1

احتمال خاموشی برق قوت گرفت

[ad_1]

به گزارش تراز ،آرش کردی در مصاحبه تلفنی با خبرگزاری صدا و سیما افزود: در حالی که پیش بینی ما رشد 5 درصد در مصرف برق امسال بود مصرف امروز رشد 7 درصدی نسبت به پارسال را نشان می دهد.

وی گفت: این میزان مصرف، ما را در یک شرایط بحرانی و خطرناک قرار داده است به گونه ای که میزان مصرف و میزان تولید سر به سر شده و امکان اعمال خاموشی به دلیل محدودیت های شبکه انتقال و تولید بالا گرفته است.

کردی از مشترکان خواست مدیریت مصرف را در دستورکار خود قرار دهند و در ساعات اوج مصرف روز یعنی 12 تا 16 و اوج مصرف شب یعنی 19 تا 23 از وسایل برقی غیرضروری استفاده نکنند.

وی افزود: برای استفاده از وسایل سرمایشی مانند کولرهای گازی و اسپیلت ها دمای 23 تا 25 درجه را انتخاب، و در استفاده از کولرهای آبی، از دور کند استفاده کنند.

مدیر عامل توانیر همچنین گفت: وسایل روشنایی غیرضروری را از مدار خارج، و تا جایی که می توانند از نور طبیعی استفاده کنند.

کردی افزود: در هفته های آینده نیز شاهد ادامه گرما خواهیم بود بنابراین از مشترکان تقاضا داریم تا یک ماه آینده، مدیریت مصرف را به طور جدی در دستورکار خود قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه اوج مصرف پارسال در 28 تیر ماه، 52 هزار و 700 مگاوات ثبت شده است، گفت: این درحالی است که 14 تیر امسال رکورد بی سابقه ای در مصرف برق ثبت شده و مصرف برق در زمان مشابه پارسال 51 هزار و 603 مگاوات بوده است.

مدیر عامل توانیر تاکید کرد: احتمال بروز خاموشی با روند مصرف کنونی برق به شدت بالاست.

کردی گفت: گرمای زیاد در همه جای کشور حاکم است به خصوص مناطق گرمسیر، استان های بوشهر، هرمزگان، خوزستان، جنوب فارس، جنوب کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان و حتی استان های شمالی نیز روزهای بسیار گرمی را سپری می کنند.

وی افزود: مصرف برق امروز نشان می دهد امروز گرم ترین روز سال 96 را تا الان پشت سرگذاشته ایم.

کردی گفت: بدون شک، مصرف بالاتر از این حد، یعنی اعمال خاموشی و رکورد مصرف برق در امروز چیزی نیست که به آن افتخار کنیم چون صنعت برق را به مخاطره می اندازد.

[ad_2]

Source link