1

آموزش رجیستری موبایل در گمرک (رجیستری تلفن همراه)

در این مقاله ما با شما هستیم با آموزش رجیستری موبایل در گمرک ، با اجرایی شدن طرح رجیستری تلفن های همراه سوالی که ممکن است با ان روبه رو هستید که اگر تلفن همراه خود را از خارج از ایران خریداری کنید و یا یکی از آشنایان شما برای شما تلفن همراهی خریداری کرده و به ایران اورده ایا تلفن شما به صورت کامل با سیم کار های شرکت های مخابراتی ایران کار خواهند کرد یا خیر  .

بله . مشکلی نخواهید داشت البته باید تلفن خود را در وبسایت گمرک ثبت و تایید نمایید سپس بدون نگرانی از تلفن همراه خود استفاده نمایید

 

آموزش ثبت شناسه بین المللی گوشی تلفن همراه
جهت سهولت در اظهار تلفن همراه به صورت تک به سایت epl.irica.ir/ImeiRegister مراجعه نمایید .

توجه : برای ورود به این سایت از مرورگر گوگل کروم (google chrome) استفاده نمایید

 

الف – اظهار :
1 -با ورود به این صفحه در ابتدا می باید کد imei گوشی مورد نظر و کد امنیتی نمایش داده شده را همانند تصویر زیر در کادر مربوطه درج نمایید .
( imei کد 15 رقمی درج شده بر روی تلفن همراه می باشد که ممکن است بر روی جعبه، قاب پشت گوشی ، باطری
و یا زیر باطری درج شده باشد. در صورت نبود کد در محل های ذکر شده کد تماسی # 06 # * را گرفته تا imei گوشی مورد نظر به شما نمایش داده شود. )
توجه : imei تلفن همراهی که کد را با آن شماره گیری نموده اید نمایش داده خواهد شد

 

2 -در این مرحله می باید منوی برند را فشرده تا لیستی از برند ها ظاهر شود ، از برند های ظاهر شده برند مورد نظر را انتخاب نمایید. سپس منوی مدل را فشرده تا زیر منوی مدل باز شود ، از منوی باز شده مدل گوشی مورد نظر را انتخاب کرده و سپس بر روی سومین آیتم یعنی انتخاب مشخصات فنی گوشی کلیک نمایید با باز شدن این منو شما می توانید با توجه به مشخصات
گوشی خود اقدام به انتخاب نمایید .

 

3 در مرحله سوم می باید ابتدا شماره تلفن همراه خودتان را جهت دریافت کد امنیتی وارد نمایید و بعد اقدام به وارد نمودن کد ملی و شماره گذرنامه نموده و در انتها با مطالعه دقیق متن نمایش داده شده ، گزینه کنار متن را فشرده را فشرده و بر روی دکمه ادامه کلیک نمایید .
توجه : متن را با دقت بخوانید ، تایید کردن این متن به معنای پذیرفتن هشدار فوق بوده و هرگونه عدم تطابق اطلاعات متوجه تکمیل کننده فرم می باشد .

 

4- در این مرحله کد امنیتی به شماره تلفن همراه وارد شده در مرحله قبل ارسال خواهد شد ، این کد را در کادر موجود درج نمایید و بر روی گزینه ادامه کلیک کنید

 

5-در این قسمت به صفحه ای منتقل خواهید شد که مبلغ قابل پرداخت و همچنین شناسه پرداخت برای شما نمایش داده خواهد شد . جهت پرداخت می توانید بر روی گزینه پرداخت کلیک کنید .

ب –پرداخت:
در این قسمت به صفحه انتخاب درگاه پرداخت منتقل خواهید شد ، کافیست کد امنیتی نمایش داده شده را در کادر موجود درج و بر روی درگاه پرداخت مورد نظر کلیک نمایید تا به صفحه پرداخت اینترنتی منتقل شوید. در صورت انصراف از طی این مسیر گزینه انصراف را فشرده تا از مراحل طی شده خارج گردید .

 

ج- درگاه پرداخت اینترنتی : در این قسمت می باید اطلاعات کارت بانکی خود را وارد نموده و سپس بر روی گزینه پرداخت کلیک نمایید .

در انتها و بعد از پرداخت موفق به صفحه ثبت شناسه بین المللی تلفن همراه بازگردانده خواهید شد و پیامی مبنی بر موفق بودن عملیات دریافت خواهید کرد .

امیدواریم از این آموزش لذت برده باشید، لازم به ذکر است این مقاله توسط شرکت بازرگانی و حمل و نقل بین المللی ققنوس تجارت خاورمیانه ( گروه تجاری ققنوس ) تهییه شده است  . این شرکت آمادگی دارد تا کلیه امور واردات و حمل و نقل و ترخیص  بارهای وارداتی مشتریان را از سرتاسر جهان با مناسب ترین هزینه ممکن انجام دهد

توصیه میکنیم برای اطلاعات بیشتر از وبسایت ما دیدن فرمایید و در صورت داشتن هر گونه سوال با دفتر مرکزی این شرکت در ایران تماس حاصل نمایید.