1

آغاز به کار مجدد کارخانه قند ورامین/مشکلات «وارنا» حل می شود

[ad_1]

محمدرضا یوسفی، در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص دیدار خود با محمدرضا نعمت زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: وزیر دستورات خوبی برای پیگیری مباحث صنعتی شهرستان ورامین صادر کرد.

وی افزود: در خصوص کارخانه قند، وزیر دستور داد، که این کارخانه مجددا فعال شود و تا ۲ سال به فعالیت خود ادامه دهد و در این فاصله اقدامات لازم برای ساخت یک کارخانه روغن با ظرفیت ۵۰۰۰ تومان در روز به جای کارخانه قند ساخته شود تا همین تعداد کارگر را پوشش دهد، همین ساز و کار حفظ شود تا کارخانه جدید ساخته شده و جایگزین شود.

فرماندار ورامین در خصوص حل مشکلات کارخانه شیر وارنا نیز اضافه کرد: وزیر دستور حل مشکلات این کارخانه در خصوص تامین اجتماعی، کارت بازرگانی و مطالبات بانک ها را داد، مقرر شود جرائم بانک ها در مورد این کارخانه بخشیده شود و در خصوص مالیات هم، نامه ای توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت خطاب به رییس سازمان امور مالیاتی کشور نوشته شد که در خصوص مالیات این کارخانه تجدید نظر شود.

وی سپس به تبدیل منطقه صنعتی خیرآباد به شهرک صنعتی اشاره کرد و گفت: این موضوع در هیات دولت مطرح شده و کارهای اداری آن انجام شده و یک گروه کارشناسی به سرپرستی آقای یزدانی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس شرکت شهرک های صنعتی کشور در آینده ای نزدیک به این منطقه صنعتی سفر کرده و از نزدیک بررسی های کارشناسی را انجام داده وتبدیل این منطقه به شهرک صنعتی نهایی شود.

یوسفی سپس به حل مشکل یک کارخانه تعطیل شده تولید «میل لنگ» خودرو در ورامین اشاره کرد و گفت: با دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت، مقرر شد، شرکت ایران خودرو با این کارخانه قرارداد بسته و فعالیت آن مجددا آغاز شود.

بر اساس این گزارش، تعطیلی کارخانه قند ورامین، که یکی از با سابقه ترین کارخانجات کشور است، موجب انتقادات زیادی از سوی فعالان سیاسی و اقتصادی منطقه، استان و کشور شده بود.

[ad_2]

Source link