سرویس ویژه اقتصادی حمل بار هوایی (کارگو) چین به ایران، جهت استعلام قیمت با شماره 48000110 – 021 داخلی 1 تماس حاصل فرمایید

آنچه در این مقاله خواهید خواند

  اخبار اقتصادی

  احتمال تحقیق و تفحص از فرآیند تولید، قیمت‌گذاری و فروش صنعت خودروسازی کشور

  image_pdfimage_print

  [ad_1]

  عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: اگر مطمئن شویم افزایش قیمت خودرو پراید و سایر خودروها برای پوشش ضعف‌های مدیریتی و هزینه‌های غیر کارشناسی و سربار در مراحل تامین تولید و فروش خودروسازان بوده است، تقاضای تحقیق و تفحص از آن فرآیند را در مجلس به جریان می‌اندازیم.

  محمدرضا نجفی در گفت‌وگو با ایسنا گفت: به عنوان نماینده مردم  انتظار دارم آقایان آنالیز قیمت تمام شده پراید و سایر خودروهای ایرانی را ارائه دهند تا علت افزایش قیمت‌ها مشخص شود. اینکه  قیمت تمام شده پراید چقدر است و از چه ارقام و سرفصل هایی تشکیل شده است. تا مشخص شود که کدام یک از اقلام  به جای افزایش قیمت، با اصلاح فرآیند تولید و  مدیریت قیمت‌ها قابل کنترل است.

  نماینده مردم تهران در مجلس با تاکید بر اینکه هزینه های غیر اصولی و سربار و به تبع قیمت تمام شده بیشتر در محصولات نباید بر مردم به ویژه قشر کم درآمد تحمیل شود، گفت: آخرین کاری که متولیان صنعت حق دارند با شفافیت و تشریح دلایل آن در قبال مصرف کنندگان انجام دهند، افزایش قیمت است. قبل از آن حتما باید اطمینان حاصل شود که پراید و سایر خودروها با قیمت و شرایط مناسب تولید می‌شود و در فرآیند تامین تولید و بازار دچار هزینه های اضافی ناشی از نقصان در برنامه ریزی و عملکرد نشده و احیانا مردم هزینه ضعف‌ها و کاستی‌های فرآیند تامین، تولید، بازار و فروش را پرداخت نمی‌کنند خصوصا زمانی که قیمت عملا به صورت یک طرفه تعیین یا افزایش داده می‌شود.  مجلس باید بداند مازاد هزینه‌های ایجاد شده که منجر به افزایش قیمت تمام شده گردیده ناشی از اشکال در فرآیند مدیریت تامین تولید و بازار است یا روندی منطقی و طبیعی را طی نموده است.

  مجلس باید بداند مازاد هزینه‌های ایجاد شده که منجر به افزایش قیمت تمام شده گردیده ناشی از اشکال در فرآیند مدیریت تامین تولید و بازار است یا روندی منطقی و طبیعی را طی نموده است.وی از پیگیری جدی موضوع در کمیسیون صنایع و معادن مجلس برای بررسی دلایل افزایش قیمت خودروهای ایرانی خبر داد و افزود: ما دلایل افزایش قیمت انواع خودروهای ایرانی را پیگیری و گزارش‌ها را اخذ و بررسی خواهیم کرد و اگر مطمئن شویم افزایش قیمت پراید و سایر خودروها برای جبران قیمت تمام شده مازاد ناشی از ضعف‌های مدیریتی و هزینه‌های متورم و سربار خودروسازان بوده است، تقاضای تحقیق و تفحص از فرآیند تامین، تولید، قیمت‌گذاری و فروش را در مجلس به جریان می‌اندازیم که این یعنی اگر نمایندگان نسبت به منطق و دلایل این افزایش قیمت قانع نشوند  حتما از ابزارهای نظارتی برای کنترل قیمت تمام شده و کیفیت تولیدات استفاده می کنند.

  نجفی افزود: علی‌القاعده افزایش قیمت‌ها به دلیل افزایش قیمت تمام شده و یا  تحصیل سود بیشتر از سوی شرکت تولید کننده است. در هر دو صورت، افزایش قیمت و سودآوری تابع یک منطق است که اگر این منطق رعایت نشده باشد حتما از مکانیزم‌های نظارتی مجلس برای اصلاح قیمت‌ها استفاده خواهیم کرد.

  اگر مطمئن شویم افزایش قیمت پراید و سایر خودروها برای جبران قیمت تمام شده مازاد ناشی از ضعف‌های مدیریتی و هزینه‌های متورم و سربار خودروسازان بوده است، تقاضای تحقیق و تفحص از فرآیند تامین، تولید، قیمت‌گذاری و فروش را در مجلس به جریان می‌اندازیم.نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره وضعیت کیفی خودروی پراید و سایر خودروهای ایرانی گفت: با بهبود وصله پینه‌ای، کند و تدریجی در صنعت خودرو، با شتاب و روندی کندتر از تحولات محیطی که منجر به آلودگی هوا، ناایمنی، حوادث و خسارت‌های جانی و مالی در جاده‌های کشور برای هموطنان و تحمیل هزینه‌های سنگین مادی و معنوی می گردد قادر به کمک اساسی به بهبود شرایط نخواهیم بود و لذا در صنعت خودروسازی کشورمان باید تحقق استراتژی منجر به ارتقا جهشی در شاخصهای مرتبط با عرصه حمل و نقل و خودروسازی را در دست پیگیری داشته باشیم.

  عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس متذکر شد: البته ذکر مطالب با اهمیت فوق نافی زحمات و تلاشهای ارزشمندی که تا کنون در این عرصه توسط دست اندر کاران خدوم آن بعمل آمده نبوده و در این مجال نیز از آن بابت قدر دانی و سپاسگزاری خود را اعلام می نمایم.

  عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خاطرنشان کرد: اقتصاد خانواده‌ها تا حد زیادی در شرایط حاکم تابعی از عملکرد متولیان اداره کشور نیز هست. اگر اقتصاد مردم غیربرخوردار باشد، ریشه در عملکرد متولیان اداره کشور نیز دارد و انصاف در این است که همه بار این ضعف اقتصادی نباید بر دوش مردم و خانواده‌ها گذاشته شود. باید براساس همین وضعیت اقتصادی، کالاها و خودروهای باکیفیت، ایمن و قابل اطمینان، تولید و در اختیار اقشار کم درآمد قرار گیرد هرچند با همه انتظاراتی که در این جهت از دولت و مجلس می‌رود، بالاخره  ظرفیت و توان خرید مردم محدود است اما باید تلاش کرد هم اقتصاد مردم تقویت شود و هم کالای با کیفیت را با تدوین برنامه و راهبردهای اصولی، تلاش، بهره‌وری، خلاقیت و… در اختیار جامعه قرار گیرد.

  انتهای پیام

  [ad_2]

  Source link

  5 0
  آیا مقاله برای شما مفید بود ؟

  0رای
  لطفا رضایت خود را از این مقاله و توضیحات ارائه شده ثبت نمایید

  مقالاتی که پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید

  دستاورد خوکفایی گندم به واردات گندم تبدیل می شود؟

  [ad_1] ایران در 3 سال اخیر موفق به خودکفایی در تولید گندم شده است؛ اما عدم تعیین صحیح قیمت خرید تضمینی آن...

  برند پست بانک، باید اولویت اول همه کارکنان و کارگزاران باشد

  [ad_1]  به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس و به نقل از روابط عمومی پست بانک ایران؛ شیری افزود: حرکت بسیار خوبی...

  اصلاحیه مصوبه هیات وزیران درباره ترخیص خودروهای وارداتی ابلاغ شد

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، گمرک ایران اصلاحیه مصوبه هیات وزیران در مورد تاریخ قبض انبار  و اصلاحیه مصوبه...

  آذری‌جهرمی: در موضوع فیلترینگ براساس قانون عمل می‌کنیم

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس از دماوند، محمدجواد آذری جهرمی عصر امروز در نشست با جوانان با عنوان «رویش...

  بازار سوریه برای بخش خصوصی یک فرصت است

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه، با اشاره به سفر اخیر اسحاق...

  تبلیغات شبانه غیر قانونی یک کاندید انتخابات اتاق بازرگانی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، این کاندید با دعوت از برخی چهره‌های سیاسی و اعضای اتاق بازرگانی در هتل...

  چاره‌اندیشی وزارت اقتصاد درباره نظام بانکی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، فرهاد دژپسند در سفر به استان سیستان و بلوچستان  با اشاره به سیاست وزارت...

  صعود طلا پرشتاب می‌شود

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: نظرسنجی جدید رویترز نشان داد نگرانی‌ها نسبت به رشد اقتصادی و احتمال توقف روند تحکیم سیاست...

  روسیه و آمریکا درباره INF به توافق نرسیدند

    وزارت خارجه روسیه از شکست مذاکره با آمریکا درباره پیمان موشک‎های هسته‌ای میان‎برد خبر داد که این امر به معنای آغاز...

  ساماندهی مشاغل نیازمند فراهم کردن زیرساختها است

  [ad_1] عضو هئیت رئیسه اتاق اصناف تهران در خصوص وضعیت طرح ساماندهی مشاغل و انتقال اصناف به خارج از پایتخت اظهار کرد:...

  0

  دیدگاه کاربران عزیز