخته می‌شد برخلاف تمام خطر تنها تلفات و ضررهایی که دقیقا در بیمه‌نامه مشخص شدند را پوشش می‌دهد. بنابراین به طور کلی از آن محدودتر است. این بیمه‌نامه می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

  • تصادم
  • غرق شدن
  • از خط خارج شدن
  • آب و هوا بد
  • عدم موفقیت در تحویل
  • آتش‌سوزی
  • زلزله
  • دزدی

  زیان همگانی

  زیان همگانی یک بیمه‌نامه مرتبط به کشتیرانی است که کاملا به وضعیت نهایی محموله شما در پی یک خطر دریایی بستگی دارد که شاید موجب احیا یا نابودی بخشی از محموله شود.

  از نظر قانونی زیان همگانی بدین شرح است:

  «یک اصل از قانون دریانوردی که در مواقع اضطراری زیان ناشی از رهایی محموله در دریا یا هزینه‌های تحمیلی به طور متناسب بین تمام افراد ذینفع آن سفر تقسیم می‌شود.»

  تحت زیان همگانی تمام زیان‌های ناشی از مشکلات پیش‌بینی نشده در دریا بین تمام افراد ذینفع از جمله صاحبان کالا و صاحب کشتی تقسیم می‌شود. این بدان معنا است که صاحبان کالاها چه آسیب دیده چه آسیب ندیده ضرر شما که صاحب بار آسیب دیده یا رها شده (توسط ترابری برای جلوگیری از صدمه رسیدن به کشتی) هستید را جبران می‌کنند.

  اهمیت زیان همگانی

  ضرر همگانی به طور پیش‌فرض تحت پوشش هیچ‌کدام از بیمه‌نامه‌هایی که در بالا ذکر شد قرار نمی‌گیرد و باید جداگانه به طور خاص درج شود. اگر شما در حال حذف و عبور از آن هستید پیشنهاد می‌کنیم که دوباره در مورد آن فکر کنید. زیان همگانی طبق آمار هر هشت سال رخ می‌دهد. در حالی که به نظر نمی‌رسد که این اتفاق مدام تکرار شود اما بهتر است که هنگام رخ دادن این مساله محموله شما بدون پوشش باشد. به ویژه با توجه به این قضیه که ممکن است هزاران دلار برای شما هزینه در بر داشته باشد و سال‌ها طول بکشد.

  به عنوان صاحب کالایی که صدمه ندیده است شما موظف هستید که سهم خود را قبل از تخلیه بار بپردازید. در غیر اینصورت شرکت حمل‌کننده حق دارد که بخشی از کل محموله شما را به عنوان سهم شما از خسارت بردارد.

  اگر شما دارای بیمه زیان همگانی باشید بیمه‌گزار شما مسئول پرداخت این هزینه است. اما بدون این پوشش شما مسئول پرداخت سهم خود از خسارت هستید. گاهی اوقات مبلغ پرداختی شما از ارزش کل محموله خودتان هم بیشتر است. شما می‌توانید در این زمینه با کارشناسان گروه تجاری ققنوس از راه‌های زیر در ارتباط باشید که با بررسی کامل و انتخاب‌های درست از ضررهای احتمالی جلوگیری کنید.

  5 5
  آیا مقاله برای شما مفید بود ؟

  1رای
  لطفا رضایت خود را از این مقاله و توضیحات ارائه شده ثبت نمایید

  مقالاتی که پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید

  ای بی : دراپ شیپینگ {dropshipping} در ای بی {راهنمای جامع 2021}

  از آن جایی که با گذشت زمان تعداد مشتریان وفادار ای بی افزایش می یابد و کسب و کارها گسترش پیدا می کنند، این پلتفرم آنلاین یک بازار جذاب برای بسیاری از فروشندگان تازه وارد و صاحبان کسب و کارهای کوچک به ...

  8 راهبرد که قبل از وارد کردن کالا از چین باید بدانید

  فرقی ندارد که به دنبال خرید ماشین آلات صنعتی، لوازم الکترونیکی، پوشاک یا وسایل خانه هستید؛ بی شک هر چیزی را می توان در چین، تولید کننده پیشرو در سطح جهان، پیدا کرد. امروزه چین نقش "کارخانه جهان" را به...

  چگونه هزینه های حمل و نقل دریایی را کاهش دهیم؟ {راهنمای 2021}

  در مقایسه با نرخ های سال گذشته شاهد افزایش 42 درصدی در نرخ های سال 2019 بودیم. حتی در حمل و نقل های ارزان تر هم مسلما دل تان نمی خواهد که هزینه های بیشتری پرداخت کنید....

  چگونه از ebay خرید کنیم؟ {راهنمای جامع 2021}

  ebay {ای بی} یک پلتفرم مشهور خرید آنلاین است که افراد معمولی و بازرگانان می توانند کالاهای نو و دست دوم خود را از آن خریداری کرده یا به فروش برسانند....

  علی بابا : با این استراتژی ها با فروشندگان علی بابا مذاکره کنید {راهنمای 2021}

  یکی از آسان ترین شیوه هایی که سود کسب و کار را بیشتر می کند، خرید کالاها به قیمت های پایین است. گفتگو با فروشندگان سایت علی بابا تاثیر مستقیم بر روی افزایش سود و کارایی تان دارد. ...

  عمده فروشی : با این 7 وب سایت برتر عمده فروشی چینی آشنا شوید

  در این مقاله قصد داریم تا درباره وب سایت های برتر عمده فروشی در چین با شما صحبت کرده و اطلاعاتی را درباره این شرکت ها با شما به اشتراک بگذاریم. در حال حاضر، در مجموع تعداد 7 وب سایت عمده عمده برتر و ق...

  نماینده سورسینگ در چین ؛ وظایف و مزایای همکاری

  منبع یابی مواد اولیه، نیروی کار ماهر و تکنولوژی از پیش نیازهای راه اندازی هر گونه کار تولیدی محسوب می شود. اهمیت نماینده سورسینگ در وسعت های بیشتر و سطح جهان پر رنگ تر می شود. کارخانجات تولیدی و شرکت ...

  ebay ؛ مدیریت سفارش ها در eBay {راهنمای جامع سال 2021}

  ebay نخستین وب سایت یا فروشگاه آنلاین خرید و فروش در سراسر جهان است که به واسطه ارائه امکانات بی نظیر به مشتریان توانسته همواره نظر آن ها را جلب کند....

  واردات از چین ؛ حمل دریایی یا هوایی؟ {راهنمای جامع 2021}

  شاید به نظرتان این طور بیاید که شیوه حمل و نقل دریایی برای واردات حجم بالایی از کالاها مناسب تر باشد؛ چرا که هزینه آن بسیار ارزان تر است. در حالی که به عقیده اشخاص دیگر، باید شیوه حمل و نقل هوایی را ...

  تائوبائو ؛ چگونه به صورت مستقیم از سایت تائوبائو خرید کنیم؟

  به احتمال زیاد کلمه تائوبائو {taobao} به گوش تان خورده است؛ تائوبائو نوعی وب سایت تجارت الکترونیک است که با ارائه تگ های ارزان قیمت خود توانسته میلیون ها خریدار را عاشق خود کند....

  0

  دیدگاه کاربران عزیز