[ad_1]

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،  علیرضا دشتانی ناظر گمرکات هرمزگان و مدیرکل گمرک شهید رجایی در آخرین جلسه شورای اداری استان در سال ۹۶ با اشاره به بهره‌برداری از سامانه اظهار از راه دور افزود: با بهره‌برداری از این سامانه، مسافرانی که قصد سفر به جزایر استان هرمزگان (قشم و کیش) از طریق مرزهای آبی بنادر پهل، لافت و چارک را دارند می‌توانند با ورود به این سامانه نسبت به تهیه مجوز خروج موقت (کران­بری) که در اصطلاح عموم به کابوتاژ موسوم می‌باشد، اقدام نمایند.

مدیرکل گمرک شهید رجایی اجرای این سامانه را در راستای الکترونیکی شدن فرآیندهای گمرکی و همچنین تأکید رئیس کل گمرک ایران مبنی بر ایجاد تسهیلات لازم برای مراجعین به گمرک عنوان نمود و اظهار داشت: با بهره­‌برداری از این سامانه که در استان هرمزگان بومی­‌سازی شده است، مدت زمان توقف خودروها مقابل ورودی­های بندر پهل و بندر چارک به نصف کاهش خواهد یافت و ثبت اطلاعات خودروها با دقت و سرعت بیشتر انجام خواهد شد.

علیرضا دشتانی با بیان اینکه ستاد نظارت گمرکات استان، اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان و سازمان منطقه آزاد قشم در اجرای این پروژه نقش مشترک داشته‌اند، گفت: با هم‌افزایی نسبت به راه‌اندازی بلیط الکترونیکی شناور و خروج موقت وسیله نقلیه همراه مسافر اقدام شده است.

وی افزود: در فاز دوم و با ورود راهور و سازمان حمل­‌ونقل و پایانه­‌های استان به این پروژه، گام نهایی در اجرای بهینه­ این سامانه برداشته خواهد شد.

ناظر گمرکات استان هرمزگان و مدیرکل گمرک شهید رجایی گفت: امیدواریم که تعامل و همکاری موجود بین دستگاههای اجرایی استان بیش از پیش استمرار یابد و شاهد شکوفایی و توسعه همه­‌جانبه استان هرمزگان و خدمت مطلوب به مردم باشیم.

مسافرینی که قصد سفر دریایی به جزایر قشم و کیش را دارند می‌توانند با مراجعه به سایت http://eticket.pmo.ir از این تسهیلات استفاده نمایند.

انتهای پیام/*

[ad_2]

Source link