هرچند که صنعت هوایی و هواپیمایی‌های کشور از استانداردهای جهانی عقب مانده‌اند، اما هنوز هم می‌توان با کمی دقت نظر، در قیمت‌های اقتصادی، کیفیت بالای حمل هوایی بار را دریافت کرد. در این نوشته، به ارزان‌ترین شیوه حمل بار هوایی می‌پردازیم و امیدداریم مطالعه آن گره از کار تجار، دانشجویان خارج از کشور و هنرمندان و تمامی افرادی که زندگی‌شان با انتقال بار از/به ایران گره خورده، مفید به فایده باشد.

شما می توانید هرباری به شکل هوایی جا به جا کنید

مقدمه؛ حمل هوایی به کار چه افرادی می‌آید؟

به طور عمده، ایرانیان ساکن کشورهای اروپایی (انگلستان، آلمان، سوئد)، امریکای شمالی (ایالات متحده و کانادا) و استرالیا بیش از هر گروهی متقاضی دریافت خدمات حمل هوایی بار هستند. این افراد معمولا سوغاتی یا هدیه‌های مد نظر خود را از طریق هواپیما به داخل ایران وارد می‌کنند. اما دسته دیگری وجود دارند که نمونه محصول یا تجهیزات نمایشگاهی و بازرگانی خود را بین چین و کشورهای ذکر شده در بالا جابه‌جا می‌کنند. آن‌ها نیز به طور حداکثری می‌توانند از خدمات هوایی و به ویژه، ارزان‌ترین شیوه حمل بار هوایی که توسط بازرگانی ققنوس ارائه می‌شود بهره بگیرند.

ارزان‌ترین شیوه حمل بار هوایی چیست؟

پس از اتمام مباحث مقدماتی، حالا زمان رونمایی از روش اقتصادی حمل هوایی بار است. مراحل این مهم در بندهای زیر به شکلی چکیده بیان شده‌اند.

 1. از آنجا که حمل بار هوایی به شکل شخصی محدودیت‌های شدیدی دارد (معمولا به ازای هرکیلو بیش‌تر از 25 کیلوگرم، باید سی دلار پرداخت شود)، راهی نیست جز سپردن ارسال بار به یک شرکت بازرگانی معتبر. درنتیجه، گام اول، شناسایی مجموعه‌ای معتبر خواهد بود؛
 2. بازرگانی طرف حساب شما، راه فریت بار را پیشنهاد خواهد داد. با این شیوه، دیگر حجم کالا روی قیمت تاثیر نجومی ندارد و یک سری مولفه جدید و تخصصی وارد مساله می‌شوند. اگر کار انتخاب پیمانکار حمل بار را صحیح انجام داده باشید، بندهای زیر به بهترین نحو مدیریت خواهند شد:
  1. ایرلانی انتخاب می‌شود که فاصله مبدا تا مقصد را در کوتاه‌ترین و ارزان‌ترین قیمت ممکن طی کند؛
  1. بسته بندی بار به شکلی انجام می‌شود که کمترین حجم را اشغال کند و بیشترین محافظت از کالا به عمل آید؛
  1. در آخر، با بهره گیری از ظرفیت کارت بازرگانی، تغییر مصحلتی مقصد یا مبدا ارسال و به طور کلی تکنیک‌هایی از این دست، ارزان‌ترین شیوه حمل بار هوایی به دست می‌آید.

 فریت بار را به چه شرکتی بسپاریم؟

در پاراگراف بالا مشخص شد بهترین راه ارسال هوایی بار، فریت است. سپس دریافتیم که تنها شرکت‌های بازرگانی معتبر از عهده فریت استاندارد بار برمی‌آیند. اما انتخاب مجموعه مناسب برای اجرای فریت نیازمند درنظر داشتن یک سری مولفه مشخص است. در این قسمت، مشابه بخش قبلی، ذیل چند بند ویژگی‌های یک بازرگانی مناسب را ارائه می‌کنیم:

 • فریت بار مناسب است اگر بازرگانی طرف حساب بیمه نامه معتبر ارائه دهد؛
 • پس از رسیدن بار، نیاز به ترخیص بار از گمرک فرودگاه است. درنتیجه، بازرگانی که خدمات حمل درب به درب را انجام دهد و صاحب بار را از حضور در گمرک برهاند، امتیاز مثبت دریافت می‌کند؛
 • به جز بارهای ممنوعه (عتیقه، ارز، اسلحه و غیره)، هر باری امکان ارسال دارد. در نتیجه، شرکتی که محدودیت‌های غیرمنطقی می‌گذارد، قابل اعتماد نیست؛
 • مشاوره، بسته‌بندی، تشریفات گمرکی و صدوربارنامه همه در دل خدمات فریت قرار دارند، در نتیجه نباید برای هیچکدام محدودیتی وجود داشته باشد؛
 • در آخر اینکه، دراختیار داشتن مجوز، سابقه روشن و آشنایی با نظم تجارت جهانی، مولفه‌هایی هستند تاثیرگذار در انتخاب بازرگانی مد نظر.

بازرگانی ققنوس و ارزان‌ترین شیوه حمل بار هوایی  

فارغ از مبدا، مقصد، جنس بار و حجم کالا، بازرگانی ققنوس آمادگی ارائه ارزان‌ترین شیوه حمل بار هوایی را داراست. ما با تجربه قابل اتکا، عملکرد قابل اعتماد و در اختیار داشتن نیروهای متعهد و متخصص، سال هاست که به افراد حقیقی و حقوقی در سراسر دنیا سرویس می‌دهیم. این تجربه سبب شده تا فوت‌های کوزه‌گری کار را بشناسیم و برای هربار، بهترین مسیر ارسال را در شرایطی ایمن و اقتصادی پیشنهاد کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بار خود، همواره میتوانید از کانال‌های ارتباطی زیر با ما تماس بگیرید.