سرویس ویژه اقتصادی حمل بار هوایی (کارگو) چین به ایران، جهت استعلام قیمت با شماره 48000110 – 021 داخلی 1 تماس حاصل فرمایید

آنچه در این مقاله خواهید خواند

  اخبار اقتصادی

  ادامه افت نماگر بازار سهام

  image_pdfimage_print

  [ad_1]

  به گزارش خبرنگار روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، جزییات داد و ستدهای بازار سهام بر اساس آمارهای ثبت شده نشان می دهد که اکثر شاخص های معاملاتی در بازار سهام امروز با ریزش مواجه شدند.

  افت شاخص ها

  بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص های بورس با افت دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (۸۸۲) واحد کاهش معادل (۰.۵۳) درصد به ۱۶۵ هزار ۳۵۲ واحد، شاخص قیمت «وزنی – ارزشی»  با (۲۵۶) واحد ریزش معادل (۰.۵۳) درصد به ۴۸ هزار ۷۶ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۲۹ واحد رشد معادل ۰.۱۰ درصد به ۲۷ هزار و ۷۴۳ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۲۰ واحد افزایش، معادل ۰.۱۰ درصد به ۱۹ هزار و ۵۳۹ واحد، شاخص آزاد شناور با (۱۰۰۱) واحد ریزش، معادل (۰.۵۶) درصد به ۱۷۷ هزار و ۴۹۳ واحد، شاخص بازار اول با (۹۴۸) واحد افت معادل (۰.۷۷) درصد به ۱۲۱ هزار و ۹۳۶ واحد و شاخص بازار دوم با (۳۱۸) واحد کاهش معادل (۰.۱۰) درصد، به ۳۲۸ هزار و ۸۱۵ واحد رسید.

  نمادهای تاثیرگذار

  از سویی دیگرجزییات داد و ستدهای روز جاری مشخص می کند که امروز ۶ نماد «فولاد با (۱۷۵) واحد، فملی با (۵۳) واحد، فخوز با (۵۱) واحد، پارسان با (۵۱) واحد،  شبندر با (۵۰) واحد و شتران با (۴۸) واحد» افت، بیشترین تاثیر منفی را در ریزش شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

  نوسان شاخص صنایع

  این گزارش می افزاید، روز جاری اکثر شاخص های صنایع تالار شیشه ای با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع « غذایی بجز قند با ۱۰۹ واحد رشد معادل ۲.۲۳ درصد به ۵ هزار و ۱۲ واحد، کانی غیر فلزی با ۸۰ واحد افزایش معادل ۲.۰۶ درصد به ۳ هزار و ۹۸۵ واحد، قند و شکر با ۲۷۰ واحد رشد معادل ۱.۸۹ درصد به ۱۴ هزار و ۵۷۳ واحد، سایر معادن با ۲۸۳ واحد افزایش معادل ۱.۷۲ درصد به ۱۶ هزار و ۷۷۴ واحد، سایر مالی با ۴۵ واحد رشد، معادل ۱.۷۱ درصد به ۲ هزار و ۶۸۴ واحد، فنی مهندسی با (۱۵) واحد افت معادل (۱.۴۱) درصد به یک هزار و ۶۷ واحد، منسوجات با (۵۲) واحد کاهش معادل (۳) درصد به یک هزار و ۷۰۳ واحد» رسید.

  بیشترین کاهش قیمت ها

  در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند:  قیمت سهام نمادهای «غدشت، دسینا، قصفها، کفپارس، وبشهر، وصنا و کهمدا»  بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «غمهرا، دلقما، کدما، نمرینو، بکام، فسپا و ثاخت» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

  توقف و بازگشایی نمادها

  طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های «سیمان باقران، شیر و گوشت زاگرس شهر کرد، ‌صنعتی مینو، شیر پاستوریزه پگاه فارس، دامداری تلیسه نمونه و حق تقدم خرید سهام آن، کشت و دام قیام اصفهان، داروسازی کاسپین تأمین، شیر پاستوریزه پگاه گلستان، شیر پاستوریزه پگاه فارس، کارخانجات مخابراتی ایران، پاکسان، داروسازی فارابی و داروسازی اکسیر» از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های «شیر پاستوریزه پگاه اصفهان، داده پردازی ایران، شیر پاستوریزه پگاه خراسان، نوسازی و ساختمان تهران، کشت و صنعت دشت خرمدره، نفت سپاهان، سیمان دشتسان، حق تقدم خرید سهام حفاری شمال، حق تقدم خرید سهام ایران دارو، شیر پگاه آذربایجان شرقی و فرابورس» متوقف شدند.

  به این ترتیب، در پایان آخرین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، در ۱۲۵ هزار و ۵۸۷ نوبت معاملاتی، یک میلیارد و ۲۵۲ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۳ هزار و ۲۳۸ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار به ۶۲۷ هزار و ۵۴۱ میلیارد تومان رسید.

  [ad_2]

  5 0
  آیا مقاله برای شما مفید بود ؟

  0رای
  لطفا رضایت خود را از این مقاله و توضیحات ارائه شده ثبت نمایید

  مقالاتی که پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید

  دستاورد خوکفایی گندم به واردات گندم تبدیل می شود؟

  [ad_1] ایران در 3 سال اخیر موفق به خودکفایی در تولید گندم شده است؛ اما عدم تعیین صحیح قیمت خرید تضمینی آن...

  برند پست بانک، باید اولویت اول همه کارکنان و کارگزاران باشد

  [ad_1]  به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس و به نقل از روابط عمومی پست بانک ایران؛ شیری افزود: حرکت بسیار خوبی...

  اصلاحیه مصوبه هیات وزیران درباره ترخیص خودروهای وارداتی ابلاغ شد

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، گمرک ایران اصلاحیه مصوبه هیات وزیران در مورد تاریخ قبض انبار  و اصلاحیه مصوبه...

  آذری‌جهرمی: در موضوع فیلترینگ براساس قانون عمل می‌کنیم

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس از دماوند، محمدجواد آذری جهرمی عصر امروز در نشست با جوانان با عنوان «رویش...

  بازار سوریه برای بخش خصوصی یک فرصت است

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه، با اشاره به سفر اخیر اسحاق...

  تبلیغات شبانه غیر قانونی یک کاندید انتخابات اتاق بازرگانی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، این کاندید با دعوت از برخی چهره‌های سیاسی و اعضای اتاق بازرگانی در هتل...

  چاره‌اندیشی وزارت اقتصاد درباره نظام بانکی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، فرهاد دژپسند در سفر به استان سیستان و بلوچستان  با اشاره به سیاست وزارت...

  صعود طلا پرشتاب می‌شود

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: نظرسنجی جدید رویترز نشان داد نگرانی‌ها نسبت به رشد اقتصادی و احتمال توقف روند تحکیم سیاست...

  روسیه و آمریکا درباره INF به توافق نرسیدند

    وزارت خارجه روسیه از شکست مذاکره با آمریکا درباره پیمان موشک‎های هسته‌ای میان‎برد خبر داد که این امر به معنای آغاز...

  ساماندهی مشاغل نیازمند فراهم کردن زیرساختها است

  [ad_1] عضو هئیت رئیسه اتاق اصناف تهران در خصوص وضعیت طرح ساماندهی مشاغل و انتقال اصناف به خارج از پایتخت اظهار کرد:...

  0

  دیدگاه کاربران عزیز