سرویس ویژه اقتصادی حمل بار هوایی (کارگو) چین به ایران، جهت استعلام قیمت با شماره 48000110 – 021 داخلی 1 تماس حاصل فرمایید

آموزش زبان چینی ماندارین
آموزش زبان چینی ماندارین

آنچه در این مقاله خواهید خواند

  مقالات

  آموزش زبان چینی ماندارین ؛ تقویت مکالمه و نحوه احوالپرسی به زبان چینی (راهنمای کامل)

  image_pdfimage_print

  قطعا می‌دانید که زبان چینی یکی از بزرگ‌ترین زبان‌های زنده دنیا و چین از پرجمعیت‌ترین کشورهای جهان است. از آنجا که این کشور هم از لحاظ توریستی و هم اقتصادی یکی از قطب‌های بزرگ جهان به شمار می‌رود، نیاز به آموزش زبان چینی ماندارین هم که بیشتر در این کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد، افزایش یافته است. یادگیری مکالمه ، احوالپرسی و سلام به زبان چینی از اصول اولیه آموزش و برقراری ارتباط هستند که خوب است بیشتر از بقیه موارد بر روی آنها تمرکز و تمرین کنید. با گروه تجاری ققنوس همراه باشید تا با نکات و روش‌های مفید و کاربردی تقویت زبان چینی خود آشنا شوید.

  آموزش مکالمه زبان چینی ماندارین

  اقتصاد بزرگ چین توانسته بر اقتصاد جهان سلطه خوبی پیدا کند و عوامل اقتصادی و تجاری زیادی وجود دارند که می‌توانند شما را ترغیب به یادگیری زبان چینی کنند. برای خرید عمده از چین، خرید از سایت های چینی و یا فقط سفر به چین ممکن است نیاز به برقراری ارتباط با افراد چینی داشته باشید؛ به همین دلیل آموزش کامل زبان چینی و تقویت مکالمه زبان چینی میتواند ضروری باشد.

  با شروع کلاس‌های آموزش اولین عبارت چینی که یاد خواهید گرفت، سلام در زبان چینی یا 你好 (“nǐ hǎo”) خواهد بود. یادگیری احوالپرسی به زبان چینی از اولین و مهم‌ترین مراحل آموزش است که برای شروع مکالمه بسیاری ضروری است و ازآنجا که تلفظ‌ها و گویش‌های متفاوتی در این زبان محبوب وجود دارد، آشنایی با طیف وسیعی از انواع سلام و احوالپرسی به چینی ماندارین با توجه به زمان، مکان و رابطه شما با شخصی که با او صحبت می‌کنید می‌تواند مفید باشد و به گسترش واژگان چینی شما کمک کند.

  آموزش احوالپرسی به چینی
  آموزش احوالپرسی به چینی

  گام اول آموزش زبان چینی ماندارین : استفاده از انواع احوالپرسی رایج به چینی

  همانطور که گفته شد زبان چینی ماندارین بیشتر از سایر گویش‌های چینی رایج است؛ بنابراین آموزش زبان چینی ماندارین و نکات لازم برای تقویت مکالمه آن می‌تواند انتخاب مناسبی برای شروع و یادگیری باشد. نکات زیر را دنبال کنید تا انواع احوالپرسی به زبان چینی را با مثال‌های کاربردی بیاموزید.

  از “nǐ chī le ma” (“غذا خورده اید؟”) به عنوان یک سلام دوستانه استفاده کنید

  این طرز سلام در زبان چینی ممکن است کمی عجیب به نظر برسد؛ اما یکی از بهترین روش‌ها برای شروع احوالپرسی و گفتگو صمیمانه با یک دوست چینی است. این عبارت تقریبا معادل جمله “حال شما چطور است؟” و لزوما به معنای دعوت به صرف غذا نیست.

  • این عبارت چینی به صورت “chill-chill-uh mah” تلفظ می‌شود و لازم نیست همانند دیگر عبارت‌های سوالی در پایان جمله لحن افزایشی و صعودی داشته باشیم. در زبان چینی این عبارت به شکل “你 吃 了 吗” نوشته شده است.
  • برای پاسخ به فردی که از شما این سوال را پرسیده است می‌توانید از عبارت “chī le, nǐ ne” (“吃了你呢”) که به صورت “chill-uh, knee-nuh” تلفظ می‌شود استفاده کنید و به معنای “من غذا خوردم، شما چطور؟” است.

  از جمله “zuì jìn hào mǎ” به عنوان “اوضاع چطور است؟” استفاده کنید

  در آموزش مکالمه به زبان چینی ماندارینی یکی از بهترین روش‌ها برای شروع سلام و احوالپرسی به چینی با فردی که برای مدت طولانی او را ندیده‌اید، استفاده از عبارت “zuì jìn hào mǎ” است. این عبارت به صورت “zwee-jeen how-mah” تلفظ می‌شود و در چینی به شکل “最近 好吗” نوشته می‌شود.

  از عبارت “diga”برای سلام کردن پشت تلفن استفاده کنید

  همانطور که ژاپنی‌ها از عبارت “moshi moshi” و اسپانیایی زبان‌ها از عبارت “diga” برای پاسخگویی به تلفن استفاده می‌کنند، سلام در زبان چینی برای پاسخ به تلفن هم بسیار راحت است و تنها لازم است از عبارت ساده “diga” استفاده کنید. این کلمه تقریبا مانند کلمه انگلیسی “way” تلفظ می‌شود و لازم نیست مانند جملات سوالی انتهای آن را بکشید، فقط با لحنی معمولی و نزولی تلفظ کنید.

  • کلمه سلام در زبان چینی به صورت “喂” نوشته می‌شود.

  از عبارت “qù nǎ’er” به عنوان “کجا می‌روی؟” استفاده کنید _ از کاربردی‌ترین جملات در آموزش زبان چینی ماندارین

  یکی از جملات پرکاربرد برای آموزش زبان چینی ماندارین ، عبارت “qù nǎ’er” است. آنچنان که ترجمه این جمله نشان می‌دهد، بی‌ادبانه به نظر نمی‌رسد و در مکالمه زبان چینی کاملا عبارتی مودبانه و نشانه علاقه به زندگی روزمره شخص است. یک معادل بهتر برای ترجمه این عبارت کاربردی چینی می‌تواند “به چه کاری مشغول هستی؟” باشد که مودبانه‌تر هم به نظر می‌رسد.

  • این عبارت پرکاربرد چینی به صورت “chih narr” تلفظ می‌شود و در زبان چینی ماندارین به شکل “去 哪儿” نوشته می‌شود.

  در آموزش زبان چینی ماندارین ، اگر مدت طولانی فردی را ندیده‌اید از “hǎo jiǔ bú jiàn” استفاده کنید

  از این نوع سلام هنگام ملاقات با یک دوست قدیمی که مدتهاست او را ندیده‌اید استفاده کنید و در مکالمه زبان چینی بسیار گرم و دوست داشتنی به نظر می‌رسد. همانطور که گفتیم مکالمه در آموزش زبان چیی ماندارین بسیار مهم است؛ بنابراین از این جملات غافل نشوید.

  • این جمله کاربردی چینی به صورت “how jyoo boo-jyin” تلفظ می‌شود و صدای n در انتهای جمله بسیار ظریف و کم است.

  گام دوم؛ آموزش احوالپرسی به زبان چینی با دیگران در طول روز

  تا اینجا در رابطه با انواع احوالپرسی به زبان چینی برای تقویت مکالمه و آموزش زبان چینی ماندارین صحبت کردیم. در ادامه به بررسی انواع احوالپرسی به چینی در طول روز با دیگران می‌پردازیم که بسیار کاربردی است و برای برقراری ارتباط قطعا به یادگیری آنها نیاز خواهید داشت.

  برای “صبح بخیر” از جمله “zǎo shang hǎo” یا فقط “zǎo” استفاده کنید

  از بهترین جملاتی که برای شروع روز و مکالمه خود با دیگران می‌توانید استفاده کنید قطعا جمله صبح بخیر است. شما می‌توانید در زبان چینی برای صبح بخیر از کل عبارت “zǎo shang hǎo” یا تنها کلمه “zǎo” استفاده کنید.

  • این عبارت چینی تقریبا به صورت “tzow shong how” تلفظ می‌شود و به شکل “早上 好” در زبان چینی نوشته می‌شود.

  برای ظهر بخیر از جمله “xià wǔ hǎo” استفاده کنید

  از کاربردی‌ترین جملاتی که برای گفتگویی در آموزش احوالپرسی به زبان چینی ماندارین به آن اشاره خواهیم کرد، جمله “xià wǔ hǎo” یا ظهر بخیر است. این عبارت به صورت “Shah-oo how” تلفظ می‌شود و در زبان چینی به شکل “下午 好” نوشته می‌شود.

  از “wǎn shàng hǎo” برای گفتن “عصر بخیر” در آموزش زبان چینی ماندارین استفاده کنید

  برای برقرار ارتباطی گرم با یک فرد چینی یا شروع احوالپرسی به چینی ، یکی از بهترین جملاتی که می‌توانید انتخاب کنید جمله “wǎn shàng hǎo” به معنی ظهر بخیر است که به صورت “wun-shong how” تلفظ و در زبان چینی به شکل “晚上 好” نوشته می‌شود.

  از عبارت “wǎn’ān” به عنوان شب بخیر استفاده کنید

  همانطور که می‌دانید عبارت شب بخیر هم از کاربردی‌ترین جملات در مکالمه زبان چینی است که برای گفتگوهای شبانه یا قبل از خواب می‌توانید استفاده کنید. این عبارت به شکل “wun-on” و با لحن صعودی تلفظ می‌شود و به صورت “晚安” در زبان چینی نوشته می‌شود.

  گام سوم آموزش زبا چینی ماندارین ؛ آشنایی با اشکال مختلف سلام در زبان چینی (“Nǐ Hǎo”)

  سلام در زبان چینی به اشکال مختلفی وجود دارد و در آموزش زبان چینی ماندارین لازم است با انواع آن آشنا شوید تا با توجه به موقعیت و نوع مکالمه و احوالپرسی به زبان چینی از جمله‌ای مناسب استفاده کنید.

  تقویت مکالمه زبان چینی
  تقویت مکالمه زبان چینی

  از عبارت “nǐ hǎo” به عنوان یک احوالپرسی معمولی استفاده کنید

  همانطور که گفتیم اولین کلمه‌ای که در آموزش زبان چینی ماندارین یاد خواهید گرفت، سلام است. سلام در زبان چینی اشکال مختلفی دارد و عبارت “nǐ hǎo” شکل رایج سلام در بین مردم چین نیست؛ اما برای شروع مکالمه‌ای معمولی خوب است.

  • این عبارت تقریبا به صورت knee how تلفظ و در چینی به شکل “你好” نوشته می‌شود.

  از عبارت “nǐn hǎo” برای یک احوالپرسی رسمی‌تر استفاده کنید

  در زبان چینی لحن‌ها و تلفظ‌ها می‌توانند باعث ایجاد تفاوت‌هایی در معنی کلمات شوند. استفاده از عبارت “nǐn hǎo” لحنی رسمی به مکالمه می‌دهد و بهتر است از این جمله در گفتگوهای رسمی و تجاری خود استفاده کنید. تلفظ این عبارت هم بسیار شبیه “nǐ hǎo”، فقط با صدای n ظریف‌تر است.

  از “nǐmén hǎo” برای خطاب قرار دادن گروهی از افراد استفاده کنید

  در آخرین نکات آموزش مکالمه و احوالپرسی به زبان چینی ماندارین ، خوب است بدانید که چینی‌ها از کلمات متفاوتی برای خطاب قرار دادن بیش از یک نفر استفاده می‌کنند. لحن این عبارت هم اساسا شبیه به “nǐ hǎo” است اما به صورت “knee-min how” تلفظ می‌شود.

  سخن پایانی

  تقویت مکالمه و اصول آن در یادگیری هر زبانی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. از آنجا که چین از بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین کشورهای دنیا و اقتصاد چین از بهترین‌های جهان است، آموزش زبان رایج چینی ماندارین می‌تواند برای بسیاری از افراد ضروری باشد. ما در گروه تجاری ققنوس سعی کردیم مقاله‌ای کامل از نکات و اصول احوالپرسی به زبان چینی را تهیه کنیم تا به تسریع یادگیری و تقویت مکالمه چینی شما کمک کنیم. نظرات و پیشنهادات خود را با کارشناسان گروه تجاری ققنوس برای راهنمایی بیشتر در میان بگذارید.

  5 4.3
  آیا مقاله برای شما مفید بود ؟

  6رای
  لطفا رضایت خود را از این مقاله و توضیحات ارائه شده ثبت نمایید

  مقالاتی که پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید

  فرصت های سرمایه گذاری در چین ؛ پرسودترین روش‌های سرمایه‌گذاری در چین را بشناسید

  سرمایه گذاری در کشور چین یکی از مسائل پرطرفدار امروز در جهان است و رشد چشمگیر اقتصاد چین توانسته توجه بسیاری از تاجران، فعالین اقتصادی و بازرگانی را به خود جلب کند. همانطور که می‌دانید، چین یکی از پرج...

  درست ترین زمان ممکن برای راه اندازی یک کسب و کار کوچک چه زمانی است؟

  راه اندازی یک کسب و کار و رسیدن به اهداف جدیدتر و بزرگ تر تقریبا در فکر بیش از 80 درصد مردم وجود دارد. کارشناسان گروه تجاری ققنوس زمانی که در باره زمان مناسب برای ایجاد یک شغل تحقیق کردند، به نتایج جا...

  یادگیری سریع زبان چینی ؛ معرفی روش‌های کاربردی تقویت و بهبود زبان چینی

  باتوجه به گسترش اقتصاد جهانی چین و سلطه آن بر دنیای اقتصاد، یادگیری زبان چینی به یکی از مهارت‌های لازم در زمینه تجارت تبدیل شده تا افراد علاوه بر برقراری راحت‌تر ارتباط بتوانند سود بیشتری در رابطه با ...

  گیفت کارت ebay ؛ تجربه خرید اینترنتی راحت از سایت حراج ایبی با استفاده از گیفت کارت ebay

  فروشگاه ebay ا‌ز بزرگ‌ترین سایت‌های اینترنتی در زمینه خرید، فروش و مزایده محصولات به ویژه اجناس دست دوم مانند لوازم خانگی، اسباب بازی، لوازم برقی، پوشاک و.. است که توانسته از بسیاری از رقبای خود در سر...

  نحوه خرید از علی بابا ؛ آموزش مراحل و شرایط خرید کالا از Alibaba

  سایت خارجی علی بابا یکی از سایت‌های چینی معتبر و از بزرگ‌ترین فروشگاه‌های اینترنتی جهان است که نیاز خریداران آنلاین را در سراسر جهان پوشش می‌دهد. این سایت بیشتر به خرید عمده محصولات می‌پردازند و شما م...

  راهنمای خرید عمده از چین ؛ بهترین نکات برای پیشرفت و گسترش روابط تجاری خود

  امروزه خرید و فروش‌های جهانی پیشرفت قابل توجهی داشته‌اند و بسیاری از افراد به دنبال خریدی موفق با کمترین قیمت و بالاترین کیفیت هستند. خرید عمده از چین یکی بهترین روش‌ها برای صرفه جویی در هزینه‌هاست و ...

  خرید اینترنتی بدون کارت بانکی ؛ معرفی بهترین روش‌های انتقال وجه بدون کارت

  امروزه خرید و فروش اینترنتی بسیار مورد استقبال قرار گرفته است و بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند از سایت‌های خارجی یا داخلی به صورت آنلاین خرید کنند. از آنجا که برای خرید کالا از سایت‌های خرید و فروش نیا...

  فروش در سایت ebay ؛ چگونه کسب درآمد موفق از سایت ebay داشته باشیم؟

  سایت خرید و فروش ebay از بزرگ‌ترین سایت‌های تجارت انلاین در سطح جهان است که با ارائه خدمات کاربردی در زمینه خرید، فروش، مزایده و حراجی‌های بی‌نظیر توانسته محبوبیت زیادی کسب کند. اگر به دنبال کسب درآمد...

  آموزش تمام نکات و مراحل خرید و مزایده از سایت eaby

  سایت خرید ایبی یکی از برترین فروشگاه‌های اینترنتی جهان است که بخاطر حراجی‌های بی‌نظیری که ارائه می‌دهد بسیار محبوب است. این سایت با فراهم سازی امکان مزایده، خرید و فروش به صورت آنلاین توجه کاربران زیا...

  نحوه ساخت حساب پی پال؛ انتقال پول به روشی ساده با افتتاح حساب پی پال

  پی پال یکی از سرویس‌های معتبر پرداخت و انتقال پول به صورت آنلاین است که این امکان را به کاربرانش می‌دهد تا با ایجاد حساب‌های مجازی به نقل و انتقال پول، خرید و فروش و تبدیل ارز در شبکه‌ای سریع، امن و ر...

  0

  دیدگاه کاربران عزیز