1

استان کرمانشاه امکان صادرات هزار تن بوقلمون را دارد

[ad_1]

به گزارش خبرنگار مهر، خسرو شهبازی عصر امروز شنبه در نشست معرفی فرصت‌های اقتصادی کشور روسیه و استان کرمانشاه که در اتاق بازرگانی این استان برگزار شد، اظهار داشت: استان کرمانشاه ۴۶۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی دارد و دو برابر میانگین کشور، بارندگی داریم.

وی با اشاره به اینکه استان کرمانشاه ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد، افزود: تولیدات کشاورزی ما سالانه چهار میلیون و ۶۰۰ هزار تن و عمدتا گندم است.

وجود ۱۲۰۰ گونه گیاه دارویی در استان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه، سطح زیر کشت گیاهان دارویی در استان کرمانشاه را  هزار و ۸۳۳ هکتار اعلام کرد و گفت: همچنین ۱۲۰۰ گونه گیاهان دارویی در استان داریم.

وی اسب نژاد کرد و گوسفند سنجابی را دو مزیت برای استان کرمانشاه دانست و گفت: تولیدات دامی ما در استان سالانه ۴۴۲ هزار تن است اما ۶ هزار تن گوشت قرمز مازاد بر نیاز استان تولید داریم.

شهبازی بیان کرد: در حوزه شیلات، استان کرمانشاه رتبه پنجم کشور را در میان استان‌های غیر ساحلی در تولید ماهی سردابی دارد. همچنین استان کرمانشاه رتبه اول را در تولید ماهیان گرمابی با تولید سالانه ۱۴ هزار و ۳۸۰ تن دارد.

صدور مجوز احداث ۲۶۰ هکتار گلخانه در استان کرمانشاه

وی اظهار کرد: ۲۵۶ واحد صنایع تبدیلی در استان داریم که می‌توانند یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن از محصولات استان را فرآوری کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه افزود: در استان کرمانشاه تنها ۴۰ هکتار گلخانه داریم که اندک است اما تاکنون مجوز ۲۶۰ هکتار برای احداث گلخانه را صادر کردیم.

وی با اشاره به اینکه ۷ هزار رأس گوساله پرواری برای صادرت داریم، گفت: تا میزان هزار تن امکان صادرات بوقلمون داریم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه  تاکید کرد: در بحث واردات گوسفند نژاد رومانوف نیاز به واردات این نژاد از گوسفند و اسپرم منجمد و دام زنده آن را داریم.

[ad_2]

Source link