[ad_1]

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، «حسن انتظار» روز پنجشنبه در حاشیه همایش تجاری ایران و جمهوری آذربایجان که با حضور روسای جمهوری دو کشور در مرکز حیدرعلی اف باکو برگزار شد، افزود: همچنان که روسای جمهوری دو کشور در این همایش به ضرورت حل این مشکل تاکید کردند ، امیدواریم گام های عملی برای حل مشکل ارتباطات بانکی برداشته شود.

وی ،در مورد روابط اقتصادی استان های مرزی ایران با جمهوری آذربایجان ،گفت:

استان های مرزی ایران از نظر ارائه خدمات پزشکی دارای مزیت برای شهروندان جمهوری آذربایجان هستند.

انتظار گفت: استان آذربایجان غربی از نظر تجهیزات پزشکی و پزشکان متخصص پیشرفت قابل توجهی کرده و در زمینه توریسم سلامت می تواند مقصد مناسبی برای شهروندان کشور دوست و همسایه آذربایجان باشد.

وی افزود: همچنان که ایرانی ها از جاذبه های توریستی و گردشگری باکو و نخجوان بهره می برند ، اتباع جمهوری آذربایجان نیز می تواننداز آثار دیدنی ایران و بویژه شهرهای مرزی استفاده کنند.

رئیس اتاق بازرگانی استان آذربایجان غربی گفت: برگزاری همایش های تجاری و اقتصادی مشترک موجب تقویت ارتباط مستقیم میان کارآفرینان و محافل کاری جمهوری آذربایجان و ایران می شود.

وی افزود: برگزاری چنین همایش هایی پایه گذار توافق جدید و زمینه ساز طرح های مشترک است.

انتظار گفت: روسای جمهوری دو کشور در این همایش توصیه های ارزنده ای در مورد همکاری کارآفرینان و بخش خصوصی دو کشور ارایه دادند که می تواند راهگشای فعالان اقتصادی باشد.

[ad_2]

Source link