سرویس ویژه اقتصادی حمل بار هوایی (کارگو) چین به ایران، جهت استعلام قیمت با شماره 48000110 – 021 داخلی 1 تماس حاصل فرمایید

آنچه در این مقاله خواهید خواند

  اخبار اقتصادی

  اعطای تسهیلات ۳ میلیارد تومانی به صنوف تولیدی

  image_pdfimage_print

  [ad_1]

  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اتاق اصناف ایران، محمدحسین مقیسه گفت: صاحبان کارگاه‌های تولیدی صنعتی و صنفی که دارای نیروی کار کمتر از ۵۰ نفر باشند، می توانند از مزایای این صندوق برای ضمانت تسهیلات بانکی بهره مند شوند.

  وی با بیان اینکه هدف صندوق مذکور، رونق و بهبود فضای کسب و کار تولید است، تصریح کرد: واحدهای تولیدی کوچک که دارای مجوزهای قانونی لازم از جمله جواز کسب از اتاق اصناف در سراسر کشور باشند، مشمول دریافت خدمات از صندوق سرمایه گذاری صنایع کوچک هستند.

  مقیسه در خصوص خدمات صندوق مذکور گفت: یکی از خدمات صندوق، صدور ضمانت نامه‌های اعتباری است که برای کمک به تامین مالی واحدهای تولیدی مورد استفاده قرار می گیرد که شامل ایجاد واحد تولیدی، طرح های توسعه و سرمایه در گردش است.

  وی افزود: واحدها و اصناف تولیدی برای بهره مندی از خدمات صندوق، باید طرح‌های توجیهی خود را به نظام بانکی ارائه و بعد از ارزیابی نهایی و مصوب شدن اعطای تسهیلات و تعیین نوع وثیقه، از ضمانت نامه صندوق سرمایه گذاری صنایع کوچک استفاده کنند.

  مقیسه ادامه داد: این صندوق از سال ۹۵ و ابتدای سال ۹۶ با تمام بانک‌های عامل ( به جز بانک صادرات) یادداشت تفاهم همکاری امضا کرده و مشتریان این بانک‌ها می توانند از خدمات صندوق استفاده کنند. امضای یادداشت تفاهم همکاری با بانک صادرات نیز در دست بررسی است و مراحل نهایی را طی می‌کند.

  وی اظهار کرد: یکی دیگر از خدمات صندوق، صدور ضمانت نامه اعتبار خرید کالا است که واحدهای تولیدی و صنعتی کوچک و صنوف تولیدی می توانند مواد اولیه مورد نیاز واحد خود را از شرکت های معتبر داخلی تامین و از تسهیلات صندوق استفاده کنند. در این برنامه، بانک حذف و تفاهم انجام شده با ذینفعان خواهد بود.

  مقیسه گفت: صدور ضمانت نامه های پیمانکاری یا اجرای قراردادها نیز از دیگر خدمات صندوق است که در این برنامه بین کارفرما و پیمانکار قرارداد منعقد می شود اما صاحب واحد تولیدی با نظام بانکی مشکل دارد، که صندوق نسبت به صدور ضمانت نامه برای این قبیل واحدها اقدام می کند.

  وی افزود: این صندوق در حال حاضر برای مناطق برخوردار کشور ۷۰ درصد و برای مناطق کمتر برخوردار تا ۸۵ درصد اصل و سود تسهیلات را تضمین می کند و بقیه آن بر عهده صاحبان واحدها یا اصناف تولیدی است که البته این صندوق برنامه دارد با اصلاح اساسنامه در آینده نزدیک تا ۱۰۰ درصد را پوشش دهد.

  راه‌اندازی سامانه الکترونیکی صدور ضمانت‌نامه صندوق

  مقیسه با بیان اینکه واحدهای تولیدی در سراسر کشور می‌توانند از انواع خدمات صندوق بهره مند شوند، گفت: از اردیبهشت ماه امسال سامانه الکترونیکی صدور ضمانت نامه صندوق فعال شده و صنوف تولیدی می توانند با ورود به سامانه و تکمیل فرم ها و همچنین ارسال مدارک مورد نیاز به صورت اسکن شده اقدام کنند و نیازی به مراجعه حضوری نخواهد بود.

  وی افزود: هر شخص حقیقی یا حقوقی می تواند حداکثر تا ۳۰ میلیارد ریال برای یک یا چند واحدهای تولیدی نسبت به استفاده از خدمات صندوق اقدام کند.

  مقیسه درباره نرخ استفاده از خدمات صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک اظهار کرد: برای ضمانت نامه‌های اعتباری در سال اول به طورمیانگین حدود ۱.۵ درصد و برای سال های بعد ۲۵ صدم درصد کارمزد دریافت خواهد شد و برای ضمانت نامه های پیمانکاری معادل ۵۰ درصد نرخ کارمزد در نظام بانکی است.

  [ad_2]

  Source link

  5 0
  آیا مقاله برای شما مفید بود ؟

  0رای
  لطفا رضایت خود را از این مقاله و توضیحات ارائه شده ثبت نمایید

  مقالاتی که پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید

  دستاورد خوکفایی گندم به واردات گندم تبدیل می شود؟

  [ad_1] ایران در 3 سال اخیر موفق به خودکفایی در تولید گندم شده است؛ اما عدم تعیین صحیح قیمت خرید تضمینی آن...

  برند پست بانک، باید اولویت اول همه کارکنان و کارگزاران باشد

  [ad_1]  به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس و به نقل از روابط عمومی پست بانک ایران؛ شیری افزود: حرکت بسیار خوبی...

  اصلاحیه مصوبه هیات وزیران درباره ترخیص خودروهای وارداتی ابلاغ شد

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، گمرک ایران اصلاحیه مصوبه هیات وزیران در مورد تاریخ قبض انبار  و اصلاحیه مصوبه...

  آذری‌جهرمی: در موضوع فیلترینگ براساس قانون عمل می‌کنیم

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس از دماوند، محمدجواد آذری جهرمی عصر امروز در نشست با جوانان با عنوان «رویش...

  بازار سوریه برای بخش خصوصی یک فرصت است

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه، با اشاره به سفر اخیر اسحاق...

  تبلیغات شبانه غیر قانونی یک کاندید انتخابات اتاق بازرگانی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، این کاندید با دعوت از برخی چهره‌های سیاسی و اعضای اتاق بازرگانی در هتل...

  چاره‌اندیشی وزارت اقتصاد درباره نظام بانکی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، فرهاد دژپسند در سفر به استان سیستان و بلوچستان  با اشاره به سیاست وزارت...

  صعود طلا پرشتاب می‌شود

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: نظرسنجی جدید رویترز نشان داد نگرانی‌ها نسبت به رشد اقتصادی و احتمال توقف روند تحکیم سیاست...

  روسیه و آمریکا درباره INF به توافق نرسیدند

    وزارت خارجه روسیه از شکست مذاکره با آمریکا درباره پیمان موشک‎های هسته‌ای میان‎برد خبر داد که این امر به معنای آغاز...

  ساماندهی مشاغل نیازمند فراهم کردن زیرساختها است

  [ad_1] عضو هئیت رئیسه اتاق اصناف تهران در خصوص وضعیت طرح ساماندهی مشاغل و انتقال اصناف به خارج از پایتخت اظهار کرد:...

  0

  دیدگاه کاربران عزیز