سرویس ویژه اقتصادی حمل بار هوایی (کارگو) چین به ایران، جهت استعلام قیمت با شماره 48000110 – 021 داخلی 1 تماس حاصل فرمایید

آنچه در این مقاله خواهید خواند

  اخبار اقتصادی

  ادامه سقوط بورس – ایبِنا

  image_pdfimage_print

  [ad_1]

  به گزارش خبرنگار روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، جزییات داد و ستدهای بازار سهام بر اساس آمارهای ثبت شده نشان می‌دهد که همه شاخص‌های معاملاتی در بازار سهام امروز با کاهش مواجه شدند.

  افت دسته جمعی شاخص ها

  بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص‌های بورس با ریزش دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (۱۹۵۸) واحد ریزش معادل (۱.۲۱) درصد به ۱۵۹ هزار ۷۴۹ واحد، شاخص قیمت «وزنی – ارزشی»  با (۵۶۹) واحد کاهش معادل (۱.۲۱) درصد به ۴۶ هزار ۴۳۸ واحد، شاخص کل «هم وزن» با (۱۵۴) واحد افت معادل (۰.۵۷) درصد به ۲۷ هزار و ۱۷۹ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (۱۰۸) واحد کاهش، معادل (۰.۵۷) درصد به ۱۹ هزار و ۱۴۱ واحد، شاخص آزاد شناور با (۲۲۵۴) واحد ریزش، معادل (۰.۵۷) درصد به ۱۷۱ هزار و ۲۰۲ واحد، شاخص بازار اول با (۱۹۳۴) واحد افت معادل (۱.۶۳) درصد به ۱۱۷ هزار و ۲۶ واحد و شاخص بازار دوم با (۱۵۲۵) واحد ریزش معادل (۰.۴۷) درصد، به ۳۲۱ هزار و ۴۳۵ واحد رسید.

  نمادهای تاثیرگذار

  از سویی دیگرجزییات داد و ستدهای روز جاری مشخص می‌کند که امروز ۶ نماد «فولاد با (۲۹۸) واحد، فملی با (۱۷۵) واحد، وامید با (۱۷۴) واحد، کگل با (۱۶۰) واحد، فخوز با (۱۵۹) واحد، و کچاد با (۱۳۶) واحد» افت، بیشترین تاثیر منفی را در ریزش شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

  افت شاخص صنایع

  این گزارش می‌افزاید، روز جاری اکثر شاخص صنایع تالار شیشه ای با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «خودرو با ۶۷۷ واحد رشد معادل ۳.۴۰ درصد به ۲۰ هزار و ۵۸۶ واحد، سایر مالی با ۷۳ واحد افزایش معادل ۲.۸۴ درصد به ۲ هزار و ۶۴۷ واحد، زراعت با ۳۲۸ واحد رشد معادل ۲.۵۶ درصد به ۱۳ هزار و ۱۵۸ واحد، چند رشته ای صنعتی با (۴۰۳) واحد افت معادل (۲.۳۹) درصد به ۱۶ هزار و ۵۵۲ واحد، منسوجات با (۴۹) واحد رشد، معادل (۲.۹۱) درصد به یک هزار و ۶۴۳ واحد، فلزات اساسی با (۳۱۱۸) واحد ریزش معادل (۲.۹۲) درصد به ۱۰۳ هزار و ۶۳۳ واحد، فنی مهندسی با (۴۵) واحد کاهش معادل (۴.۰۵) درصد به یک هزار و ۸۳ واحد» رسید.

  بیشترین کاهش قیمت‌ها

  در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «جاتو، وبیمه، غپاک، کخاک، غشصفا، خساپا و خمحرکه»  بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «جفلز، لابسا، سفانو، غدام، غچین، قمرو و دشیمی» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

  توقف و بازگشایی نمادها

  طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های «صنعت و تجارت آداک، سرمایه‌گذاری مسکن الوند، آلومتک، پتروشیمی اصفهانی، ‌ بازرگانی صنعتی آینده‌سازان بهشت پارس، نفت سپاهان، بیمه آرمان و حق تقدم خرید سهام آن، ‌ ایران تایر، کویرتایر، ملی‌سرب و روی ایران، پتروشیمی خارک و سرمایه‌گذاری نفت وگاز پتروشیمی تامین» از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های «گروه صنعتی بارز، بسته‌بندی ایران، نصیر ماشین، گاز لوله، سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان اردبیل، ملی صنایع مس ایران و مواد ویژه لیا» متوقف شدند.

  به این ترتیب، در پایان سومین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، در ۱۲۷ هزار و ۷۸۳ نوبت معاملاتی، یک میلیارد و ۶۳۱ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۴ هزار و ۶۱۹ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار به ۶۰۶ هزار و ۲۸۲ میلیارد تومان رسید.

  [ad_2]

  5 0
  آیا مقاله برای شما مفید بود ؟

  0رای
  لطفا رضایت خود را از این مقاله و توضیحات ارائه شده ثبت نمایید

  مقالاتی که پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید

  دستاورد خوکفایی گندم به واردات گندم تبدیل می شود؟

  [ad_1] ایران در 3 سال اخیر موفق به خودکفایی در تولید گندم شده است؛ اما عدم تعیین صحیح قیمت خرید تضمینی آن...

  برند پست بانک، باید اولویت اول همه کارکنان و کارگزاران باشد

  [ad_1]  به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس و به نقل از روابط عمومی پست بانک ایران؛ شیری افزود: حرکت بسیار خوبی...

  اصلاحیه مصوبه هیات وزیران درباره ترخیص خودروهای وارداتی ابلاغ شد

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، گمرک ایران اصلاحیه مصوبه هیات وزیران در مورد تاریخ قبض انبار  و اصلاحیه مصوبه...

  آذری‌جهرمی: در موضوع فیلترینگ براساس قانون عمل می‌کنیم

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس از دماوند، محمدجواد آذری جهرمی عصر امروز در نشست با جوانان با عنوان «رویش...

  بازار سوریه برای بخش خصوصی یک فرصت است

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه، با اشاره به سفر اخیر اسحاق...

  تبلیغات شبانه غیر قانونی یک کاندید انتخابات اتاق بازرگانی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، این کاندید با دعوت از برخی چهره‌های سیاسی و اعضای اتاق بازرگانی در هتل...

  چاره‌اندیشی وزارت اقتصاد درباره نظام بانکی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، فرهاد دژپسند در سفر به استان سیستان و بلوچستان  با اشاره به سیاست وزارت...

  صعود طلا پرشتاب می‌شود

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: نظرسنجی جدید رویترز نشان داد نگرانی‌ها نسبت به رشد اقتصادی و احتمال توقف روند تحکیم سیاست...

  روسیه و آمریکا درباره INF به توافق نرسیدند

    وزارت خارجه روسیه از شکست مذاکره با آمریکا درباره پیمان موشک‎های هسته‌ای میان‎برد خبر داد که این امر به معنای آغاز...

  ساماندهی مشاغل نیازمند فراهم کردن زیرساختها است

  [ad_1] عضو هئیت رئیسه اتاق اصناف تهران در خصوص وضعیت طرح ساماندهی مشاغل و انتقال اصناف به خارج از پایتخت اظهار کرد:...

  0

  دیدگاه کاربران عزیز